„Věrnostní bonus u ING“ – tentokrát jen pro chudé

Tak jsem se zase jednou pobavila strategií našich bank. Budu psát o spořících účtech. V posledních letech je z pochopitelných důvodů úročení těchto produktů velice nízké. I přesto se banky předhánění a chtějí nás ohromit různými akcemi. Úrokové sazby jsou nyní od 1% do 2,5% přibližně.

Někteří klienti, kteří mají Oranžové konto obdrželi dopis s lákavější nabídkou, někteří neobdrželi nic. „Asi se dopis někde zatoulal, tak se zeptám na zákaznickém servisu.“ To byla první myšlenka, z které mě pan ale operátor rychle vyvedl.“To obdrželi vybraní klienti, vy jste to neobdržela, vy máte stále stejné úročení (nula nula prd).“ Člověk, který tuto celou akci pro „vybrané klienty“ vymyslel, ale nepomyslel na to, že jsou rodiny, kde „vybraný klient“ obdrží dopis do schránky a druhý zase ne. A že si to řeknou. A budou po tom pátrat a budou přepínat:-)

Pokud umí do pěti počítat zjistí, že „vybraní klienti“ jsou ti nejchudší klienti ING konta, kteří mají na účtě méně než 1000 Kč. Ti „nevybraní“ mají na účtě více a na ty se v této kampani necílí.Tyto klienty to řádně namíchne.

I pan operátor přiznal, že to tak je, a jde o to donutit chudé, aby si na dva měsíce přeposlali úspory z Air bank a Zuno bank k Oranžovejm.

Posloucháte tyto promo akce? Má to cenu? Jaká je vaše strategie?

Můžete nechat komentář, nebo trackback z vaši webové stránky.

2 komentářů k “„Věrnostní bonus u ING“ – tentokrát jen pro chudé”

  1. Vojta napsal:

    Je to legitimní akce banky, ale krapet nesmyslná. Ale ani ti bohatší nemusí přijít zkrátka, s bankou se dá do určité míry vyjednávat a nemusí být člověk zrovna milionář. Kdysi mi bylo řečeno, že první návrh na hypotéku či půjčku by se měl z principu automaticky odmítnout…

  2. Mikesh napsal:

    Můžu jen potvrdit, již delší dobu jsem měl v plánu konto zrušit, takže jsem tam měl asi 800 Kč. Ještě než jsem konto zrušil, tak mi v lednu přišla do schránky přesně tato nabídka o které mluvíš. Ale ani to jim nepomohlo a konto jsem zrušil, protože mě již nepřinášelo žádné benefity :) .

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.