Proč používá Linux – osobní výpovědi těch, co používají Linux

Již nějaký čas existuje v časopisu LinuxEXPRES velmi zajímavá rubrika Proč používá Linux. V ní se uživatelé Linuxu v krátkých mini zpovědích zamýšlí nad tím, proč právě oni používají operační systém Linux. Zpovědi jsou to mnohdy zajímavé, uváděné argumenty, proč právě Linux a ne jiný operační systém, přesvědčivé. Uvažujete-li o používání Linuxu, tuto rubriku vám velmi doporučuji.

Pokud již Linux používáte a rádi byste do rubriky LinuxEXPRESu přidali i ten svůj linuxový příběh, máte možnost. Pokud to stihnete do 10.6.2008 máte dokonce šanci vyhrát knihu Mandriva Linux 2008.1 CZ. Jak se píše v Vyhrajte nový Mandriva Linux 2008.1, jsou v soutěži celkem knihy dvě.

Já svou Linuxovou zpověď ještě nedodal. V brzkých dnech to ale napravím. Samozřejmě mimo soutěž. Při svém štěstí bych s jistotou vyhrál a někoho tak o knihu s výbornou distribucí Mandriva připravil :-).

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

4 komentářů k “Proč používá Linux – osobní výpovědi těch, co používají Linux”

 1. Lenka H. napsal:

  O linuxu rozhodně neuvažuju… a můžu napsat Proč nepoužívá linux :)

 2. LuFa napsal:

  Lenka H.: prosím napiš. Klidně mi pošli mailem, rád zveřejním.

 3. Lenka H. napsal:

  Lukáši, klidně to napíšu sem. Spousta programů a aplikací pro Linux neexistuje nebo fungujou pofidérně (sama vím, že všechno se víc protestovává na Windows). Pořád se něco přenastavuje a je to vopruz. Některej hardware nejde připojit. Atd. Můj kamarád zbožňuje linux a i tak se přiznal, že má na počítači Windows, protože spousta věcí tam jde prostě líp :)

 4. LuFa napsal:

  Lenka H.: No vidíš a já to vidím přesně opačně. Spousta programů, které používám, neexistuje pro Windows. Jak se co pro jakou platformu protestovává, netuším. Co mám však zkušenost, na programech pod Windows se pořád něco přenastavuje a je to vopruz. Na Linuxu mi všechno běží (teda kromě virů, antivirů a jiné škodlivé havěti). Několik uživatelů Windows Vista mi také vyprávělo, jak pod nimi mají problémy s některým HW a starším SW.

  Nyní ještě pár věcí mimo komentář. Windows už pár let nepoužívám, takže nejsem ten pravý, který ho může hodnotit. Ve svých příspěvcích se tedy Linux s Windows nesnažím ani nijak poměřovat. Linux prostě není Windows a jediné, co snad spolu mají společně je, že Linux mimochodem běží na stejném HW, jako Windows. Dál je to pak o osobních preferencích a výběru každého, jaký systém začne používat. Já jsem se na základě svých potřeb rozhodl už kdysi dávno pro Linux a dodnes nelituji. To že by mě v něčem omezoval nevím.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.