Doručí Česká pošta pohled zaslaný na emailovou adresu – II.?

Jak se po pár týdnech zdá, první pokus o doručení pohledu na emailovou adresu nevyšel. V Klárčině emailové schránce se pohled neobjevil.

Mnoho lidí, které tento pokus zaujal, mi říkalo, že pohled z Rokytnice možná skončil v koši, protože tamní paní pošťačka nemusela emailovou adresu vůbec rozeznat. Při své sobotní návštěvě Ústí nad Labem jsem se tedy pokus s odesláním pohledu na emailovou adresu pokusil opakovat. Uvidíme jak tedy vše dopadne tentokrát.

Foto dokumentace:

Pohled na mail 01

Pohled na mail 02

Pohled na mail 03

Související odkazy:

Doručí Česká pošta pohled zaslaný na emailovou adresu?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

35 komentářů k “Doručí Česká pošta pohled zaslaný na emailovou adresu – II.?”

 1. Trtkal napsal:

  Obávám se, že výsledek bude dosti stejný. Ale doufat nepřestávám, že se něco změní. Třeba za čas ČP bude nabízet službu mail2email :-)

 2. Prasman napsal:

  Obávám se, že autor tohoto nápadu je blázen, který jen zbytečně obtěžuje. Zajímalo by mě, co čeká, že se s tím pohledem po té, kdy ze schránky vyzvednut stane? Sice nejsem pošťák, ale s poštou jsem kdysi spolupracoval, takže mu to osvětlím, ať od podobných pokusů upustí. Tedy pohled je přemístěn někam do podobného zařízení http://www.youtube.com/watch?v=sKVOWZD2Os0 ,které když nepřečte adresu, tak ho vyplivne do ručního třídění a tam dle mého pohled i skončí, označen jako nedoručitelná zásilka pro vadu adresy a anžto bez uvedení adresy odesilatele není ho kam vrátit, tedy je recyklován a uděláno z něj něco užitečnějšího než kus papíru pro blbé nápady páně Faltýnka (třebas toaletní papír), který se tímto beztak jen tak z plezíru pokouší naštvat pár lidí(resp. jim přidělat práci) a zničit kus přírody, která byla potřebná pro výrobu pohledu a známky (nehledě k tomu, že těch 15,-Kč, které utratil mohl dát na dobročinné účely nebo si koupit pivo, i když alkohol bych v jeho případě nedoporučoval, když není schopen si zapamatovat zcela jistě nikoliv složitou normálaní poštovní adresu příjemkyně).
  Řekl bych, že autor článku je magor a nedivil bych se, kdyby třebas po večerech běhal po Praze a strhával lidem před tescem sluchátka z hlavy či jiný nápad hodný jeho ducha.

 3. Gabča napsal:

  Prasmane tvůj komentář mě fakt pobavil, i když bych asi jako Lukášova žena měla být víc loajální. Lukymu jsem taky říkala, že je to kravina, no ale u něj člověk nikdy neví,kdy mu to vyjde. Nikomu sice sluchátka nesundává, ale jeho nápady by občas vydaly na knihu. Třeba, když v jistém supermarketu nabízeli ochutnávku nápoje s pod titulkem vaše svěžest a milou hostesku úplně odzbrojil tím, že se ji zeptal, když je to naše svěžest tak proč mu ji rozprodává. Nebo když jednou u pultu s uzeninou na celé kolo škemral jestli bych mu nekoupila alspoň malou jitrničku. Já jelikož jsme zrovna byli o vánočním čase v kostele měla na sobě kožich, který mám ještě od rodičů a vyvětrám jej jednou za rok jsem musela vypadat jak madam, co chudáčkovi nekoupí jitrničku. No rozhodně s Lukym se nenudím. Jeho baví lidi bavit i provokovat. Jinak Luky si skutečně normálaní poštovní adresu nepamatuje a na tu normální má zase mě. Překlepnout se může každý, chybu uvádím, abych nebyla nařčena ze zaujatosti proti Lukymu.

 4. Jakožto ředitel této planety plně podporuji kreativní nápady. Myslím si, že jeden takový pohled může úředníka, který musí třídit vadné zásilky, alespoň na chvíli pobavit.
  Ale větší formát by byl, kdyby zařídil odeslání. :-) Viz koment http://lukas.faltynek.com/2008/02/20/doruci-ceska-posta-pohled-zaslany-na-emailovou-adresu/#comment-7129

  LuFo, odesílej, odesílej. :-)

 5. blanka napsal:

  pane prasmane-suchare na druhou.vas bych nechtela za muze ani na chvilku.takoveho reditele zemekoule toho bych brala, ten by se do nasi vesele rodinky docela hodil.vzdyt vy ani byvaly pane postaku kolbabo nevite ze za znamku dal jen 10Kc a ne 15.Kc!!!vzdyt svet je tak cely smutny ze se trochu legrace hodi. vim ale ze hnusni ,lini, a na deko u postovneho na dopise presni postaci se nemaji fakt cemu smat.deccko v dopise navic napr.21gr.a uz mam zpet dopis pro doplatek ve schrance.to jim rucne jde moc dobre, ale dopis na maila zkopirovat a majlem ho poslat to uz je na jejich mozky moc!!nenavidim cele ceske postactvi jen vic lukasu na ne!!blanka

 6. alvar napsal:

  No zas takovej blazen autor neni, v USA existuje placena sluzba, ktera dela neco podobneho. Jakoukoliv papirovou postu nascanuje a doruci na dany email. Ale je to placene. Coz rozhodne nevylucuje, ze by to jednou zacla delat ceska posta. Zda jeste navic zdarma je otazka dalsi.

 7. Te%d mi to připomnělo aprílový vtip Idnesu z loňského dubna:
  Gmail bude posílat e-maily klasickou poštou

 8. Prasman napsal:

  Milá Blanko, nejsem pošťák a to ani bývalý, jen vím něco o poštovních třídících linkách. Nicméně jsem nikde nepsal, že známka stála 15Kč, nejsem slepý, vidím známku za 10,-Kč, ovšem ve svém komentáři jsem na 5,-Kč ocenil samotný pohled, který předpokládám nebyl, v rámci nějaké povedené taškařice, ukraden.
  Svět smutný není, svět je šílený, ale že by tomu pomohl nasraný pošťák z povedeného vtípku? Navíc bych chtěl vidět Vás, jak si z práce domů berete pohled od nějakého šílence, přepisujete ho a posílate ve volném čase emailem. Zajímavá idea. Buď jste naivní, hipísačka nebo třebas jen „milý človíček“, vše je diagnóza bohužel strašlivá.

 9. LuFa napsal:

  Prasman: Smekám klobouk nad tvým bystrým úsudkem. Právě jsem se vrátil z Prahy z Tesca, kde jsem náhodným kolemjdoucím strhával sluchátka z hlavy :-D.

  No, ale teď vážně. Nemyslím si, že je nápad na odeslání pohledu na mailovou adresu natolik hloupý a obtěžující, jak se o něm v komentáři vyjadřuješ. Svým způsobem jde o experiment, který toho mnoho řekne o začlenění virtuálního světa internetu do reálného světa, na který jsme byly doposud zvyklí.

  Pokud v rámci svého experimentu pár řádně zaplacených pohledů, bez jakýchkoliv nároků na úspěšné doručení odešlu, nedomnívám se, že bych někomu činil příkoří, či někoho naštval.

  Alvar: Díky moc za zajímavou informaci, že v USA již něco obdobného funguje. Zkusím si o tom něco na internetu najít.

  Všem: Díky za pochopení experimentu a vaši přízeň.

 10. sweepz napsal:

  Postakovi(triditelovi) zabralo rozeznani povedeneho / nepovedenho vtipu maximalne 5 vterin, prasemanovi cteni a psani komentaru minimalne 5 minut. Velmi pochybuju, ze promluvil do duse LuFovi nebo komukoliv zde pritomnych. Kdyby radeji priste venoval tech 5 minut nejake stare pani a pomohl ji s nakupem nebo nejake verejne prospesne cinnosti.

 11. LuFa napsal:

  sweepz: Díky, alespoň je vidět, nakolik je vnímání času relativní pojem ;-).

 12. Prasman napsal:

  LuFa: A jaké bylo skóre, kolik stržených sluchátek? V jaké ceně? Nový rekord? To mi připomíná, že musím zajít do Kateřinské.
  S tím pohledem mi to příjde jako nápad hloupý. Poštovní pohled je určen k doručení poštovní cestou, což znamená fysicky do rukou adresáta. Nevím, jaký máš počítač, ale mě nějak příchozí emaily nezhmotňuje (naštěstí – představa stovek bohatých Nigerijců, desítek dětí, které potřebují moji pomoc, tisíců zvětšených penisů a podobných lahůdek z emailu zhmotněných u mě doma, by mi asi trošku omezila životní prostor a ubrala na kvalitě mého života/nehledě na stížnosti sousedů).
  Ale mám pro Tebe nápad na další dřenící vtip: napiš email, normální email, s předmětem a se vším, jen do adresáta napiš jehou pravou poštovní adresu (jméno, ulice, č.p., psč, město) a odešli ho. To bude prča. Já se směju na celé kolo už teď, břišní svaly mi pukají. A pak ještě napiš sms a místo telefonního čísla tam dej rodné číslo adresáta, prokrindapána, smíchy asi prasknu. Samozřejmě o všem napiš do blogu.

  Jinak doufám, že k propojení virtuálního světa a reálného nedojde. Nerad bych se dočkal toho, že se mi někdo obtěžoval napsat pohled a ten se mi po pár dnech neobjevil ve schránce, ale přišel naskenovaný v emailu.

  sweepz:Tohle celé jsem psal, protože už jsem nemohl pomáhat budoucí staré paní. Sice jsem jí nepomáhal s nákupem, ale bylo to příjemné zas pro oba. A až bude za 50 let stará, tak na to bude jistě ráda vzpomínat./jinak čtu vcelku rychle a píšu také obstojně.

 13. Prasman: co ty máš za problém, že ti tato „aféra“ tak leží v žaludku ? Mně to nějak hlava nebere, strašný skandál, odeslán dopis a byl adresován na emailovou adresu, co takhle do poslat do Blesku ? No ne, neulevilo by se ti, mohl by jsi tolik lidí informovat, cože se to stalo a pak by jste všichni společně kroutili hlavama, co že se to dneska všechno děje .. no nebylo by to super ? My pak zase budeme mít o čem psát do blogů, kruh se uzavírá, jedeme do znova.

  Lukáši, tohle asi nemá cenu řešit …

 14. Prasman napsal:

  Martin: Já problém nemám. V žaludku mi leží už jen zbytečky snídaně, tak vedle nich položím asi oběd. Jen mi to celé přišla jako pičovina velkého kalibru a v tomto směru jsem to i okomentoval. Do blesku se mi už psát nechce, dneska jsem již už psal svoje podezření, že Karel Gott je žena, Helena Vondráčková muž a že jsou společně s Hutkou jednovaječná trojčata.

 15. ohněta napsal:

  Spíš panu Prasmanovi vadí, že na tenhle nápad nepřišel sám.

 16. Prasman napsal:

  ohněta: pravdou je, že kdyby mě taková píčovina napadla, tak už bych asi volal na recepci a zamlouval si pokoj s výhledem do bohnického parku a pevnými mřížemi.

 17. Blanka napsal:

  a ja zitra v SRN odeslu kamosce na nemecky mail pohled a uvidime jak se s tim popere nemecka posta blanka

 18. Prasman: jestli chceš bloknout místo, bydlím kousek…asi 300 metrů od plotu. :-)

 19. alvar napsal:

  Postamane, ze jsi clovek omezeny, to bych jeste pochopil. Ze se tim pred ostatnima chlubis, to uz je mimo moje chapani. Samozrejme ze existuji sluzby obou typu, tedy bud muzes poslat email a nekdo dostane do schranky papir nebo posles papir a nekdo dostane email. Obe sluzby jsou docela dost pouzivane. Takze smat se vlastni omezenosti na plne kolo je jev opravdu hodny pozorovani.

 20. Prasman napsal:

  alvar: Tobě nejspíš bzučí v hlavě. Správně jsem doufám pochopil, že ta zkomolenina postaman míří na mne. Dle Tvého příspěvku chápu, že je leccos nad Tvoje chápání, protože ze samotného Tvého příspěvku lze vidět, že Tvoje chápání je výrazně omezené.
  O službách email dopisem a obráceně vím, ale to se tu neřešilo, milý alvare.
  Zde se řešila blbost a sice, že poslat pohled s emailovou adresou namísto normální je podobně vtipné jako poslat dopis do vodáren elektrárnám, dopis elektrárnám vodárnám, topit v uhelné elektrárně plutoniem a je zrátka z podobného ranku nápadů běžně nazývaných blbými (vtipu nemajícími), milý alvare. Chápu, že Tvůj mozeček velikosti vlašského ořechu, toto nedokázal pochopit a zpracovat. Zkus ctrl+alt+del.

 21. LuFa napsal:

  Prasman: Z pořízené fotodokumentace viz. výše je zřejmé, že poslat pohled s emailovou adresou namísto poštovní adresy možné je. Otázkou nyní je, zdali se takto adresovaný pohled může k adresátovy dostat a to třeba jen v elektornické formě. Já odpověď neznám, proto jsem tento experiment uskutečnil.

  Jako vtip toto skutečně neberu a na výsledek jsem zvědavý.

  Tvůj názor je, že pohled nedojde. Můj názor nyní je, že nevím. Přesto mi ale zatím nic nebere naději na jeho úspěšné doručení.

 22. P. napsal:

  Alvar možná myslel službu zasilkovasluzba.com … zdá se mi, že o ní všichni ví, ale praktické zkušenosti jaksi chybí. Měl jsem kdysi šanci, resp. potřebu jich využít, reakční doba na dotazy excelentní, jen to ve finále zkrachovalo na tom, že kámoš jel do USA na služebku a co bylo třeba zařídil osobně.

 23. Klára napsal:

  Prasman: Ty jsi asi četl rudiše,vid? Lufa jeste ne, tak proto ty sluchatka lidem jeste nesundava.
  Pro Rudiše neznalé: jedna postava v MHD lidem prestrihavala kabely co jim koukali z tasky, nikdo ho nikdy neodhalil, protoze si vzdy mysleli, ze se jim to vyplo v kapse, nez prisli na to ze nemaj kabel, strihal uz nekde jinde. Nápad posílání pohledu se mi jeví jako dobrý tip pro jisté spolecnosti do budoucna. Je to to samé jako sms na pevné lince. Prasmene, uvolni se, odpocni si a zasměj se….

 24. Petr Pospisil napsal:

  Hohooooo, to je napad! Kdyz jsem byl malej, kamarad i poslal dva dopisy, oba stejne pokreslil a polepil maluvkama a kraslicema a ja nevim jim jeste, na jeden napsal moji adresu a na druhej jenom Petr. A dosly oba :-) evidentne to tridila pani, ktera nebyla pribuzna Prasmana, ale treba se i trosililinku pousmala.

 25. blanka napsal:

  kamos meho muze rika:kdybych byl ja postak tak by mi to ccest narizovala, ten pohled dorucit jakoukoliv cestou.a Nemci jsou na me rozzlobeni ze si z nemecke posty delam legraci ze jsem taky na .com.poslala pohled.pry kdyby mel spinave auto taky mu ho neumyju, ale mozne by to bylo!!zrovna tak postak ma moznost to odeslat ale proc ;kdyz pry ta adresa nema zadny dum a zanou schranku.tak jsem zvedava jestli ten pohled dojde.snezne velikonoce preje blanka

 26. LuFa napsal:

  funny: Díky za odkaz. Teď ještě obráceně :-).

 27. Lemik napsal:

  2 P.: zkušenosti se zasilkovasluzba.com jsou třeba zde http://www.pajda.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1270

 28. Helena napsal:

  kdo hledá najde, zkus přemýšlet!!

 29. _ napsal:

  A nebyl to právě LuFa, který objevil, že zasílat papírový pohled na elektronickou poštovní adresu je nemožné? A já se ptám, kde by byl tento svět bez objevitelů slepých cestiček vědy a poznání?
  (Jára Cimrman český vědec a objevitel) Jen mi to ta diskuze připoměla.

 30. LuFa napsal:

  Milan Kozák: Díky za odkaz, tak to je krásný.

 31. Hanka napsal:

  Ahoj! Vidím, že opět uskutečňuješ další pokus. Na Tvůj první jsem odpovídala, že kdyby jsi pohled posílal z naší pošty, pokusila bych se o jeho doručení. Nyní o tom přemýšlím znovu. Opravdu bych hrubě porušila předpisy, jelikož bych si pohled musela odnést domů, odkud by bylo možné ho zaslat. Na obyčejné poště, ne v kancelářích, totiž internet nevlastníme. Máme tu tolik práce a tak dlouhé fronty, že na hraní internetových her by asi nevystačil čas.
  Zdraví pošťanda Hanka

 32. LuFa napsal:

  Hanka: Ahoj Hanko, díky moc za komentář. Po druhém neúspěšném pokusu jsem to s posíláním papírového pohledu na mail vzdal. Myslíš, že má cenu zkusit to ještě potřetí?

 33. Hanka napsal:

  Ahoj! Troufám si říct, že je to zbytečné. Obyčejná pošta opravdu není vybavena tak, aby bylo možné tuto službičku vykonat – myslím legálně. Neumíš si představit, jaký nastane cirkus, když třeba nechá doručovatelka pohled u sebe na stole na druhý den, protože ji o to adresát požádal. Stává se to- nechce, aby to viděl partner nebo odjíždí třeba pryč a nechce nechat poštu ve schránce kvůli tomu, aby si to nevytipovali zloději…..Stejný tanec by asi nastal, kdybych si tvůj pohled hodila do své tašky a chtěla ho z domova poslat. Víš, ten kdo na poště nikdy nedělal, tak si prostě neumí představit, co to obnáší. Všichni mají strach o místo. Já ti ale přísahám, že já bych to riskla. jsem pro každou recesi.
  Ahoj Hanka

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.