Jak potrápit revizora (kontrola jízdenek)

Informace na úvod:

podle zákonů 111/1994 Sb. o silniční dopravě § 18 a 266/1994 Sb. o drahách § 37 se musí cestující na výzvu pověřené osoby prokázat platným jízdním dokladem, pokud chce bez problémů docestovat do zvolené zastávky nebo stanice. V Brně je možné si zakoupit jízdenku pro cestu v MHD, ale teprve označením ve značkovači se z ní stává platný jízdní doklad. Vtip spatřuji v tom, že někteří revizoři vyzývají ke kontrole jízdenek a nikoli platných jízdních dokladů. Dalším platným jizdním dokladem může být též předplatní jízdenka nepřenosná, tvořená průkazkou a kupónem, označovaná brněnsky prostě jako šalinkarta.

Svoji historku mohu též uvést krátkou anekdotou:

Proč si označuješ dvě jízdenky ptá se jeden druhého při nástupu do šaliny. To pro případ, že bych náhodou jednu ztratil. A co když ztratíš i tu druhou? V tom případě to jistí ještě šalinkarta. (Ha Ha Ha)

Při jedné jízdě v brněnské šalině č. 6 mě vytrhl z rozjímání rozruch v přední části vozu v důsledku pronesené věty: „Kontrola jízdenek“. Než kontrolór docupital až ke mně, napadla mě myšlenka na menší výstřel z Aurory. Ač jsem spokojeným držitelem roční šalinkarty, nosím v peněžence ještě štůsek jízdenek pro nebrňáky, kteří se mnou někdy v MHD cestují a jsem schopen jim jednoduše jízdenku poskytnout z vlastních zásob bez zdržování se jejím nákupem. Na výzvu: „Kontrola jízdenek!“ jsem právě tento štůsek neoznačených jízdenek podal ke kontrole se slovy: „Nevím, co na nich chcete kontrolovat, zdají se mi v naprostém pořádku“. Revizor probral jednu po druhé a když viděl, že ani jedna není označená téměř zajásal. Jednu neoznačenou jízdenku si ponechal v ruce a ostatní mi vrátil se slovy: “ Nemáte označenou jízdenku, zaplatíte pokutu 500 Kč!“ S ledovým klidem jsem ho požádal o vrácení mé zadržené jízdenky a též jsem se zeptal, proč bych tu jízdenku měl mít označenou, že to absolutně nechápu. Odpověděl jen, že mi jízdenku nevrátí.

Myslel si patrně, že zadržel jedinečný důkaz svědčící proti mně, že jedu bez platného jízdního dokladu. To mi dalo možnost dále v tomto rozhovoru pokračovat, a protože mě jednání revizora, že mi zadržuje jízdenku, naštvalo, řekl jsem si v duchu, že nechám záležitost vyostřit, co to dá.

Neustále jsem žádal o navrácení jízdenky a upozorňoval ho na to, že pokud mi již zkontrolovanou jízdenku nevydá, odmítám se s ním o čemkoliv dalším bavit. Stále se oháněl tvrzením, že jízdenka, kterou třímal v ruce není označená. Do tohoto našeho trapného rozhovoru se ozvala cizí paní sedící opodál. Na moji adresu sdělila: „Ale pane, ten revizor má pravdu, tu jízdenku musíte mít opravdu označenou.“ Nereagoval jsem, nemělo to smysl.

Paní též dala pokoj uspokojená zřejmě svým poučným prohlášením. Revizor vytáhl mobil a telefonoval na policii. Mám tu černého pasažéra, čekejte na Mendlově náměstí, budu potřebovat určit jeho totožnost. Řekl jsem nahlas: „Je to vaše práce, jistě víte co děláte, nebudu vám v ničem bránit. Volejte, kam umíte.“ A dál jsem se vezl se svoji zkontrolovanou jízdenkou v cizích rukách. Pak přišel druhý revizor podívat se na celou naší událost z blízka. Když se kolegy vyptal na průběh celé události, tak jsem si řekl, že už jim dám pokoj. Proto jsem se zeptal druhého revizora: „A vy máte označenou jízdenku?“. Oznámil mi, že on nemusí mít označenou jízdenku, že on má šalinkartu. To už jsem musel s pravdou ven. “ Také nemusím mít označenou jízdenku, já mám také šalinkartu“ Pak už věci vzaly rychlý spád. Po kontrole mého platného jízdního dokladu mi druhý revizor vrátil jízdenku z rukou toho prvního, ten první odvolal objednanou policejní hlídku na Mendlově náměstí a pak oba společně právě na Mendlově náměstí vystoupili.

A já vesele pokračoval do práce. Když jsem se později o svůj zážitek podělil s kolegou, varoval mě slovy: „Štěpáne, jednou ti někdo za toto rozbije hubu.“ Nevím, uvidíme…


Pokud se vám příspěvek líbil, k přečtení doporučuji: Dvojí počítání v masně

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

85 komentářů k “Jak potrápit revizora (kontrola jízdenek)”

 1. TLAMPAČ napsal:

  NEJEZDÍM NIKDY NAČERNO KLÁRKO, JE TO SLUŽBA A STYDĚL BYCH SE NEZAPLATIT. STEJNĚ TAK PLATÍM ÚČET V HOSPODĚ NEBO NÁKUP V OBCHODĚ. TAKY INKASO.
  PS: V AFRICE MHD MOC NEFUNGUJE. JE TO PROTO, ŽE TAM CHTĚL MÁLOKDO ZA NĚCO TAKOVÉHO PLATIT.

 2. Štěpán F. napsal:

  to phesantSK:
  Požadovanou pokutu doporučuji zaplatit. Když se ti nepovedlo přesvědčit tu paní revizorku na místě, kde byli svědci události a vše si dobře pamatovali, myslím, že už nebude nikoho zajímat, co se doopravdy stalo před půl rokem, až se to začne řešit při vymáhání pokuty. Jediný důkaz proti tobě bude vystavený lístek o pokutě, popřípadě zápis o provedené kontrole, kdy jsi neměl platný jízdní doklad.
  Navíc ti mohou vytknout, že když jsi byl v právu, měl jsi se na místě odvolat. A jelikož jsi se neodvolal, nebudou již tvé právo po tak dlouhé časové odmlce prověřovat. Vždycky jako jednotlivec jsi v nevýhodě před promakaným systémem firem a obchodních společností.

 3. Štěpán F. napsal:

  to rootz:
  popisovaný případ s revizorem se stal v Brně, kde neplatí prepravny poriadok mhd, ba. Až pojedu do Bratisky, nebudu hledat ve výzvách kontrolora žádné jinotaje a prokážu se platným cestovním dokladem, í když se mě revizor zeptá například jen kolik je hodin.
  Podíval jsem se ale, co se píše ve smluvních přepravních podmínkách IDS JMK, které platí pro Brno a zjistil jsem, že jsem tyto podmínky svým chováním, jak popisuji ve své historce, neporušil.

 4. Štěpán F. napsal:

  to rootz:
  Až si budu moci koupit roční předplatné na taxi za 3 800 Kč, budu jezdit taxíkem.

 5. Štěpán F. napsal:

  to isidor:
  Souhlas.
  Vsupem do dopravního prostředku souhlasím s přepravním pořádkem, kde se mimo jiné píše:(alespoň v tom brněnském)

  1.)Stojící cestující je povinen se za jízdy ve vozidle držet.
  2.)Jízda je vymezená nástupem cestujícího do vozidla a jeho výstupem z téhož vozidla v jiném bodě linky.

  Z toho mi vyplývá následující:
  a)jízda trvá i když vozidlo fyzicky nejede
  b)když jako cestující stojím, musím se držet
  c)když se držím, již nemám volnou ruku šáhnout do kapsy pro jízdní doklad, abych se jím prokázal
  d)revizor žádným způsobem nemůže docílit toho, abych si sednul, když chci stát
  e)Povinnost platit pokutu je jen zdůvodu, když se cestující neprokáže platným jizdním dokladem z příčin na své straně
  f)Příčina na mé straně není, neboť dodržuji a souhlasím s cestovním pořádkem, který platí pro cestování v MHD v Brně.
  g) tedy shrnuto: stojící cestující se nemusí prokázat platnými cestovními doklady, pokud striktně dodržuje a souhlasí s cestovním pořádkem.

 6. phesantSK napsal:

  to Štěpán F. :

  you wrote: „Navíc ti mohou vytknout, že když jsi byl v právu, měl jsi se na místě odvolat.“

  Hm, ako to myslíš na mieste odvolať? Ja s tým totiž nemám žiadne skúsenosti ako sa v takýchto prípadoch odvolávať. Ako som mal podľa teba postupovať? Vďaka za odpoveď.

 7. Forrest napsal:

  :-) když si to rád vykládáš takto striktně a musíš se držet oběma rukama…:-)) Pak ti nezbývá než si zakoupit pro lítačku kapsu na krk, protože jinak porušuješ jízdní řád, se kterým souhlasíš. Je to tvůj problém, že nedokážeš splnit oboje (držet se i se prokázat), já když něco neumím, tak s tím nesouhlasím. Ale stejně bych ti být revizor dal raději pokutu, protože jsi se ihned po nástupu nedržel – než jsi dosáhl na madlo! A ještě bych doporučil policistům aby prověřili jestli nejsi podobnej nějaký hledaný osobě, což by mohlo pár hodin trvat. A striktně vzato, oni to musej udělat nebo ne?

 8. Štěpán F. napsal:

  To Forrest:
  dík za varování:)

 9. Štěpán F. napsal:

  To phesantSK:
  To je právě to, že to neumí nikdo, alespoň nikdo, koho znám. Neumím to ani já,
  Jen to může být argument vytažený proti tobě po dlouhé době. A až se zeptáš těch, kteří ti toto vytýkají, co jsi měl udělat, odpovědí jednoduchou verzi, například řešit situaci osobně přímo na dopravním podniku v oddělení reklamací a to nejlépe ihned po události.

  Každopádně vše může dopadnout lépe než se na počátku může zdát, což přeji i tvému případu.

 10. rootz napsal:

  StepanF:
  precital som si prepravny poriadok mhd brno a stoji v nom „Jednorázové a přenosné předplatní jízdenky platí od okamžiku jejich označení nebo prodeje řidičem (jízdenky z doplňkového prodeje řidičem na linkách 1–99 je nutno následně označit) po určenou dobu a v daném počtu zón.“. To znamena, ze u vas plati presne to iste co u nas.

  Kym casovy listok neoznacis, je neplatny. Takze mozes darmo mavat revizorovi pred nosom neplatnymi listkami. Jeho zaujima ten platny – oznaceny. Cize opakujem – ziadne inotaje na teba nehadze – spravne kontroluje listok (pretoze je z prepravneho poriadku pevne dane, ze MUSI byt oznaceny, alebo predplateny, pricom je pri elektronickom listku dobre mat aj doklad o zaplateni predplatneho, pretoze sa ti moze karta dovrzat a ak nezbehne v citacke, dostanes pokutu a budes si ju musiet ist narokovat na centralu alebo niekam, kde sa to da) a ak ho nemas poruke, aby si sa mohol preukazat, porusujes pravidla prepravy. natahovanie revizora je jednoduche len preto, ze nema paky aby ti to vytrieskal z hlavy.

  Poprosim autora (ak to spravne chapem tak LuFa), aby to nabuduce skusil s policajtami, ktori kontroluju dialnicne znamky, aby po 10 minutach natahovania povedal „hehehe, pan policajt, ale toto nie je ta znamka, len si robim srandu. ja ju mam nalepenu tuto pod palubnou doskou. toto som bol len kupit pre kamarata :)“ za prve by asi dostal pokutu alebo nejaky zaznam za zosmiesnovanie verejneho cinitela (alebo nieco take, neviem presne ako sa to vola), a za druhe pokutu ze nema nalepku na VIDITELNOM mieste na prednom skle. (dufam ze teraz niekto nebude rypat, ze uz znamky nemate, ale mate mytne, alebo nieco take :) ) a ak by nemali dobry den, nasli by este chybajucu ziarovku vo vybave, zle svietiace svetlo, atd. ked sa moc chce, skoro vzdy sa nieco najde.

  ked nemas predplatne na taxi, tiez nim nejazdis. skus sa dotahovat s nejakym bezkrkym taxikarom, ze hihi haha nemam peniaze, vadi? myslim, ze ked to prezenies, mu bude jedno ci mas 5 litrov v zadnom vrecku alebo nie :)

  a k tej tvojej analyze len tolko – keby si s takym niecim vyrukoval na sude, tak si mozes rovno sadnut a byt ticho :)

  pheasantSK:
  to, ze si sa „zabavil“ s kamaratom/zabudol/nevedel si vydolovat listok z vrecka/cakal si kym ti ho kamarat da/atd je tvoja vec, tvojou povinnostou je mat pri nastupe listok pripraveny a okamzite po nastupeni si ho oznacit. ked oznacovac nefunguje, mas ist k inemu, ktory funguje. ak nefunguje ani jeden, alebo ak je bus taky plny ze sa k nemu nemozes dostat, tak mas navrch, pretoze ti nie je umoznene ho oznacit. to uz je problem vozidla/mhd a to uz musi byt fakt chuj revizor aby ti za take nieco dal pokutu. ale asi sa najdu aj taki.

  berilac:
  to je ciastocne dost odveci. ja by som chcel mat bezplatne zdravotnictvo, ziadne dane, a normalnu vladu (zatial aspon toto). ked mi to splnis, rad ti zaplatim salinkartu na rok dopredu :) ty asi tiez nepracujes za pekne slovo (ak pracujes), ale chces za to peniaze. a tiez nepracujes na 100% kazdu sekundu svojho pracovneho casu. atd atd atd, analogii by sa dalo najst plna … ona :)

 11. Štěpán F. napsal:

  To rootz:
  Autorem příspěvku není LuFa, ale já.
  Nerozumím přesně tvému návodu, jak potrápit polici při kontrole dálničních známek. Vyzkoušej to sám a pak podrobně napiš, jak to probíhalo.

 12. rootz napsal:

  Stepan F:
  aha, oukej, ja len ze to cele bezi na lukas.faltynek.com :) tak ma to zmiatlo.
  pokial ide o tu policiu, je to presne to iste. ked ta zastavi hliadka a povedia ti „dobry den, kontrola dalnicnich znamek“ tak mu daj znamku z palubnej skrinky alebo vrecka alebo odhocikial inakadial, okrem urceneho miesta na prednom skle. ked to nezoberie ako srandu tak sa zabavis asi ty :)

 13. LuFa napsal:

  rootz: Ahoj, přestože blog běží na adrese lukas.faltynek.com, publikuje na něm více kvalitních autorů a autorek.

  Co se týká kontroly dálničních známek na uzemý ČR, tak je přesně popsáno, kde se má dálniční známka nacházet a jak má být přesně nalepena. Pokud takto umístěna a nalepena dálniční známka není, je vše bez jakýchkoliv řečí zřejmé a pokuta jasná.

  Pokud ale revizor žádá předložit jízdenky a jsou mu předloženy jízdenky, je to již k debaťě.

 14. marwill napsal:

  Zajímavý článek. Je to tak, také mám podobnou zkušenost s revizory. Pokud bych jel na černo a přijde kontrola, je to smůla a snažil bych se dělat neviditelným, ale na černo nejezdím a tak je tohle pasé.
  Ale kdysi dávno se mi stalo, že jsem měl opravdu platný jízdní doklad u sebe v kapse, abych jej neztratil, to je snad jasné. Bylo celkem plno a já měl v ruce tašku, stál jsem a dle podmínek přepravy se držel. Za jízdy přišel revizor a žádal jízdenku. Měl smůlu, protože jsem mu řekl, že mu ji velice rád ukážu, ale až zastavíme, neboť se musím za jízdy držet. Hódně moc brblal, snažil se mě posadit, ale musel to vydržet až na zastávku. Ono je to v tomhle případě asi taky o tom, že když se pustím madla a půjdu pro jízdenku, může autobus náhle prudce brzdit a pak se může stát cokoliv. A na kom si pak kdo co vezme v případě problémů? Ale vy jste byl povinen se držet, pane, to máte smůlu….
  Taky nikdy nevydávám do rukou revizora žádný doklad. Chce jej vidět, fajn, tady je, ale jen v mé ruce! Je to přece můj doklad. A vím já, jestli někdo z předchozích kontrolovaných cestujících nemá nějakou ošklivou přenosnou nemoc? Možná to zní cimprlich, ale dneska je kdejaká hepatitis všude. Revizor protestuje, ale to je tak všechno co může udělat. Pokud má kecy, je hned vyzván k ukázání služebního průkazu. :-)

 15. Štěpán F. napsal:

  To marwill:
  Bezpečnost nadevše. Jízda, jak už jsem psal, trvá od nástupu do výstupu. To znamená, že i když MHD stojí v zastávce nebo v křižovatce, počítá se to za jízdu a tudíž se cestující musí držet i když MHD prakticky nejede. Dokonce došlo ke změně a držetza jízdy se musí nejen cestující stojící, ale každý cestující, tedy i ten, co sedí. Jinak jsem na tom stejně: když bych nevěděl, že mám v kapse platný cestovní doklad, tak bych si tyto legrace nechal od cesty.

 16. Anonym napsal:

  Tak podívejte, kdo jezdí na černo je zloděj, v obchodě taky musíte zaplatit za zboží. A dělat si srandu z revizoru je u mne ubohá zábava zakomplexovaného primitiva. Takže revizorům čest…a zlodějům víc takovych blogů, kde se mohou vykecat, jací jsou „BORCI“

 17. Štěpán F. napsal:

  2 Anonymní:

  Souhlas, i když musím připomenout, že tehdy, jak ostatně vyplývá z onoho článku, jsem na černo nejel.

 18. rmaster napsal:

  Jo, sabotaz a zdrzovani zabavi revizory a zachrani tak spolucestujici bez dokladu. Good job.

 19. rmaster napsal:

  Dle vzhledu a vystupovani hodne revizoru vypada na bejvaly estebaky. Zdrzovani je zabavi a zachrani tak spolucestujici bez dokladu. Good job.

 20. Štěpán F. napsal:

  To remaster:
  V Brně je spousta mladých revizorů, dokonce jsem už viděl i revizorku. Před dvaceti lety by to musely být estébacký miminka, ale jinak dík za reakci.

  Je pravda, že i tento motiv, který uvádíš, mě často vede k výměně názorů s revizory, ale v případě příhody z úvodního článku byl motiv jasný. Ukázat jízdenky, když žádá jízdenky.

 21. shb napsal:

  re: Štěpán F.
  S prominutím je to ubohost. Dělat si legraci z lidí, kteří dělají svoji práci. Snad každý, kdo uslyší „revize jízdenek“ přesně ví, o co tomu revizorovi jde. A bez jakýchkoliv jiných připomínek by jakýkoliv „jízdní doklad“ předložit měl. Předejde se tak zbytečnému zdržování onoho revizora, který by si vydělal víc, než mohl díky tobě. Kdybys pracoval s lidma, věděl bys o čem mluvím. Lidé jsou dobří ale i špatní… A ti špatní udělají všechno pro to, aby ti znepříjemnili službu a tak by to být nemělo.. Sám pracuji s lidma a lidem, kteří mě jenom tahaj za slova a dělají si srandu z mé práce a znepříjemňují mi ji, bych dal sežrat jejich vlastní hovna.

 22. Štěpán F. napsal:

  2 shb:
  Dík za přispěvek.
  Máš pravdu. Je to ubohé. Stejně tak, jako je ubohé dát někomu sežrat jeho vlastní hovna. Přeju ti do tvé práce s lidmi vše nejlepší a tvým zaměstnancům pak dobrou chuť.

 23. sabotage napsal:

  >Předejde se tak zbytečnému zdržování onoho revizora, který by si vydělal víc, než mohl díky tobě.

  O to zdržení právě jde. Jsou to podivný charaktery, kterým rád znepříjemním život. Třeba varováním ostatních, pomocí cizincům, které tak rádi okrádají, apod.

 24. ufo napsal:

  TATO „PŘÍHODA“ JE LEŽ. Revizoři samozřejmě jako oprávněné osoby zaměstnavatele nemusí mít žádnou „šalinkartu“.
  Tato drobnost tě usvědčuje ze lži. Musel jsi jí napsat, protože jinak by tvůj příběh ztratil pointu…

 25. LuFa napsal:

  ufo: ač nejsem autorem článku, článek lživý není. Nevím jak to chodí u revizorů v Brně, ale tak nějak předpokládám, že když je člově zaměstnán u Dopravního podniku, mohl by mít jako jednu ze svých výhod cestování v DHP zdarma. K prokazovaní pak bude sloužit nějaká průkazka, kterou revizor mohl nazvat šalinkartou. Pokud se sem dostane některý z brněnských revizorů, třeba nám to vysvětlí.

 26. Leoš Bubeníček napsal:

  Nevim přijde mi to celý jako zdržování revizora v práci , pracuju jako číšník a nesnáším ty lidi , kterých když se zeptáte ,,Co si dáte? “ odpoví nohy na stůl … správná otázka: co si přejete?… Akorát to člověka zdržuje od práce a tyto výĺevy bych pochopil u 15 letých puberťáků ,který si o tom pak vykládají ve škole. Trošku ruku na srdce a uvědomte si. že nejste taky dokonalí. Byl bych na vás zvědavej na místě revizora a jeho nebezpečné práci, navíc to celé zdrželo policejní hlídku která mohla řešit např. bouračku nebo pouliční rvačku, takže palec dolů za toto chování.. Vůči policistům mi to přijde jak když používáte bezdůvodně linku 158

 27. Štěpán F. napsal:

  Ahoj Leoši B. díky za Váš názor, máte na něj právo. Je to zajímavé, pracujete jako číšník a nesnášíte lidi. To je stejné, jako v jedné scénce od Cimrmana: „otevřel si hospodu, ale chodili mu tam lidi“ (omlouvám se ale už jsem nějak zapomněl pointu).
  Když by mě někdo na otázku: co si dáte? odpověděl: nohy na stůl, zasmál bych se a řekl něco jako: dobrý vtip, máte nárok na sté pivo zdarma, ale nohy nechte pod stolem. Rozhodně bych to nebral jako zdržování. A ještě k tomu palci, dolů nebo nahoru, je mi to fuk, jen mi ho nečvachtejte v polévce, až mi ji ponesete ke stolu.

 28. Martin K. napsal:

  Nevím sice co autor článku dělá jako povolání, ale já jsem revizor a takovéhle chytráky máme nejradši. Místo aby udělal to co ostatní a nedělal problémy tak si proste musí hrát na chytráka a toho člověka srát co nejvíc to jde. Přál bych Vám autore tohoto článku, aby Vás v práci každý den někdo tak nasral, až Vám z toho praskne hlava.

 29. Jan Rothstein napsal:

  Martine K. – vy děláte revizora ? Styďte se !
  A teď vážně, dost legrace na Váš účet. Dlouhou dobu sleduji podobné diskuze na téma revizorů. A z vlastní zkušenosti v brněnské hromadné dopravě, jsem přesvědčený, že jeden z hlavních důvodů, proč vás revizory, platící cestující tak nesnáší, je, že opilce, bezdomovce vesele ignorujete, v noci v Brně, když se člověk dost často málem bojí jezdit,díky tomu, co se v „rozjezdech“ děje, vás revizory (kteří nemáte v popisu práce jen kontrolování platných jízdních dokladů, jak jistě víte) nepotká, protože spinkáte a nabíráte síly, abyste mohli hned od rána zkontrolovat masu lidí, co jezdí do práce, školáky, kteří jezdí do škol. Ale vyhazovat smradlavé bezdomovce, opilce, podivná individua z autobůsů, nebo tramvají? A natož kontrolovat to harakiri co se děje v nočních autobusech ?? Proč, že ? Raději vychytáte nějakého školáka v klidu, ráno. A lidé co platí za jízdenky a šalinkarty, toto vidí. A proto vás revizory, platící lidé nemají tak rádi!

 30. Michal F. napsal:

  Zdravím,

  chtěl bych vyjádřit souhlas s Jan Rothstein. Nejspíš to bude působit úsměvně, ale asi před půl hodinou jsem dostal přirážku k jízdnému, protože jsem měl o tři dny prošlou čtvrtletní jízdenku. Nechci, aby tento komentář působil jako vylívaní si zlosti, či něco podobného. Chápu, že to byla moje chyba, měl jsem si ten datum lépe ohlídat.

  Jelikož jsem však v Brně nikdy nejel načerno, suma sumárum jsme jel načerno snad 2x v životě, tak mě docela zklamalo, že jsem se nedočkal žádné tolerance. Kdybych ten lístek měl starý třeba týden nebo déle, neřeknu, ale tři dny se mi zdají jako ještě relativně krátká doba, nad kterou by se dalo přivřít oko, nebo jak jsem už kdysi slyšel, nabídnout koupi další čtvrtletní předplatní jízdenky na místě, napomenout, či něco podobného. Litřík se mi zdá docela dost, zvlášť při studentském rozpočtu.

  V Brně využívám služeb DPMB velmi často i několikrát denně kvůli dojíždění do školy a pomyšlení, kolika lidem „černá“ jízda prochází jen proto, že revizora v odpoledních hodinách snad ani nejde potkat, mi připadá dost nefér. To je podle mě ten důvod, proč Vás revizory nemají lidi rádi, Martine K. Nebo vy jste snad placeni od vybrané pokuty? Nechci aby to působilo jako snad nějaká výhružka, ale už mezi ně patřím i já a na příští setkáni s revizorem se vybavím notnou dávkou důvtipu, aby měl možnost si z plna hrdla užít břímě zaměstnání, které si vybral. :-)
  Že si někdo dělá z revizorů legraci tím, že je chytá za slovo mi přijde úsměvné a už vůbec ne jako důvod, proč onoho aktéra nějak shazovat. Vždyť když k Vám přijde revizor, tak se taky ohání přepravními podmínkami, kde se hlavně slovíčkaří, aby bylo jasné, co se čím myslí. Má se i revizor vyjadřovat tak, aby bylo jasné, co po Vás chce. V opačném případě si nemá na co stěžovat a musí snést i nějakou tu legrácku. Proč se mračit. :-)

 31. Roob napsal:

  Jsi ubožák a jednou narazíš.

 32. eda napsal:

  Mel jsem proslou jizdenku a nevedel jsem o tom. Chytili me, vystoupili sme…
  Salinkartu meli u sebe ale obcanku jsem jim nedal, cekali jsme na policajty. V jedni chvili, kdyz drzela prukazku a telefonovala jsem se pokusil ji vytrhnout z ruky ale dzela se jak kliate, takze jsem tam s nema ckal dal. Pak prijeli policajti ktym jsem dal obcanku. Rekla jim, ze ji boli ruka a prsty z toho, jenze ja si ji ano nedotkl. Ted me zajima, jestli z toho neco muzu mit, kdyz jsem se ji ani nedotkl, pouze jsem ji chtel vytrhnout tu kartu z ruky. Rekla ze poda treatni oznameni, pokud ji ta ruka do rana otece.jsem vlastne v hajzlu :), nemam svedky nic. Ona tam byla s kolegini. Ona to s tema policajtama ani sepsat nchtela, ale ta jeji kolegyne jo. Pipadne co mi z toho hrozi?

 33. Ladin666 napsal:

  Lidi jako Ty si asi myslej jak jsou chytri a vtipny a pritom je to prave naopak.
  Chovej se ke kazdemu tak jak chces aby se choval k Tobe.
  Kdybys Ty delal revizora a kazdy cestujici delal vtipalka a ukazal platnou jizdenku az po nejakem case tak bud skoncis nebo se zblaznis nebo budes mit nervy na dranc.A nemysli si ze delat revizora je pod Tvou uroven,za zadnou praci se clovek nema stydet.Mel by se stydet kdyz ma moznost pracovat ale nepracuje a libi se mu ze na nej pracuji Ti druzi,mam na mysli cikany.
  Hral jsi si s revizorem jen na slovickareni,to neni umeni.
  Kdyby tam nebyl,listky by si nikdo nekupoval,MHD by stradala,zkrachovala a lidi by se nemeli jak prepravovat.
  A vse by se mohlo stat kvuli blbcum jako jsi Ty Stepane F.
  Vice premyslej a budme tolerantni…

 34. TomášT napsal:

  Tak to je inteligentní a moc hezký „stěr.“ Děkuji za inspiraci, pokusím se o to samé v Ostravské MHD za neopravněně udělenou pokutu (720 korun). Od léta v ostravské MHD fungují terminály i na platební kartu. Při zaplacení a evidování platební karty (PK) sedl a mířil ke kamarádce. O pár zastávek dále nastoupili revizoři, vyzvali mě ke kontrole. K terminálu jsem přiložil platební kartu a ono „NIC.“ Revizorovi jsem vysvětlil svou situaci, avšak to, že jsem platil PK v MHD a karta se nějakým způsobem nezaevidovala „správně“ by mohl tvrdit každý, proto počínání revizora zcela chápu. Ale nastálou situaci hodlám řešit přímo na Dopravním podniku OSTRAVA a. s. (DPO). Jak ale postupovat v případě, že pokutu po mě budou chtít zaplatit? Jsem si zcela jistý, že jsem PK jízdní doklad zaplatil. Tomáš

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.