Koncert pro Keňu

Už je to rok, co jsem se ocitla v Pardubicích v Klubu Hanybany na koncertě pro Keňu (Má to smysl – Česká pomoc v Keni).
Letos se podobný koncert koná v Plzni – 26.května od 17. hodin v budově Českého rozhlasu na nám. Míru.
Vstupné je dobrovolné a jde na podporu zdravotnického zařízení v Itibo.


Adra je v současnosti v Keni velice aktivní. Stará se jednak o zdravotnické zařízení v Itibo, ale snaží se podporovat uprchlický tábor v Ekerenyo, kde mají dospělí i lidé několikanásobně méně jídla, než my tady – v Čechách.

Citace z mailu Aleše Bárty, koordinátora projektu v Keni.

V nedeli jsme se také vratili do uprchlického tabora v Ekerenyo. Meli jsme nakoupeno 8 krabic susenek po 300 kusech a 12 pytliku bonbonu pro deti po 100kusech a několik stovek bananu, které jsme při silnici zkupovali od pouličních prodejcu cestou. Po předchozí zkusenosti s nerizeným davem lidi, jsme si sebou vzali naší Elizabeth a tri kluky, kteří nam obcas v Itibu pomahaji. Kratce po poledni jsme vjizdeli do vesnice a jiz z dalky jsme slyseli „Muzungu, Welcome“. Deti pribihaly na okraj silnice a v houfech bezely podel auta i za nim. Pak zacaly spontánně zpivat. Uff, to byla zase situace na city. Takove situace člověka vždy dost rozhodi. Autem jsme se prodrali davem dospělých az před policejni stanici a zacali postupne vyndávat krabice a rozdělovat susenky. Za pomoci několika mistnich lide se chvili darilo, jakz takz, dav cekajich na svůj pridel zvladnout, ale pak byla situace opet dramaticka. Několik lidi se malem popralo o par susenek a bonbony. Jirinku dav natlačil az na auto a zamezil ji unikovou cestu. Nastesti, během kratke chvile ji v krabici susenky dosly a tak se všichni premistili na dalšího rozdavajiciho.

Ten nasel zachranu před davem na hromade kameni, kam vylezl a pridely rozdaval k prosebne natazenym rukam z vysky. Další z nasich pomocniku nakonec uprchl jen tim, ze zbytek bonbonu hodil do vysky a dav se na ne vrhl. On sam pak utekl. I nase Elizabeth po chvili mela problemy, udrzet rad „sve fronty“ cekajících. Asi po hodine se rozdaly susenky, bonbony a i banany. O poslední jejich kousky byly doslova tahanice. Mozna se bude zdat usmevny tento popis rozdelovani „trosky jidla“, ale verte, ze to byla moc smutna situace, videt vse v realu. Když bylo vse snedeno, dav se zklidnil a nastalo velke dekovani. Všichni nam chteli podavat ruce a dekovat. Deti opet zacaly zpivat a lide se ptali, kdy zase prijedeme. No a pak po hromadnem louceni jsme se opet prodirali davem zpet na silnici. Elizabeth byla zjevne otresena timto zážitkem a při prijezdu do Itiba vsem sdelovala, co zazila.

Adra ČR založila nový variabilní účet pro potravinovou pomoc tomuto táboru v Ekerenyo. Potraviny budeme nakupovat my, platit je taktéž a rovněž i rozdělovat uprchlíkům. Žádné zpronevěry financí tedy nehrozí :-). Dostávám dotazy, kam se mohou zasílat DMS zprávy a nebo příspěvky na podporu této potravinové pomoci.

Peníze na potravinovou pomoc v uprchlickém táboře lze odeslat na účet: 555444000/0300 VS 210, popřípadě lze tento projekt podpořit odesláním dárcovské SMS ve formě DMS KENA na číslo 87777.

I 30ti korunami se dá hodně pomoci, 30 Kč tam má větší hodnotu, než v Čechách. Více info a fotek najdete na www.kena.websnadno.cz

Díky.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

3 komentářů k “Koncert pro Keňu”

 1. LuFa napsal:

  Být koncert v Hradci, docela rád bych se zúčastnil. Plzeň je bohužel dost z ruky :-(.

  Dotaz na Klárku s Denou, nedala by se nějaká obdobná akce uspořádat i u nás ve městě?

 2. hurri napsal:

  Lufa: Nebuď línej a akci v HK uspořádej!

 3. fremy napsal:

  přispěji

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.