Chtít 184 korun za DVD Muži v naději je bláznovství. Nedivme se, že si ho lidé raději stáhnou z netu zdarma.

Dnes oficiálně vychází DVD Muži v naději. Chtít za něj 184 korun je ale moc.

Zvlášť když dle dostupných faktů zveřejněných na serveru kinovýdělky beru v úvahu následující.

Náklady na natočení Mužů v naději

Na natočení samotného filmu padlo odhadem 25 miliónu korun. Část z nich pokryl produkt placement (reklama v samotném filmu, za kterou výrobci platí a kterou jsou diváci nuceni shlédnout). O tu je potřeba náklady na film ponížit.

Dosavadní výnosy Mužů v naději

Výnos z promítání v kinech je uváděn větší jak 90 miliónu korun. Za předpokladu, že producentům zůstane z této částky 30 % přišli si na minimálně 30 miliónů korun. Film je tedy v královském zisku.

Očekáváné výnosy Mužů v naději

Promítáním Mužů v naději příjem producentů nekončí. Na další peníze si zřejmě přijdou promítáním v zahraničí, postupným prodejem vysílacích práv televizním stanicím, po uvedení v televizi penězi vybranými kolektivními správci autorských děl, prodejem DVD, a snad jednou i digitální distribucí na internetu.

Producenti tedy jsou a budou v zisku. Proč tedy nabízet DVD za horentní sumu 184 korun za DVD a nenabídnou ho digitálně za pět, či deset korun? Věřím, že pokud by tak učinili, lidé ztratí důvod si film stahovat z webu a klidně si ho koupí.

Producent filmu vydělá, divák bude víc jak spokojený.

Můžete nechat komentář, nebo trackback z vaši webové stránky.

5 komentářů k “Chtít 184 korun za DVD Muži v naději je bláznovství. Nedivme se, že si ho lidé raději stáhnou z netu zdarma.”

 1. A proč si hudbu stáhnu za nějakých 10 € album na 7Digital a vinil stojí 20—40 €? Nekupuji jen obsah kupuji více. Nehledě k tomu že jediné médium porovnatelné zvukově s LP je DVD-Audio, ale to jsem viděl málokdy.
  Nevím jak dlouho máš DVD přehrávač a jestli jsi někdy kupoval ještě originálkový VHS. V roce 1998 mi přibyl domů přehrávač, cena za DVD 500—1000 CZK, číselně dnes stojí pětinu reálné tak 15 % (inflace).
  Půjčovali jsme si DVD za 39 CZK na den a to jsem pro něj musel pěšky do města. Reálnou cenu v internetové půjčovně za 30 CZK považuji za logickou, ale u DVD ještě připočítej tak 30 CZK za vylisování a potisk placky, jsi na ceně kterou stojí klasické stánkové DVD v hnusné pošetce. 5 10 CZK za album je, sorry, utopie jež by ani nedokázala krýt náklady na konverzi do něčeho stažitelného, provoz serverů, konektivitu (neomezená opravdu není u webhosterů neomezená) a adminy. Bohužel, podle mě to pod 30 CZK za film nepůjde.
  Prosím neargumentuj s ulož.to apod. Nemají konverzní náklady, neřeší poplatky autorským svazům a na provoz jim vydělává nemálo parta platící za rychlejší stahování i reklama.

 2. Oprava: Ne webhosterů, ale na serverhostingu.

 3. SOUHLAS SE WŠÍM CO SI MAREKU OLŠAVSKÝ VYARGUMENTOVAL. PRACHY NELEŽEJ NA CHODNÍKU A OBAMA BYL VE SVÉM PROJEVU O STAVU US PĚKNĚ VYTOČENEJ, ŽE FILMY VYROBENÉ V AMERICE SI KAŽDEJ KRADE JAK TŘEBA. ONI SE Z TOHO TOTIŽ PLATĚJ DANĚ… VÍŠ LuFo?

 4. blanka napsal:

  neni to luky k tematu ale gratulace k paPIROVE SVATBĚ 9.9.2012 JEN TAk dale drzte se za ruce stale to vam preji mamka a tatka

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.