Poslední zůstává, aneb linuxový časopis LinuxEXPRES stále žije

Je tomu již nějaký ten čas, co bylo oficiálně oznámeno, že linuxový časopis Linux+ končí. Ač jsem jako linuxový fanda Linux+ nikdy nekupoval, věřím, že své stále čtenáře měl a tak mi jeho náhlý odchod přišel trochu líto.

Naštěstí, kde nejsou prostředky na papír, nastupuje web s mnohdy neméně kvalitními tituly. V případě linuxových časopisů je takovým titulem právě LinuxEXPRES, který měl ještě v minulém roce taktéž papírovou podobu. (LinuxEXPRES nekončí, webový LinuxEXPRES jede dál)
)

Aktivity webového LinuxEXPRESu jsou bohaté. Mimo produkce původních článků zaměřených na začínající linuxové uživatele, dodává linuxově zaměřené články pro server Živě.cz.

Další aktivity LinuxEXPRESu pak shrnuje jeho šéfredaktor Vlastimil Ott následovně:

Portál LinuxEXPRES.cz prošel oživovací kúrou – vylepšili jsme design, vymysleli jsme nové rubriky, přinášíme nové články:

  • Dva týdny s Linuxem je pravidelný “novinkový” seriál Jirky Eischmanna, právě tenhle vychází na zmiňovaném Živě.cz.
  • Jirka Němec ze serveru LinuxGames.cz pro nás připravuje pravidelný měsíční přehled o novinkách v linuxových hrách a hříčkách. Jirka se v oboru vyzná, ostatně proto jsme ho oslovili.
  • “Příběhy ze života” Proč používá Linux zachycují příběhy uživatelů Linuxu. Jak se k němu dostali, proč si jej vybrali, k čemu a jak jej používají. Právě tady potřebujeme pomoc vás všech. Napište krátký text, kde ukážete, že je zcela běžný moderní systém, který vám vyhovuje – byť má chyby. Příklady táhnou a mohou mít mnohem větší význam, než si můžete myslet.
  • Další naší snahou je stát se službou pro lokální sdružení a seskupení, která konají různé akce. Jsme samozřejmě mediálním partnerem např. konference Linuxexpo (kam se letos chystám, abych udělal pár rozhovorů, máte se nač těšit, milí čtenáři LE ;-)), ale zajímají nás také “malé” věci. Proto jsme vytvořili interaktivní mapu (na titulce) a také stránky měst, “kde se něco děje”. Bohužel ne všechna uvedená města mají svůj obsah, a ne všechna města, kde se něco děje, jsou v mapě. Napište, prosím.

    Pokud pořádáte linuxovou akci, rádi vám vydáme tiskovku, sborník nebo reportáž. Nás to nic nestojí a vám to třeba pomůže. Také máme kalendář, kam můžete data akcí zadávat – zcela zdarma a bez nějakého omezení. Chceme podporovat i drobné akce, protože si myslíme, že mají smysl.

Pokud s Linuxem začínáte, webový linuxový časopis LinuxEXPRES vám velmi vřele doporučuji.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Jeden komentář k “Poslední zůstává, aneb linuxový časopis LinuxEXPRES stále žije”

  1. Klárka napsal:

    A pokud hledáte práci at jste či nejste linuxáci, hlavně že jste ajťáci, najdeme vám my práci!!!

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.