Čeští medici vyráží pomáhat do Keni

O projektu Keňa nadace Adra jsem zde již několikrát informovala (Adra už je zase v Keni).

Jak projekt pokračuje? Aleš Bárta se ze svého tříměsíčního pobytu vrátil již na konci června, avšak dlouho se v Čechách nezdrží. Brzy vyráží do Afriky zas a ne sám. Zeptala jsem se ho jaké jsou další plány projektu:

Už 28.7. odlétám zpět do Keni s první skupinou mediků, kteří u nás budou dělat 6ti týdenní stáže. Je to docela významné, protože Itibo je prvním zdravotnickým zařízením české organizace, kam mohou studenti jezdit na získání zkušeností s tropickou medicínou. A další plány? Jednáme o výstavbě nové budovy s lůžky pro malarické děti a také další nemocné – rozdělení po pokojích podle druhu onemocnění. Uvidíme, jak se zadaří.

Odpovídá koordinátor projektu, pan Aleš Bárta.

Aktuální informace o projektu a odkazy na články o projektu můžete najít na www.kena.websnadno.cz, jsou tam i odkazy na fotky a postřehy českého novináře, nyní žijícího v Nairobi – Jakuba Zahradníčka.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

3 komentářů k “Čeští medici vyráží pomáhat do Keni”

 1. Lenka H. napsal:

  Známe jednoho kluka, kterej tam jede taky. Zatím nevíme, jaký má dojmy, ale byl trochu naštvanej, že mu namluvili, že jim určitě poskytnou nějaký zlevněný letenky jakožto humanitárním pracovníkům a nakonec si platili plnou cenu…

 2. LuFa napsal:

  Díky Klárko za nové info z Keni, které mi připomíná, že bych měl poslat další DMS. Jinak je moc fajn navázání spolupráce s mediky.

  Lenka H.: Njn, poskytnou zlevněné letenky, ale kdo? Jak je vidět, peněz moc není.

 3. Aleš Bárta napsal:

  Ahojda Klárko a LuFo, moc díky za článek a taky prostor na těchto stránkách. Super a moc si toho vážím. LuFo, díky za sms, které vždy posíláš :-).
  Ke komentáři Lenky, ten student jede s námi? Myslím , že asi nebude od nás, protože my, bohužel, nemůžeme studentům zajistit letenky. Tento projekt si to zatím nemůže dovolit. Nakonec se jedné holčině, která také s námi jede, podařilo sehnat letenky za naprosto super cenu okolo 15 tisíc z Vídně do Káhiry a pak do Nairobi! To je poloviční cena, něž třeba přes Brusel v době turist.sezóny.
  Tak ještě jednou moc díky za přízeň k projektu, ahoj Aleš

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.