Létající vrtulník – výborná hračka pro děti i dospělé

Kdo by si někdy jako malý, nebo velký, nepřál jako hračku vrtulník? Možná se tací najdou, já to však nejsem. O vrtulníku jsem snil od mala. A i nyní stále rozmýšlím nad tím, že si nějaký pořídím. Zas tak drahá zábava to už dnes není.

Proč o tom ale píšu? Dnes nám, tedy správně napsáno spíš dětem, přinesl brácha jakýsi zajímavý polo vrtulník.

vrtulnik_zakladni_poloha

Nejprve jsem se na něj díval s podezřením. Další čínský krám do bytu, říkal jsem si. Po krátké ukázce jsem ale změnil názor a vrtulník se mi natolik zalíbil, že jsem se ho vám zde rozhodl ukázat a to i s malou video ukázkou, kterou jsem jako svou youtube premiéru pro tyto účely pořídil. Doufám, že další vlastní videa budou jako ilustrace k příspěvkům občas následovat.

Nyní ale zpět k vrtulníčku. Jak je z obrázků znát, nejde o žádného obra. Vrtulníček i konstrukce jsou roztomile malé. Vrtulník je zavěšen na volné kloubem uchycené rameno, které mu nedovolí uletět. Ovládání je realizováno dvěma páčkama, kdy se jednou určuje rychlost otáčení vrtule. Druhou se pak vrtulník naklání dopředu, nebo dozadu. Čím větší otáčky vrtule má, tím výše vrtulník vyletí. Když se pak nakloní dopředu, letí do předu, když dozadu, letí dozadu. S náklonem taktéž souvisí rychlost.

vrtulnik_v_letu

Ze spodu je vrtulník opatřen háčkem, který slouží na nabírání speciálních krabic. Dvě krabice jsou součástí balení, takže krom přistávání a létání se lze ještě bavit jejich sbíráním. Jak sbírání krabic a let vrtulníku vypadá je vidět na následujícím videu. Vrtulník ovládá brácha, přihlíží Davídek ;-).

Vrtulník je koupen v Brně v Intersparu. Cena u dárku řečena nebyla. Myslím, že krom hračky pro děti by se pro relax hodil na stůl do kanceláře. Jen tak si s ním čas od času zalétat ;-).

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

8 komentářů k “Létající vrtulník – výborná hračka pro děti i dospělé”

 1. Dobrá sranda :) Já si počkám na jaro, kdy chci zkusit lehké motorové letadýlka, to mě hodně láká.

 2. LuFa napsal:

  stibi: Už máš nějaký model letadýlka doma, nebo teprve budeš kupovat? Určitě pak dej na jaře vědět. Díky. Jinak já teď delší čas čekám na vítr, který né a né přijít. Rád bych zas někdy draka ;-).

 3. LuFa napsal:

  Stibi: No, to mě také, ale hned mi ji zas po chvíli vzal: http://www.stavnaty.net/2007/07/29/sky-lady-a-jeji-prvni-pady/ . Na zas tak dobrého opraváře se necítím ;-).

 4. Štěpán F. napsal:

  Cena hračky byla trochu jiná, než píšeš v příspěvku, ale to vůbec nehraje roli. Nemohu, ale napsat přesné číslo, prý se to nedělá, nebo to není vhodné. Budu tento princip respektovat i nyní.

 5. LuFa napsal:

  Štěpán F.: příště tedy lépe jinou cenu, než skutečnou neřikat.

 6. Štěpán F. napsal:

  To LuFa:
  Nepamatuju se, že bych tuto cenu říkal, ale není to podstané, nemohu si pamatovat všechno. Lepší pro příště bude na cenu dárku se vůbec neptat.

 7. LuFa napsal:

  to Štěpán F. Ale jo, když člověka něco zajímá, lépe se je zeptat, než …. no víš jak je to dál ;-).

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.