Co jste sbírali?

Sbíraj dneska děti něco?

Nedávno jsem přerovnávala své poklady, které už vůbec nepoužívám, ale nezvládnu je vyhodit. Jsou to sbírky. Sbírky čehokoli.
Když jsem chodila do školy, každej něco sbíral. Někdo sbíral každý týden něco jiného, jinej sbíral vše co se sbírat dalo.

Pokud dva lidé ve třídě sbírali stejné věci, probíhalo o přestávkách vyměňování. Už zde se ukázal bud obchodnický nebo neobchodnický talent. Někdo vyměnil obal od žvýkačky za angličáka a až doma mu rodiče řekli, že se nechal vošulit. Někteří rodiče takto nepovedené výměny chodili „reklamovat“ do školy.

Napadá mě, zda dneska děti něco sbírají. Mám pocit že ne.

A co jsme sbírali my?

Obaly od žvýkaček a obrázky co bejvaly uvnitř
Obaly od čokolád
Známky
Pohledy
Céčka
Ubrousky
Angličáky
Odznaky
Plechovky od nápojů
Kaktusy
Tácky od piva
Výstřižky z časopisů, kde byly hvězdy jako Dalibor Janda, Darinka, Kája Gott, Pepa Melen, Pavel Horňák, Lenka Filipová, Naďa Urbánková, Sagvan Tofi, Pepa Laufer, Iveta Bartošová, ….

Napadá vás ještě něco? Co jste sbírali vy?
Kde skončily vaše sbírky?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

8 komentářů k “Co jste sbírali?”

 1. LuFa napsal:

  Super příspěvek Klárko, jsi mě předběhla. O sběratelství mám v plánu napsat a taky s fotkama pár sbírek napíšu, ale až o něco později. Teď k dnešním dětem a sběratelství. Ano, i dnešní děti, alespoň ty naše a v blízkém okolí sběratelské mánii podléhají.Nyní letí fotbalové medaile z Tesca. Celkem je potřeba nasbírat 24 medailí. Zatím jich máme 21 :-(. Davídek dál, jak už víš, sbírá také kameny. Trochu se teď dívá po poštovních známkách.

  Já sám mám doma celkem velkou sbírku telefonních karet. Dál pak také něco známek, které podědí Dáda :-). Jako malý jsem pak sbíral obaly od všeho možného. Za nás to šlo. Dnes je tolik pestrých obalů, že se to nedá.

 2. Jé, to je dobré! Také jsem se ve výčtu našel. :-) Vzpomněl jsem si na plechovky, ty jsem pozapomněl. Kromě známek, pohledů jsem ještě měl a mám sbírku telefonních karet, hokejové kartičky a staré mince a papírové bankovky.

  Kamarád sbíral také nálepky na banánech. :-)

 3. Vodník napsal:

  Já mám poměrně zajímavou sbírku dušiček a porcelánových hrnečků. :-)

 4. Gaucman napsal:

  Asi nejvíc jsem se zabýval sbíráním plastových skládacích autíček Monti System. ( např. http://www.montisystem.wz.cz/ ) Měli jsme jich s bráchem obrovskou hromadu, ale pak jsme z toho vyrostli. Dnes si s tím hraje bráchův synek.

 5. Vorel napsal:

  My jsme sbírali panenské věnečky.

 6. fremy napsal:

  asi nic zvláštního, tácky a pohledy :)

 7. Lenka H. napsal:

  U nás chvíli letěla mánie různých samolepek – se zvířatama, předetím se šmoulama :) jinak já jsem sbírala sirky s barevnýma hlavičkama

 8. Šárka napsal:

  My jsme se sestrou kromě céček, známek, šmoulíčků sbíraly taky igráčky. Takový ty mrňavý, barevný mužíčky co měli různé nářadíčko v ruce. Škoda, že se to vyhodilo. Chyběl nám snad jen jeden do celé sady.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.