Mám nárok vědět, který benzín mi zničí u auta motor, nebo ne?

Tak se mi poslední dobou zdá, že zákony a vlády tu jsou jen proto, aby mě jako občana štvaly a štvaly. V posledních dnech třeba kauza závadného benzínu. Úvodem vám k tomuto doporučuji přečíst si článek Kontroloři vědí, který benzin ničí motor. Říci to ale nemohou, který vyšel včera na idnes.

Inspekce před pár dny oznámila udělení milionové pokuty jednomu z řetězců čerpacích stanic. Bohužel, občanům, stejně tak, jak tomu bylo v minulosti, nechce/nemůže sdělit, o jakou že se to síť jedná. Prý aby se předešlo případným soudům se státem. Ve výše odkazovaném článku se k tomuto píše:

Zveřejňování nepoctivých obchodníků je totiž citlivá záležitost. Pokud by se jmenovaný obchodník cítil poškozen, stát by se zřejmě nevyhnul žalobám kvůli poškozování dobrého jména, případně platbě ušlého zisku a dalších ztrát.

Zákon proto raději nechává čerpadláře, aby ničili motory, než aby riskoval případné soudní spory.

Fajn, stát se tedy tímto nařízením dokonale chrání. Jak ale chrání občany? Jak ochrání moji nemalou investici do auta? Může to znít sobecky, z pohledu státu bych měl myslet především na blaho a rozkvět státu a ne na ne zrovna nejlevnější motoru u mého auta. Bohužel, toto nedovedu a nesouhlasím s nařízením nezveřejňovat benzínku, která může stát za zničením motoru mého auta.

Bohužel, zatím to je tak jediné, co s tímto můžu dělat. Tedy mimo toho, že jsem teď ještě o tom napsal. Fakt je to někdy děs, chránit nepoctivce, před ochranou občanů a jejich investic za poctivě vydělané a zdaněné peníze.

Pokud už dnes nemám právo vědět, na jakých benzínkách prodávají nekvalitní benzín, mám na to alespoň nárok, nebo ne?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

6 komentářů k “Mám nárok vědět, který benzín mi zničí u auta motor, nebo ne?”

 1. Uklidním se, je to síť kde pohoné hmoty neberu, alespoň podle toho, co jsem zaznamenal v ohlasech, protože auto na benzín od nich škytalo, nejelo, … Údajně se jedná o síť ONO, ale není to oficiálně potvrzené, bylo to v mnoha diskuzích.

 2. Lenka H. napsal:

  V tomhle s tebou souhlasím, šlendrián by se měl zveřejňovat: kdo vyrábí špatnej benzín, závadný hračky, kdo krad v samoobsluze. Chránit by se prece měli ty poctivý, ne? Ale v naší společnosti je to naopak – doktoři kryjou kolegy, křesťani kryjou svý pedifily…

 3. LuFa napsal:

  MaReK Olšavský: No, v komentářích člověk najde všelicos. Já tam například našel, že se údajně jedná o OMV, nebo Shell. Takže si z toho vyber. Každopádně je to bordel. Motor auta něco stojí, tak má snad občan právo vědět, která síť čerpacích stanic špatný benzín prodává. Co znamená milion korun, pro síť čerpacích stanic? Je to hodně, nebo málo? Co znamená zničený motor, pro rodinu s průměrným příjmem. Chjo, snad se toto brzy změní.

 4. LuFa napsal:

  Lenka H. Souhlasím Lenko s tebou. Chránit poctivé. Nechápu v čem je problém, když si někdo na obchod veřejně vystaví seznam lidí, kteří u něj prokazatelně kradli. Bohužel problém toto je a obchody toto dělat nemohou.

 5. Klara napsal:

  Vy dva: Chránit poctivé, to znamená chránit nikoho, vymřelému druhu už nepomůžete…..

 6. Jarda napsal:

  Já si myslím že se jedná o síť Benzina, konkrétně v jejich pobočce v Hořicích jsem tankoval přesně 3x a vždy se poté auto chovalo velice podivně.
  člověk by si myslel že stát, potažmo státní orgány tu jsou proto aby občany chránily. No asi by sme po nich chtěli moc…

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.