Srazy.info – výborný pomocník při plánování srazu, či akce

Zhruba před půl rokem jsem na netu narazil na webovou službu srazy.info/, která slouží k pořádání srazů a akcí. Na jedné straně dává pořadatelům informaci, kolik lidí se akce přibližně zúčastní a dovolí jim tak plánovat kapacity. Na druhou stranu dává účastníkům informace, kdo všechno se zúčastní.

Ač mě při prvním pohledu služba moc nenadchla. Dostavilo se známe, „zas další registrace a možnost zneužití vložených dat“. Při druhém pohledu, možnosti jednoduše se do služby přihlásit přes Facebook nebo Twitter účet bylo lépe. Službu jsem vyzkoušel a musím říct, využívám ji stále častěji.

Jako účastník srazu mám přehled, kdo všechno bude přítomen. Jako svolavatel srazu mám potřebný odhad, kolik lidí bude přítomno.

Velkým plus služby je velmi intuitivní ovládání. Zadat sraz je otázkou pár minut. Přihlásit se na sraz, pak několika sekund. U každého srazu je možné vést diskuze. Pokud nemáte sraz čas sledovat, můžete si zadat sledování srazu. O změnách pak budete informování mailem.

Možností které služba srazy.info nabízí je mnoho. Z těch, které se mi líbí nejvíc zmíním propojení s Google kalendářem. Widgety o konání srazu nebo přihlášených účastníků na vaše stránky.

Reálný widget s termínem a místem akce může vypadat takto:

Reálný widget s účastníky akce pak takto:

Pokud službu neznáte a zaujala vás, více se o ní dočtete zde: srazy.info/.

Když pak na tuto službu někde narazíte, nemusíte se jí bát. Zdá se být bezpečnou.

Můžete nechat komentář, nebo trackback z vaši webové stránky.

4 komentářů k “Srazy.info – výborný pomocník při plánování srazu, či akce”

 1. w4rr10r napsal:

  Aneb další diskriminace lidí, kteří nemají účet na Pípáku, Atlasu hub a nechcou se kvůli každé prkotině registrovat na každém rohu.

 2. Melebius napsal:

  A jaká je přidaná hodnota oproti událostem na Facebooku? Podle článku mi nepřipadá, že by toho bylo tolik, aby se vyplatilo tahat lidi na další web…

 3. LuFa napsal:

  Melebius: Za jednu z výhod u srazy.info proti událostem na Facebooku považuji, že je služba na Facebooku nezávislá a dá se do ní registrovat samostatně, nebo přes Twitter. Lidí, kteří se do Facebooku nehrnou je stále dost.

 4. Karel napsal:

  Přesně jak píše LuFa. Je to nezávislé na FB a Tw. Jako nevýhodu třeba vidím to, že i když nejste na FB, tak se musíte registrovat na srazy.info, abyste se mohl na akci přihlásit. Uvítal bych možnost poslat jen jméno, kontakt.

  Když už jsme u toho, neznáte nějaké další podobné servry, kjde by člověk mohl plánovat nějakou akci (nemusí být jen sraz, třeba i výlety, sport. akce, dovolené…) a lidé by se tam mohli přihlašovat. Každý by viděl, kdo se zúčastní a kolik je volných míst. Děkuji za případné rady

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.