Tajemný kurýr, podezřelé koblihy a úvahy o teroristickém útoku

Včera se mi stala podivná věc. Na firemní mail jsem obdržel zprávu, že si mám na recepci vyzvednout zásilku. Nic by v tom nebylo, až na dvě věci. Za prvé jsem netušil, že jsem si vůbec něco objednal. Za druhé myšlenou recepcí byla recepce v Praze, vzdálená bratru něco přes 100 km do místa, kde se obvykle nacházím.

Na oznámení o zásilce jsem nakonec zareagoval, dotazem, zdali si neočekávanou zásilku může vyzvednou kolega. Bylo řečeno, že ano. Převzetí jsem domluvil a zásilku pustil z hlavy.


Tajemná zásilka

Zhruba po deseti minutách následoval telefon z pražské recepce, že zásilka obsahuje spoustu koblih, které by bylo potřeba vyzvednout co nejdříve. Hmm, hezké, co dělají neznáme koblihy v Praze, ptal jsem si v duchu a začal jsem se dotazovat na jejich původ. Krom toho, že na recepci krabici zanechal kurýr, jsem se nic víc nedozvěděl.


Obsah zásilky

Nyní co teď? Jak byste nastalou situaci řešili? Z tramtárie vám volají, že vám kdosi dovezl spoustu podivně vypadajících koblih a doporučuje rychlý odběr, nebo se za chvíli budou moci vyhodit.

Dívat se často na televizi, televizní zprávy a hltat všechna vymyšlená nebezpečí, která na nás číhají, mohl bych se klidně na základě občas se objevujících obálek s tajemným bílým práškem domnívat, že jde o teroristický útok s rafinovaně nastraženými koblihami. Jenže, televizi moc nesleduji, tak nějak stále žiji ve světě, kde je značná většina lidí dobrých, policii jsem neburcoval, a koblihy podstoupil konzumaci. Ochotný kolega mi je večer dovezl. Byly dobré.


Koblihy doma na talíři

Otázkou teď zůstává, kdo koblihy zasílal a proč. No, třeba se to jednou dozvím. Zatím nevím.

P.S. Jediný, kdo mě jako vhodný kandidát na zasílání koblih po světě napadá je Kobliha ;-). Myslím však, že vzhledem k existenci Koblížka, Koblížky, Koblížátka a Kobliha, o které se musí starat, nemá čas na rozesílání dalších koblih do našeho časoprostoru ;-).

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

22 komentářů k “Tajemný kurýr, podezřelé koblihy a úvahy o teroristickém útoku”

 1. Obel napsal:

  Mě se včeta stalo totéž – do naší firmy přišlo těch krabic celkem 5 (všechno programátoři). Pokud zjistíš nějaké informace o autorovi celé akce, byl bych ti vděčen, kdyby ses o ně podělil.

 2. LuFa napsal:

  Obel: Díky za komentář. Budeme se informovat.

 3. Kobliha napsal:

  Opravdu jsem to nebyla :)
  Kdybych Ti chtěla poslat koblihy, nebyly by tak šmoulovsky modré. Byly by krásně propečené, hezky kulaté, posypané cukrem. Uvnitř by bylo hodně domácí zavařeniny :)
  Tyhle bych se asi bála jíst…

 4. LuFa napsal:

  Kobliha: Jéé, tak teď abych doufal, že mi někdy budeš chtít koblihy zaslat. Ono krásně propečené, hezky kulaté koblihy, posypané cukrem s domácí zavařeninou a ještě k tomu od Koblihy, to musí být báseň pro chuťové buňky a bříško ;-).

 5. Michal Franěk napsal:

  Hlásím příjem dvou obdobných krabic. Jedna adresována přímo naší firmě, jedna konkurenční, ale vnutili nám ji.

  Jsem zvědav co se z toho vyklube :)

 6. carnero napsal:

  Také mi vrtá hlavou, co to bylo a jaký to mělo účel. Tak či onak, by mohli chodit častěji. Byly dobré a měli takový sympatický rozměr :D

  http://gallery.carnero.cc/blbosti/modre-donuty-1/

 7. MK napsal:

  Až takhle budou chodit peníze…

 8. Mady napsal:

  Zajímavá ukázka potencionálního teroristického útoku. Proč posílat obálkové bomby když můžete poslat koblihy.

 9. LuFa napsal:

  Mady: Přesně tak, sice jsem teroristický útok použil jako hyperbolu, nicméně jak zde čtu, mnoho lidí koblihy z neznámého zdroje s chutí ochutnalo. Včetně mě a mého okolí ;-).

 10. carnero napsal:

  Mady: Proč posílat cokoliv, když můžu do klimatizace vypustit lahev nervového plynu. A zabije to všechny bez ohledu, zda na to (koblihy) mají chuť nebo ne. U teroristů jde o to, zabít co nejvíc lidí, ne? Koblihy jsou neskladné, spousta lidí je odmítne… nervovým plynem nepohrdne nikdo.

 11. LuFa napsal:

  carnero: Modrou koblihu mi nikdo neodmítl ;-).

 12. Mady napsal:

  Jenže jak je vidět, koblihy dostalo více lidí na různých místech. Na rozšíření nějaké zákeřné virové nákazy by to bylo použitelné.

 13. BoB napsal:

  A co takhle Sítko.cz? Je to modré, je to kulaté…

 14. BoB napsal:

  OK, tak Sítko.cz to není (prověřeno), co třeba O2? :o)

 15. LuFa napsal:

  BoB: Díky moc za info.

 16. carnero napsal:

  LuFa: Mě je odmítli tři lidé. A překvapivě jsou nyní stejně mrtví jako všichni ostaní (ale to je počasím, ne koblihami).

  Mady: Na viry je nejlepší voda. Dá se rozšířit po celé Praze ze dvou tří míst :D

  Sítko to není, to bych aspoň já věděl, odkud to pochází. A bohužel nevím.

 17. blanka napsal:

  Mein Gott!!Ta barva!! Nemci se klepou jeste ted z te chemie.Ale chut byla urcite dobra? Mel jsi mi, Luky 1 koblihu zmrazit a ja bych ji pak vzala Nemcum na ochutnani.hezky vecer .Jdu k Italovi na veceri normalne barevnou.(dnes slavim prece svatecek) mamka

 18. Obel napsal:

  a je tu reseni zahady modrych koblih: http://www.modrakobliha.cz/

 19. LuFa napsal:

  Obel: Díky za info. Bohužel na stránky mě to nepustí. Podívám se z domova.

 20. Obel napsal:

  … proste trosku naboracek od skype ;)

 21. LuFa napsal:

  Obel: Díky za info.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.