Moje filmování na Česko-Slovenské filmové databázi (ČSFD) – přidejte se i vy

Tak jsem se v době nedávno minulé stal členem dalších dvou sociálních systémů. Velmi zajímavého Facebooku, který však ještě stále zkoumám a Česko-Slovenské filmové databáze (ČSFD), kterou po pár dnech již používám. S profesním systémém LinkedIn a hudebním Jamendo je to další sociální systém, který hodlám aktivně využívat.

ČSFD jako Český zdroj kvalitních informací o filmech, hercích a filmovém dění znám již velmi dlouho. Když už se mám dívat na nějaký film, většinou se tam podívám, zdali to stojí vůbec za to. Pokud je divácké hodnocení filmu velmi špatné, mnohdy se na film nakonec ani nepodívám. Tolik z mého letitého pasivního využívání.

Minulý týden mi kamarád napsal, že se do ČSFD zaregistroval a až se podívám na jeho hodnocení filmů. Podíval jsem se a musím říct, velmi mě to zaujalo. Najednou jsem viděl, jaké filmy se mu líbí. V kterých se dle obliby shodujeme. V kterých naopak rozcházíme. No, a které on třeba už viděl a na které se zatím já teprve chystám, nebo jsem se u nich rozhodl, že mi za podívání nestojí.

Na tento popud jsem se tedy zaregistroval a začal s hodnocením. Můj hodnotící profil naleznete na adrese: http://www.csfd.cz/uzivatel/136230-lufa/hodnoceni/

(Část hodnocených filmů)

Zatím jsem stihl ohodnotit celkem 231 filmů. Je to však pouze malá část z toho, co bych ohodnotit chtěl.

Od počtu 200 hodnocení můžete k hodnoceným filmům přidat i komentář. Tak budu činit u nově zhlédnutých filmů. Včera jsem rozkoukal méně známý film Malý Rambo, tak se na jeho brzké hodnocení a komentář můžete těšit.

Kromě informací a vlastních hodnocení a komentářů můžete na ČSFD jako registrovaný uživatel psát vzkazy ostatním uživatelům. Vytvořit si seznam filmů, které sháníte. Nebo které byste rádi podstoupili jiným. Taktéž se aktivně můžete účastnit diskusních fór. Osobně mě však ještě většina těchto aktivit čeká.

A co vy? Máte na ČSFD svůj profil? Podělíte se o své hodnocení? Nebo si profil založíte?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

7 komentářů k “Moje filmování na Česko-Slovenské filmové databázi (ČSFD) – přidejte se i vy”

 1. Trtkal napsal:

  koukám, že když už něco dělat, tak pořádně :-). Ohodnotit přes 200 filmů za 3 dny to je dost slušný výkon :-).
  Asi bych se měl polepšit s mýma 430 za dobu přes dva roky :-). Ale když mě to nebaví dopisovat zpětně, takže přidávám jen když vzpomenu na co jsem koukal maximálně 2 dny zpátky :-)
  Tyjo, fakt lze už teď přidávat komentáře po 200 příspěvcích jen? Když jsem se snažil nabrat já mých 200/300 už nevím, tak se pak musel podstoupit test z všeobecných znalostí o filmech, který byl dost náročný, takže jsem neprošel a dodnes komentovat nemohu. Teda dostal jsem možnost napsat adminům s tím, že po nějaké diskuzi by mi to povolili, ale usoudil jsem, že hvězdičky mi stačí. (hlavně je to rychlá orientace pro rozpoznání, když si nevzpomenu podle jména, jeslti jsem ten film už viděl ;))

 2. LuFa napsal:

  Trtkal: Aha, tak na mě také vyjukl test. 10 otázek ve 100 sekundách. Rodině jsem dal vědět, aby mě nerušily a začal jsem na něm pracovat. Kdo ví, co by se stalo, kdybych ho zavřel. K absolvování je potřeba odpovědět alespoň osm otázek správně. Prošel jsem, hurá, mohu komentovat.

  Jaký máš jinak na ČSFD nick? Díky za něj.

 3. Trtkal napsal:

  samozřejmě stejný jako všude, tedy i tady :-) http://www.csfd.cz/uzivatel/29825-trtkal/

 4. LuFa napsal:

  Trtkal: Díky. Prozkoumám a inspiruji se.

 5. Trtkal napsal:

  jinak já bohužel začal hodnotit s malou kritikou a tak bych teď potřeboval i 6. hvězdičku pro filmy, které jsou lepší, než ostatní, bohužel není a přehvězdičkovávat … by mě asi lajzlo :). Tedy u všech filmů jednu hvězdičku odečíst a u těch s 5* jak u kterého :-)

 6. LuFa napsal:

  trpaslík: Díky, už jsem si dle tebe vybral film Veřejný nepřítel. Taktéž jsem si přidal tvé stránky do RSS. Fajn info o HK.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.