Elektronek – Ruský TV seriál pro děti – retro ukázka

V komentářích k příspěvku Dva roky prázdnin – retro vzpomínka mi před chvílí čtenář Apollohany vložil výborný retro odkaz z Ruského seriálu Elektronek, která jsem jako malý s rozpaky několikrát sledoval. Abych řekl pravdu, byl jsem tenkrát malý, něco mi na seriálu nesedělo, ale přesto jsem se díval.

Dnes si už sice nevzpomenu na přesný děj Elektronka, ale nějaké záběry a scény v hlavě stále mám. Vzpomínáte si na elektronka vy? Jaké pocity ve vás zanechal?

Apollohanymu tímto děkuji.

Další vzpomínkové příspěvky na blogu:Na co rádi z dětství vzpomínáte?

Dva roky prázdnin – retro vzpomínka

Přátelé zeleného údolí – nostalgická písnička především pro “starší” generaci :-)

Sandokan se vrací – kultovní film dnešních třicátníků

Bludička – animovaný seriál pro pamětníky

Jen počkej zajíci

Kristínka iba spí – Peter Nagy – smutné hudební retrozastavení

Retro aplikace: c602 československá konkurence MS Excel :-)

Retro aplikace: t602 nejúspěšnější československý textový editor

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

14 komentářů k “Elektronek – Ruský TV seriál pro děti – retro ukázka”

 1. Pamatuji-li si dobře, byl to nějaký robot, který se stal člověkem. Více si z toho nepamatuji, bohužel…

 2. p.k. napsal:

  No myslim, ze to byl dvojnik nejakyho kluka, a ze dokazal otevrit kazdy dvere, a proto ho porad nekdo honil a chtel unest.
  A pamatuju si, ze v jednom dilu hral hokej a dal vitezny gol.

 3. Tomáš Rösner napsal:

  Já si pamatuju, že Elektronek dal nejprve blafákem nádhernej gól…. vlastní :-) Poté, co mu bylo vysvětleno, na kterou branku má útočit, opět brilantně zostudil všechny obránce a před gólmanem…. bušil do betonů jednu střelu za druhou, až se gólman začal smát. Taky tam byl nějakej elektropes, kterýho snad přenášeli v kufru. Víc si nevybavuju

 4. Tom Eichner napsal:

  Dobrý den všem,
  takže, byl jeden konstruktér, který udělal robota , rozmýšlel se, jakou podobu mu dá, až koukl na titulní obrázek nějakého časopisu a na něm byl kluk. Udělal proto jeho kopii..
  Bohužel nevím jak se ti 2 kluci dostali k sobě, ale jisté je že se potkali a blbli.
  Elektronek uměl běhat rychle cca jako auto a v klidu u toho svačil, uměl kde co otevřít a měl sílu jako ďas.Takže svému utlačovanému kamrádovi ze školy často pomáhal tím, že šel za něj do školy a samozřejmě vše věděl….

  Po Elektronkovi šli z nějaké rozvědky KGB nebo jiní ruscí tajní a chtěli ho využít pro armádní účely..

 5. dviper napsal:

  zdarec všem.Co se týče elektronka, tak jako vědšina z Vas starších jsem to sledoval jako malej kluk.Docela bych se na to podival po strašně dlouhe , dobe.A proto mam dotaz na každého na foru.Nevite kde by se dal sehnat, nebo sosnout?prosim pište na email, předmet :Elektronek

 6. Elektronkova dobrodružství napsal:

  Profesor Gromov vytvořil podle fotografie v časopisu clapce-robota – Elektronika, který zatouží stát
  se člověkem a uteče. Náhodně se setká se svojí lidskou předlohou, chlapcem Syroježkinem a zkamarádí se s ním. Syroježkin robota z počátku využívá tím, že
  ho posílá za sebe do školy a nechá si od něho jinak posluhovat. Nakonec celý podvod vyjde najevo a Syroježkin musí nejen vše přiznat, ale také později, s pomocí
  spolužáků, najít samotného Elektronika, který je ukraden mafiánskou skupinou, jež ho chce využít pro své vlastní cíle.
  –tolik citát z čsfd. Seriál dávali počátkem 80. let ve Studiu Kamarád a později ještě několikrát opakovali. Jedná se o zfilmovaný román Jevgenije Veltisova Elektronek – Kluk z kufru, který vyšel ve slovenštině roku 1979 spolu s dalšími dvěma díly (Neppo a Obyčejní géniové). Jednalo se o klasickou ruskou sf pro mládež, typickou pro tu dobu.

 7. vokoun napsal:

  Ti špioni co chtěli ukrást elektronka byli prostoduchá karikatura zlých kapitalistických rozvracečů krásného socialistického zřízení :-))).
  Jeden z nich se jmenoval Ury, furt jezdil na motorce, neustále mluvil do vysílačky kterou měl v přilbě a v jednom díle mu spadla na hlavu činka, která vypadla Syroježkinovi z okna při vzpírání. Pak mu ta vysílačka začala myslím bublat.
  Myslím, že v seriálu dokonce zaznělo že maximální rychlost elektronka je 300Km/h :-).

 8. Pepa napsal:

  Tenhle seriál jsem si také tenkrát oblíbil. Jednak protože byl tak trošku námětem sci-fi, ale hlavně mi utkvělo v paměti to, jak ten kluk posílal Elektronka za sebe do školy. Já jsem nebyl zrovna moc příznivec školy a tak si mě seriál i tímto získal a rozvíjel mojí fantazii o záškoláctví.

 9. Zdeněk Schwach napsal:

  Ahoj Vsem.Dnes sem poslal dotaz do Cekse televize jestli nekdy nebudou vysilat elektronka.Odpoved zverejnim sem na tyto stranky.Vsem pozdrav.

 10. LuFa napsal:

  Zdeněk Schwach:

  Díky moc. Jsem zvědavý, co odpoví.

 11. irikiri napsal:

  Pamatuju se, že ho dávali v sobotní Vlaštovce a že měl Elektronek takovou kapucku a vybavuje se mi taky, že děsně rychle utíkal a že se snad schoval do nějakýho náklaďáku…Moc se mi to líbilo…asi proto, že jsem byla hodně malinká – pamatuju se, že jsem sobotní Vlaštovku moc nechápala, protože byla pro větší, ale Elektronka jsem sledovala! Jsem moc ráda, že si taky někdo vzpomněl!!! díky i za příspěvky o ději…irikiri

 12. Arandir napsal:

  Elektronka jsem si stáhl z torrentu, ale nejsem si jistý, kolik lidí by ho ocenilo – nemám k němu ani dabing ani titulky. Takže „vsjo toľko po russki“.
  Při sledování jsem se vrátil do dětství. Zase jsem držel palce Serjožovi, kterého honil Gusev, i Elektronkovi, kterého honil Uri pro svého šéfa. Zase jsem jásal nad nádhernými písničkami i vším ostatním.
  Jenom jedno mi je moc líto: tehdy byl Serjoža tak zhruba stejně starý jako já…

 13. honza napsal:

  Sice mi bude za chvíli 40 let, ale ve své době jsem elektronka hltal stejně, jako ostatní. Poslední dobou jsem o tomto seriálu sháněl co se dá. Moc toho nebylo. Na YOUTUBE pár ukázek, jinak nic. Pak mě ale napadlo, zkusit napsat název seriálu v azbuce, a ejhle, ono to funguje. Na YOUTUBE jsou komplet všechny díly. Takže pokud máte zájem, zkuste napsat – Приключения Элэктроника. Takže držme palce Serjožovi Syroježkinovi.

 14. mirek napsal:

  Pamatuji Elektronka dobře sice mě táhne na 50 ale rad bych se na seriál po letech podíval. Jen nevim kde ho najít. Víte někdo?????

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.