Dvě příhody z nakupování v Německu

Nejsou vejce jako vejce

Na podzim mi manžel do Německa přivezl kilo švestek s tím, že mu mám udělat švestkové knedlíky. Vypravila jsem se na nákup, mimo jiné koupit vejce, abych mohla udělat těsto. V regálu s vejci vidím dvě cedulky: vejce s podlahovým držením za 1€ a vejce bez podlahového držení za 2€. „No tohle!“ říkám si. „To mě tedy zajímá“. Obracím vejce ze všech stran. A ať se dívám, jak se dívám, žádné podlahové držení u vejce nevidím. Vejce jsou naprosto totožná, pouze cena je jiná.

Vezmu tedy obě krabičky s vejci a jdu se k pokladně zeptat na to podlahové držení vajec. Ráda bych ho viděla. Po otázce na podlahové držení se prodavač chytil za pupek a řehtal se na celý obchoďák. Pak odpověděl, „Víte paní, to jsou slepice držené ve fabrice bez zelené trávy jen na podlahách proto 1€ a ty druhé jsou z výběhu a proto 2€.“

***

Pleťové mléko

Z kosmetiky používám pouze dětský olejíček s heřmánkem. Žádné jiné krémy a masti pak už ne. (60let a nemám žádné vrásky z kůži vysušujících niveí a kých čertů!!). Jednou jsem v drogerii viděla nový přípravek Palmolive s dodatkem vytištěným velkým písmem – velmi jemnou kůží a šetří ji. No tak to si tedy za 4 €koupím. Lukymu jsem kupovala vždy holící pěnu značky Palmolive a chválil si ji. Flašku si přinesu domů a spěchám na odpolko. Ještě se rychle vykoupat, čas mě honí. Po sprše se utřu a rychle se natřu Palmolive. A ježišmarja já pěním jak pes co sežral mýdlo. Teď se pořádně na etiketu lahve podrobně podívám a čtu – sklenice a nádobí. (po umytí nádobí se vám nepoškodí kůže ale zůstane pěkně jemná….Znovu do sprchy a pořádně se opláchnout. Do práce jsem přišla na minutu přesně.

Má někdo obdobné zážitky z nakupování v cizině?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

5 komentářů k “Dvě příhody z nakupování v Německu”

 1. Gabča napsal:

  Napsalas to Blani moc pěkně.I když ten druhý zážitek znám z tvého vyprávění, stejně jsem se pobavila. Naši měli dost dobrou zkušenost z Itálie. Chtěli dědovi koupit víno a váhali mezi červeným, bílým a růžovým, až jim padla do oka hezká sklenička s růžovou tekutinou. Děda slavnostně otevřel lahvinku a po ochutnávce popadl dech a začal se shánět po vodě. Na lahvičce jsme po podrobném zkoumání objevili nápis l´aceto vinito bianco což je česky ocet.

 2. Klárka napsal:

  Jedna kamáradka si koupila toaletní vodu a byl u toho i sprchový gel stejné vůně. Bylo to anglicky, jak to na takových lahvičkách bejvá.
  Svěřila se nám:“ To pletové mlého fakt dobře a výrazně voní, vydrží to fakt dlouho cejtím to celý den. Akorát mě to tak jako stahuje.“ Přinesla nám ten zázrak ukázat a byl to sprcháč.

 3. blanka napsal:

  dik za bezva zazitky z nakupovani.taky se tomu smeju. jen dal piste komentare byla by z toho i vesela vtipna kniha. blanka

 4. tlampač napsal:

  ženský pořád nakupujou!

 5. zdenka napsal:

  dobre.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.