Tak jsem filmový znalec – prošel jsem testem na ČSFD

Když jsem ráno psal o ČSFD (Moje filmování na Česko-Slovenské filmové databázi (ČSFD) – přidejte se i vy) vůbec jsem nic netušil o testu, který budu muset pro možnost psaní komentářů k jednotlivým filmům absolvovat.

Dnes mě odkaz TEST čekal v horní liště systému, tak jsem ho odklikl a filmový test za plného rodinného ruchu spustil. Nejprve jsem byl v pár větách seznámen s jeho průběhem. Oblastí testu je komerční kinematografie. Skládá se z 10 otázek, z nichž je potřeba mít minimálně osm správných. Zodpovědět ho musíte za 100 sekund. V takovém čase nemáte žádnou čase nikde po správných odpovědích pátrat a vše musíte vydolovat v hlavě.

Na druhou stranu, díky faktu, že se jedná o oblast komerční kinematografie, není test zas tak těžký a zavadili-li jste někdy v životě o něco bijáku, měli byste ho zvládnout.

Stresujícím faktorem je fakt, že test můžete řádně absolvovat pouze jednou. Pokud se vám to nepovede, musíte se na dalším postupu domluvit mailem se správci ČSFD.

Protože jsem testem prošel, další postup domlouvat nemusím a jsem tomu rád.

Takže vzhůru do psaní komentářů ;-).

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

13 komentářů k “Tak jsem filmový znalec – prošel jsem testem na ČSFD”

 1. lzap napsal:

  Kurnik ono už nestačí udělat 200 hodnocení?

 2. LuFa napsal:

  lzap: Myslel jsem že stačí. No, a dle testu nestačí. Na jednu stranu je tak lépe, když komentující mají jisté minimální filmové znalosti.

 3. Lenka napsal:

  Co ai vzpomínám, vždycky byl test, aby člověk mohl hodnotit. Já mám teda filmy hodně ráda, jednu dobu jsme chodila do kina třeba i 30x za rok, ale test jsem neudělala.
  Takže s větou „…zavadili-li jste někdy v životě o něco bijáku, měli byste ho zvládnout“ rozhodně nesouhlasím.
  Asi sleduju jinej typ kinematografie.
  Hodnotit ale můžu, tak si nestěžuju:)

 4. LuFa napsal:

  Lenka: prosím, prosím, zašli svůj nick, ať se juknu na tvá hodnocení a zjistím, co bych mohl vidět a neviděl. Jinak zjišťuji, že s účtem na ČSFD jsem jeden mezi posledníma :-).

 5. Lenka napsal:

  ahoj, jsem tam jako „lemrousek“

 6. LuFa napsal:

  Lenka: Díky, tak jsem hned našel film, který jsem neviděl a ani jsem o něm neslyšel – 3-iron. Budu se postupně na tvé hodnocení dívat a vybírat si.

 7. Lenka napsal:

  3-iron je zvláštní film, hlavní postavy skoro nepromluví a příběh je úplně jinej, než je člověk (Evropan:) zvyklej. Nečekala jsem to, ale film mě naprosto dostal.

 8. blanka napsal:

  luky a videl jsi film Bila Masajka? ja jo je to hruza mamka

 9. LuFa napsal:

  blanka: Neviděl mami. Nějak na ten film nemám chuť. Kolik bys tak dala hvězdiček? Žádná je nejhorší, pět je nejlepší.

 10. Radek B. napsal:

  Mhm, ja na to prisel cca pred rokem. V testu byla vetsina otazek typu „Jak se jmenu vyhlaseny NewYorsky kritik…“ a sel jsem dopytle :( Pak uz se mi nechtelo nasranim cokoliv resit tak to nechavam takhle. Ikdyz ted, nove v profilu, nejaka moznost jak se pres nepovedeny „lehky“ test dostat je, to je fakt :)

 11. LuFa napsal:

  Radek B.: Možná, co jsem asi opomněl k zmiňované obtížnosti testu napsat je, že test se mi zdál jednoduchý vzhledem k třem nabízeným možnostem. I když se otázka zdála někdy těžší, pomocí možných nabídnutých odpovědích a, b, c, jsem vždy dvě hravě vyloučil a ta co zbyla byla správná ;-).

  Jinak co se na stránkách píše, pokud jste testem neprošli, napište správcům a z 98% možnost filmy komentovat dostanete. Doufám, že uvedená procenta, jak si je pamatuji jsou správně ;-).

 12. kuba napsal:

  Mno me to tedy teprve ceka :// a na jedne strance sem videl priklad otazek, teda hruza :O vedel sem „mozna“ polovinu, tak doufam, ze po tom co ho zkazim se mi povedou ta tri skusebni hodnoceni :D

 13. Anonym napsal:

  Mě to příjde jako hovadina, protože a jelikož komerční filmy nesnáším, pak o nich přece nemůžu ani nic vědět, ale řekla bych s jistotou že přes 800 filmů jsem viděla. Je to blbost, tohleto. Pak filmy hodnotí jen POMO, golfista a kleopatra a jejich stupidní názory typu: Já toho viděl tolik, že tohle už je otřepaná sračka…. Když jsem to zjistila, tak jsem přestala hodnotit a udělám si test, když se nepovede, založím si nový nick a zkusím to znova. Každopádně 10s na odpověď na otázku je podle mě dostačující čas na nalezení odpovědi na internetu.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.