Fotbalové fandění v kině – Česko – Portugalsko

Tak a další utkání našeho mužstva v rámci mistrovství Evropy 2008 máme za sebou. Tentokrát to s Portugalci dobře nedopadlo, ale co se dá dělat. Zadaří se snad o víkendu.

O čem chci ale teď psát, není analýza včerejšího zápasu, ale fandění v kině, do kterého jsem včera zašel s Dádou a kde jsme se nakonec v druhé polovině sešli celá rodinka.

Proč vůbec fandit a proč do kina? Musím se přiznat, že mě samotnému by krásně stačila televize někde v hospůdce, případně v obýváku. Pro fotbal se ale díky reklamní sběratelské mánii nejprve obchodního domu Tesco a pak i dalších velkých společností nadchnul Dáda. Protože čas od času se na fotbal ptá. Občas vytáhne nějaké to jméno hráče, zeptá se komu fandím, kdy se bude hrát a jestli budeme fandit, slíbil jsem mu fotbal na velikém plátně. A kde je plátno nejlepší? No, přece v kině.

Před návštěvou „fotbalového“ kina jsme s Dádou shlédli DVD, kde se odlehčenou formou v zhruba 70 minutách vysvětlují pravidla fotbalu. DVD je to celkem poučné, zvláště pro dítě, kterému jsou potřeba vysvětlit fotbalová pravidla.

Pak již jen zbývalo obstarat lístky. Cena 0,- Kč je víc než příjemná, tak provozovatelům kina Centrál díky.

Návštěvnost byla vysoká. Dle mého odhadu bylo kino tak z 95% plné. Na první polovinu jsme s Dádou seděli v přízemí kdesi uprostřed. Před námi fandící fanoušci, za námi fandící fanoušci. K tomu navíc veliké plátno. Prostě paráda. Druhou, tu smutnější polovinu zápasu jsme pak celá rodinka strávili na balkóně.

K mému překvapení se do fandění výborně položila i Lucinka. Ostatně, můžete si poslechnout na videu.

I když jsme nakonec s Portugalci nevyhráli, zážitek z návštěvy kina zůstal. Dáda se ptá kdy zase na fotbal do kina půjdeme a já rozmýšlím nad tím, že pojedeme bez auta. V prostorách před kinem se dá koupit pivko, které si je pak možno do sálu kina vzít s sebou. Prostě fotbalové fandění se vším všudy.

Ostatně, pokud jste z Hradce, můžete o víkendu zajít na fotbal i vy. A pokud z Hradce nejste, ptejte se svých provozovatelů kin, zdali by vám nějaké promítání zápasu nezajistili ;-).

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

9 komentářů k “Fotbalové fandění v kině – Česko – Portugalsko”

 1. hurri napsal:

  Doufám, že si děti naučil správně fandit a pokřikovat! Např. Raz dva tři, rozhodčí je 3,14ča!
  Seberte to h****! a podobné.

 2. boris napsal:

  a taky – rozhodčí je vejfuk a vejfuk je teplej

 3. mv napsal:

  anebo: zavolejte uklízčku! soudce vidí ho\/no!

 4. Technický dotaz: Může mi někdo vysvětlit, proč teď potkávám tolik aut s vlaječkou ČR a proč se všude píše o fotbale? Okopávaná je nuda k umření, na hokej se dá koukat :-P.

 5. LuFa napsal:

  MaReK Olšavský: A ještě si se zapomněl zeptat, proč LuFa nosí takový ten červený obleček s pumou a statním znakem ;-). Ale jo, kdyby se takto Marku promítali formule, to by bylo.

 6. gabča napsal:

  Marku:Hokej je fajn, ale pohled na vypracované lýtka fotbalistů je pro nás holky rozhodně lepší než na zakuklené hokejisty

 7. Boris napsal:

  Gabca: a co lufova lytka?

 8. LuFa napsal:

  Boris: Má lýtka jsou jedny z nejvypracovanějších na světě. A to jsem aktivně ještě ani nezačal fotbal hrát.

 9. jiřík napsal:

  Jo, Kino Centrál je úžasná věc :)
  Nikdy asi nezapomenu na minulé Euro, kdy jsme otočili zápas s Holandskem na 3:2 z 0:2. Kino bylo taktéž úplně plné, úžasná atmosféra skvělého zápasu. Divil jsem se, že se kino nerozpadlo :) Později na hokej už chodilo méně lidí a nebylo to tak fajn, letos jsem tam ještě nebyl, nějak nevyšel čas jít fandit do Centrálu. Ale to minulé Euro … paráda.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.