Podrobný návod jak stahovat z Rapidshare

Velmi často se v souvislosti s příspěvkem Odkud a jak stahovat zdarma a legálně muziku a filmy setkávám s otázkou jak stahovat z úschovny Rapidshare. Přestože to není nic složitého, stále mnoho potencionálních uživatelů odradí první obrazovka plná anglických nápisů (ne, nebojte se, vira na Rapidshare nechytíte ;-) ). Takže jak na to?

Po zadání webové adresy s odkazem na soubor, který chcete stáhnout dostatnete obrazovku s následující tabulkou:

rapidshare01

První pravý sloupec, tlačítko „PREMIUM“, zvolí všichni ti, kdo mají předpalcený Premium účet (o těch předpokládám, že z Rapidshare stahovat umí, tak se jim dál už nebudu věnovat ;-) ), všichni ostatní pak stisknou tlačítko „Free“.

Po stisknutí tlačítka „Free“ nyní můžete dostat jednu ze tří možných obrazovek:

První možná obrazovka:

V nejlepším případě, který vás může potkat se po stisku tlačítka „Free“ dostanete na obrazovku kde uvidíte hlášku: „Download ticket reserved. In ….“ následovanou tučným časovým údajem v minutách, nebo sekundách.

rapidshare02

Když tento čas počkáte na obrazovce uvidíte následující:

rapidshare03

Zde do políčka „HERE“ napište kód nahoře a stiskněte tlačítko vedle.

Z prohlížeče vám vyskočí okno pro stahování, v kterém určite, že chcete požadovaný odkaz stáhnout a soubor se uloží na váš pevný disk.

rapidshare04

Druhá možná obrazovka:

Pokud se po zvolení tlačítka „Free“ dostanete na obazovku s nápisem: „Your IP-adress [vaše IP adresa] is already downloading a file ….“ znamená to, že vy, nebo někdo kdo s vámi IP adresu sdílí již z Rapidshare stahuje. Chvíli počkejte a pak si nechte obnovit stránku. Pokud se dostanete na obrazovku popsanou v možnosti jedna, bude za chvíli stahovat. Pokud ne, zas nějaký čas vyčkejte.

rapidshare05

Třetí možná obrazovka:

Pokud se po zvolení tlačítka „Free“ dostanete na obazovku s nápisem: „You have reached the download-limit for free -users. ….,“ znamená to, že jste vy, nebo někdo kdo s vámi IP adresu sdílí stáhli nějaký soubor a na další stahování musíte čekat počet minut, které jsou uvedeny ve druhém řádku a pak stránku obnovit. Stránku můžete obnovovat i častěji. Po uplynutí určeného času a obnovení stránky byste se měli dostat na obrazovku popsanou v možnosti jedna.

rapidshare06

Když se něco nepovede:

Když se něco nepovede, obdržíte hlášku: „Download session invalid. Please click here.“ Klikněte na odkaz. Měla by se vám načíst úvodní tabulka. Pak stiskněta tlačítko „Free“ a pokračujte dále.

rapidshare_09

Automatická stahovadla:

Mimo popsaného postupu, kdy pro chtěný soubor jdete přímo na webové stránky úložny Rapidshare, existují programy, které vám soubory stáhnou sami. Jeden z možných automatických stahovačů je program Rapget, který jsem popsal v příspěvku Rapget, pohodlné stahovadlo z Rapidshare a dalších úschoven souborů i pod Linuxem.

Dalším alternativou k programu Rapget pak je program Universal Share Downloader. Osobně jsem tento program nikdy nepoužil, tak vám o něm více neřeknu.

Předplacení služeb Rapidshare

Pokud byste Rapidshare chtěli využívat často a nechtěli na každé stahování delší dobu čekat je možné jak jsem se již zmínil si ho zaplatit. Velmi jednoduše si Rapidshare zaplatíte například na stránkách http://predplacenky.cz/.

Více vám k získání Premium účtu neřeknu. Sám jsem ho nikdy neměl a protože ani nijak zvlášť moc nestahuji mít nebudu.

Další odpovědi na případné problémy při stahování rád zodpovím v komentářích.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

36 komentářů k “Podrobný návod jak stahovat z Rapidshare”

 1. M4r3k napsal:

  (ne, nebojte se, vira na Rapidshare nechytíte ;-) )

  To bych si osobně s určitostí tvrdit nedovolil. Záleží to čistě na obsahu, který tam někdo nauploadoval a na hlouposti stahujícího uživatele.

 2. LuFa napsal:

  M4r3k: ten vir pak samozřejmě nebude z Rapidshare, ale ze staženého souboru. Jinak správné upozornění, uživatel by si měl dávat pozor, co stahuje. A to neplatí jen ohledně virů.

 3. spectrum napsal:

  Hmm, prý „nijak zvlášť nestahuji“… :-) Jsem většího hackera než LuFa ještě nepoznal. ;-)

 4. LuFa napsal:

  spectrum: Hacker není Downloader ;-). Jinak dík za uznání :-).

 5. Nine napsal:

  Dobrý den, prosím poraďte. Kde mám ale sehnat link s odkazem nějakého soubouru, který chci stáhnout na Rapidshare??? Když si najedu na Rapidshare.com, je tam jen jak vložit můj soubor na jejich server. Kde je ale nějaké vyhledávání? Zadal bych např Madonna a kde by mi vyjeli linky… Kde to najdu? Tohle pořád nechápu. Děkuji za radu!

 6. LuFa napsal:

  Nine: Rapidshare funguje pouze jako úložna souborů, tj. neobsahuje žádné vyhledávání uloženého. Nicméně existují komunitní stránky, například http://www.warforum.cz , kde si jeho uživatelé o odkazech na uložené věci říkají. Tyto stránky obsahují i vyhledávání, takže například Madonnu pak snadno najdete.

  Jinak o tomto tématu jsem napsal celý příspěvek zde: Odkud a jak stahovat zdarma a legálně muziku a filmy.

 7. Karlik napsal:

  Vyhledávat soubory na rapidshare jde např. zde http://vyhledavani-rapidshare.cz

 8. Jana napsal:

  Ahoj, tady jsou pry nove accounty, ale nejde mi to otverit. Pomuze mi nekdo prosim?

  http://rapidshare.com/files/113004109/PAs_May_2008.rar

 9. Aleš napsal:

  Prosím Vás, nedá se čekání na rapidshare nějak urychlit? Děkuji moc!!!!!!!!!!

 10. LuFa napsal:

  Aleš: Jediná cesta k urychlení je zaplatit si premium přístup.

 11. Ahoj LuFo…zdá se, že budeš muset obměnit fotky. Rapidshare změnil vzhled.

 12. LuFa napsal:

  Ředitel Zeměkoule: njn, včera jsem si toho také všimnul. Jak se to odrazí na návodu jsem zatím nezkoumal, díky za upozornění.

 13. nekromant napsal:

  Místo nákupu učtu přímo u rapidshare.com nebo přes jejich české resellery „přeprodejce“ se vám určitě vyplatí tohle:
  http://rapidshare-premium.cz/?dealer=25559
  Nebojte není to žádné klikání za „výdělek“ :)
  Prostě stáhnete program podobný rapgetu a přes ten stahujete a cena je výhodnější než když kupujete PA přímo.
  Je možné platit buď SMS nebo bankovním převodem/paypalem normálně v korunách.

 14. zdrkam napsal:

  Čauky Lu-fo mám nějaké problémy stáhnout rapget, můj počítač nezná soubor base.rob a tak se mi celá aplikace odmítá otevřít. Jestli víš jak tak poraď děkuju.

 15. LuFa napsal:

  zdrkam: z popisu moc nechápu, v čem přesně je problém. Soubor base.rob mi nic neříká. Můžeš problém přesně popsat? Včetně OS, který používáš?

 16. zdrkam napsal:

  No stáhla jsem si ze stránek slunečnice ten šikovný program co popisuješ rapget a chtěla jsm si ho instalovat do PC, v souboru rapget je soubor base. rob. Když jsem se pokusila program instralovat vyhodilo mi to chybu v proávě tomto programu, tak jsem ho změnila na worpad(nejspíš pěkná blbost,že?) no a teď ať se snažím jakkoli tak mi nejde spustit. Na jiném PC jsem ho instalovala bez problémů, tak nevím. Ps: Otázku na používané osy nechápu, nevím. moc díky za odpověď

 17. LuFa napsal:

  zdrkam: Program si prosím místo ze slunečnice stáhni ze stránek přímo k programu zde: http://www.rapget.com/en/download.html . Před tím než ho budeš instalovat si ještě stáhni a nainstaluj SSL libraries http://www.1-clickshare.com/download.php?file=1e0e1fbd0deaef2f1dbd5a96e673a5e6_13 . OS jsem myslel jako Operační systém.

 18. emil napsal:

  jak stahovat z rapidshare

 19. emil napsal:

  Jak stahovat z rapidshare?napište do vyhledávače http://www.megarapid.eu
  počkejte až vám stranka naběhne než se zaregistrujete tak pošlete sms
  ve tvaru MEGA[mezera]43818 a odešlete na číslo: 9030999 cena 1kč s DPH
  po chvilce vám příjde sms s aktivačním kodem při registraci po vás
  ten kod bude chtit.

 20. petka napsal:

  Ahoj chtěla jsem se zeptat na tento problém:
  když veškerý postup stahovaní na rapidshare udšlám jak má..stáhnu všechny party atd atd… tak po tom všem mi ten program, či film, či hra nefunguje…píše to soubor neznámý, odkazuje mě to na internet a tam to píše, že hledaný soubor nenalezen…tak nechápu kde je chyba..taky nevím jestli neexistuje nějaký program, který nemám a dal by mě po stahování vše do formy jak má být…
  Díky

 21. martinka napsal:

  Ahojky asi tady budu za hodně velikého blbce,ale potřebuji poradit,takže to risknu.Já a pc nejsme kámoši,takže nevím vůbec co to je rozbalit.Chtěla bych si stáhnout seriál na rapidshare,když se mi stáhne pár dílů,ukládám to do složky.Pak to mám prý rozbalit,ale vůbec nevím co to je rozbalit a jak se to dělá?A když mi poradíte,tak mi ještě poraďte,až to budu mt tedy rozbalené,jak to mám vypálit?Potřebovala bych prosím přesný postup.Moc děkuji za odpověd

 22. Thomas napsal:

  Návod na stahování z Rapidshare zdarma
  (Získání premium account)
  Je to vcelku jednoduchý postup…
  Stačí mít základní znalost angličtiny, a cca 5min čas na internetu denně
  Existují totiž stránky, kde vám platí za to, že klikáte na odkazy. Jedna z nejlepších je dle mého názoru stránka BUX.to
  Denně tam je cca 10 odkazů, za které dostanete zaplaceno.. Peníze se sbírají sice po centech a dají se vyzvednout až dosáhnete částky 10 dolarů.
  Je tu ale jeden zlepšovák.. dostanete vlastní odkaz, pomocí kterého se zaregistrují vaši přátelé, kteří si chtějí taky vydělat a když budou klikat na odkazy, budou peníze přibývat rovněž na váš účet!!! Takže čím víc přátel, tím víc peněz!
  1. vytvořit si účet na paypal.com ( každý to hravě zvládne.. přes paypal můžete pak zaplatit ten rapidshare)
  *u registrace se vás to bude ptát na číslo kreditky.. stačí kliknout na cancel a kreditku zadávat nemusíte
  2. klikněte na http://bux.to/?r=Mystrososft a zaregistrujte se na stránce. Je to opět jendoduché. V kolonce referer prosím nechte mou přezdívku.. vám to neuškodí a mě to pomůže. Dostanete pak vlastní odkaz, přes který se mohou registrovat další lidé a to zase pomůže vám. Berte to prosím jako drobnou protislužbu za poskytnutí této informace.

  3. pak jen stačí po přihlášení kliknout na surf ads a můžete vydělávat. Ale pozor.. musíte prohlížet pouze jednu stránku, počkat až se odečte 30 sekund a objeví se DONE.. pak můžete kliknout na další odkaz a opět počkat..

  4. až budete mít přes 10 dolarů, stačí si peníze nechat poslat na paypal účet, přes který se hravě zaplatí premium account na rapidshare. Peníze se z paypal dají poslat i na normální účet u jakékoli banky

 23. Monika napsal:

  Ahojda, porřebovala bych poradit. Stahuju z Warfora pomocí Rapidu, vše šlo do nedávna hladce, ale v posledních dnech mi nechce dovolit soubory stáhnout, píše mi, že moje IP adresa není připravená stahovat soubor. Jsem free user, tak si říkám, jestli to nemá něco společného s tím, jinak už nevím, může mi prosím někdo poradit. Díky :)

 24. Honza napsal:

  Zdravím tázající a zároveň pana Lukáše Faltýnka. Popis metody stahování z Rapidu je výborná věc, leč ono úskalí má ještě pokračování se zpracováním stažených dat. Pokud je soubor velkej (přes 100 MB), pak je rozdělenej na 100 megový balíky. všech 7 jsem stáhnul a ještě osmej, malej. Mám je zpakovaný v rarech a jakmile chci po prvním rozbalovat už druhej, nabízí přepsání toho prvního. A pokud rozbalím poslední Ozve se hláška, že soubor CRC selhal. Soubor je poškozený. Takže, buď soubor je fakticky poškozený nebo něco dělám špatně. Takže, jak s tím teď hnout?

 25. LuFa napsal:

  Honza:

  Pokud jsou soubory ve tvaru:

  Archiv.part01.rar
  Archiv.part02.rar
  Archiv.part03.rar

  pak jsou baleny v programu RAR a příčinou chybného rozbalení může být skutečně vadný soubor. V programu Winrar najdeš možnost archív opravit. Můžeš ho tedy vyzkoušet. Jistá šance, že se chybný soubor podaří opravit je. Pokud se opravit nepodaří, stáhni soubor znovu. Snad se zadaří.

 26. Schmitt napsal:

  RapGet 1.41
  Dobrý den, nainstaloval jsem si program RapGet 1.41 (bylo uvedeno, že jej mohou používati Ti, kteří nemají účet na Rapidshar.com) – já jej nemám. Zkopíroval jsem si nazkoušku 3 odkazy a čekal na stahování. A čekal a čekal a čekal (nechal jsem PC zapnutý celou noc), program vždy odpočítával 5 minut, tak to dělal neustále. Nevím, kde je problém. Když si na aktuálním odkazu dám pravým tlačítkem myši otevřít odkaz v prohlížeči, otevře se mi okno, hláška že mám vyčkat 50 sekund a pak klasický download a mohu stahovat. Proč to jde „ručně“, ale nejde přes RapGet ??? Díky Martin Schmitt

 27. lenka napsal:

  Prosím vás pokaždé když chci z rapidshare stahovat napíše mi to tam error co s tím mám dělat?

 28. Klára napsal:

  Lenka: bude to tim, ze jsi v praci, zeptej se Martyho:-)

 29. LuFa napsal:

  lenka: Můžes error hlášku přeposlat. Díky.

 30. Lenka H. napsal:

  Klári, tvoje hláška je vtipná, protože ta „Lenka“, co psala o problému error, nejsem já… Takže pro ni možná bude trochu problém najít Mártyho:)))

 31. Petrou napsal:

  Zdravím všechny, našel sem ověřený způsob jak získat premium rapidshare účet zadarmo.Musíte sice nasbírat 5 dalších lidí, ale funguje to na 100%. Klikněte tady: http://www.RapidshareDaemon.com

 32. Jeremy napsal:

  Stahujte z rapidshare.com pohodlně přes http://rapidzasms.cz/ , je to jednoduché, stačí se jen zaregistrovat, poté můžete stahovat od 500MB za 10Kč, ale i do 50 000 MB za 200Kč a mnoho jiných variant dle Vaší potřeby. Stahování je rychlé, nemusíte čekat ve frontě, není omezeno rachlostí,kredity mají NEOMEZENOU platnost a mužete pokračovat v nedotažených souborech.Přeji mnoho stěstí

 33. Jerry napsal:

  Chcete stahovat pohodlně z rapidshare.com? Poté vyzkoušejte rapidzasms, který Vám toto umožní viz odkaz http://rapidzasms.cz/cz/uvod.html?partner=16637 , můžete stahovat neomezeně,nejste omezeni žádným limitem,bez čekaní-nemusíte čekat ve frontě,než se stáhne váš soubor,Kredity mají neomezenou platnost,Vysoká rychlost stahování a v neposledním možnost navazování nedostahovaných souborů. Vyzkoušejte to, stačí si jen zakopupit kredity platbou přes SMS nebo převodem z účtu nebo paypal.com a už stahujete. Za 10Kč si můžete stáhnou 500MB,za 30Kč 2 000 MB,za 99Kč již 10 000 MB,či 50 000 MB za 200Kč a mnoho dalších možností.Přeji mnoho štěstí stahování z rapidshare.com

 34. cv napsal:

  nejede mi obraz,co mam delat?

 35. cv napsal:

  mam na mysli, stahnul jsem filmy z rapidshare a prehralo mi to jen zvuk, cely film

 36. CJ napsal:

  Z megauploadu stahujte přes tento prográmek:

  http://rapidshare.com/files/290717610/stahovac.rar

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.