Geocaching očima pozorovatelů

„Mamí, mamí, zase hledaj poklad a nenajdou,“ slyším malého chytrého blonďáčka jak nadšeně referuje mamince. Podívám se směrem, kterým prcek ukazuje.

Stojíme uprostřed Hradce Králového, na Masarykově náměstí. V jeho středu chodí sem a tam dva lidi v rejoiskách, batůžky, moirové mikiny…..Chodí, neustále sem a tam a dívají se na zem. Asi něco ztratili, říkám si.

„A já vím kde to je, samá voda….“ Vychloubá se prcek a znovu poutá moji pozornost, že ví víc než já.

Prckova maminka vidí, že se trápím svou nevědomostí a pomáhá mi:“ No to my se tady hrozně bavíme, tady je totiž schovanej ten poklad, co chodí hledat i Lufa. No ale je schovanej pěkně dobře, že to nikdo nemůže najít, je to nalepený zespoda tadytý železný mříže. Vůbec to není vidět. No a ty přiblblíci to hledaj spíš až támhle.
No a je to sranda, to vždy poznáš ty týpky podle oblečení. Bud maj ty kostkatý kalhoty, dobré sportovní bundy a batohy, nebo to jsou takové ty umolousané socky. Většinou choděj po dvojicích. My se tím strašně bavíme a pozorujeme je z okna.“

Prcek má očividně radost, že hledači nenajdou. Nový fenomén, geochaching se rozšiřuje, říkám si.

O několik dní později se ptám Lufy:“ Co geocaching, už Tě to nějak pustilo, vůbec o tom nepíšeš?“

„No, jeden poklad v Hradci na Masarykáči nemůžu vůbec najít, už jsem tam byl několikrát a nic.“ Odpověděl mi utrápený Lufa.

Více o Geocachingu od Lufy

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

7 komentářů k “Geocaching očima pozorovatelů”

 1. LuFa napsal:

  Je to pravda. Popisovaná keš mi opravdu dala zabrat. Jinak je asi fakt, že lidé, kteří v dostahu keše žijí mohou mít z některých kešerů legraci.

 2. David napsal:

  Klárko, to je tak výstižné, že to snad ani přesnější už být nemůže. Mám nedaleko práce dvě kešky, u který jsou každý den nové logy a stejně nemám šanci. Prostě slepec…

 3. LuFa napsal:

  David, tak alespoň nejsem sám. Díky.

 4. Mishaak napsal:

  Tak nevím, jestli jsem ten první typ, nebo ta umolousaná socka :-) http://xs232.xs.to/xs232/08416/s_lhota702.jpg

  btw: Už taky vím, jaký to je mít DNF :-( Prohledal jsem asi hektar lesa, ale keš jsem nenašel. přitom tam je. Autor jí byl po mým oznámení DNF zkontrolovat. Asi jsem slepoň.

 5. Dena napsal:

  No, to potěšilo, že píšeš „chytrej blonďáček“. Haha

 6. Klara napsal:

  Dena: Věřím, že mi to chytrej blonďáček jednou vrátí:-)

 7. Pikomuf napsal:

  Tak asi vim o kterou kes se jedna, jsem hledanim taky postizenej a musim rict ze na micra si sebou beru manzelku. Nasla ji skoro hned.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.