Po stopách Káji Maříka

Pokud jste četli Káji Maříka, určitě se rádi vydáte do lesů, kde Kája prožíval svá dobrodružství. Pokud jste Káju nečetli, i tak je to hezký výlet, procházka přírodou zakončená nádherným pohledem na křížovou cestu.

14-do-mnisku

Doporučuji jet vláčkem, ze Smíchova do Řevnic. Cesta trvá asi půl hodiny. Z Řevnic vedou různé turistické trasy, jedna z nich je i na Skalku a do Mníšku pod Brdy.
Pokud se vydáte tímto směrem, čeká vás cesta lesem, kolem Řevnického přírodního divadla, vetšinou do kopce, nebo údolím. Nad údolím vede silnice, což je asi důvod, proč je údolí plné starých pneumatik všech druhů a velikostí. Nejedná se o jednu, dvě tři, ale třeba o třicet pneumatik, rozkutálených po údoli:-(

Když cesta do kopce končí, naskytne s nám krásný pohled na křížovou cestu – Skalku. Pod kopcem je kiosek s občerstvením, je vidět, že místo je důležitou odpočinkovou křižovatkou cyklistů (v zimě běžkařů), turistů a rodičů s dětmi.

Odtud je výhled na Mníšek a okolí. Doporučiji sejít až do města, kde je zámek. Kameny se zámecké zdi prý bral na své klukoviny sám velký malý Kája Mařík, podle kterého je pojmenována i místní restaurace, kam si můžete jít odpočinout. K odpočinku si můžete dát zvěřinu či vepřové koleno.

Z Mníšku jezdí autobusy MHD do Prahy, opět na Smíchovské nádraží, kde tato trasa začala.

Související články:
Kája Mařík – předchůdce Járy Cimrmana

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

3 komentářů k “Po stopách Káji Maříka”

 1. marie napsal:

  ahojky ja bydlim v mnisku a je to tu moc hezky v zime na skalce

 2. Ala napsal:

  ahoj, o víkendu jsme byli s přáteli na výletu z Řevnic do Mníšku. Byli jsme v šoku z pneumatik naházených u potoka a jiného nepořádku. Rozhodli jsme se s tím bojovat a ne jen brblat. Dáváme dohromady fotky nepořádku v těchto místech a snad i nějaké povídání, názory apod. Kdybyste se prosím někdo chtěl přidat a poslat nám třeba vaše foto či nápad, co by se s tím dalo dělat, prosím dejte vědět. Zvažujeme i objednání traktůrku a nasazení vlastních sil :).
  Děkuji Ala al.zak@seznam.cz

 3. Marika Džudžová napsal:

  proč si v patek nepřišla ke škole.papapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapappapapapapapapapappapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapappapapapappaapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapapap
  nikola a anča.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.