Být na internetu anonymní je OUT. Buďte IN. Řekněte o sobě více obrázkem.

Ty tam jsou doby, kdy byla anonymita považována za jednu z velkých výhod internetu. Každý si dle mnohých tvrzení mohl dělat co chtěl a vydávat se za koho chtěl. Dnes však už toto neplatí a jen málo kdo na skutečnou anonymitu věří.

Internet se dnes více přibližuje reálnému životu a s tím i profil jeho uživatelů. Zvládat mnoho falešných identit je obtížné a pokud dojde na vazby do reálného života i dlouhodobě neudržitelné. Dnešní tendence značného procenta uživatelů internetu tedy jsou být tím, kým skutečně v reálném životě jsou. A to i se všemi klady a zápory.

Obrazně bych dnes internet přirovnal k ulici plné lidí, kteří někam jdou, něco dělají. Tito lidé jsou na ulici skuteční, nijak nezahalují svou tvář, své tělo, nemaskují své pohyby a směr kudy se ubírají. Prostě tam jsou a je jich tam moc. Lidé se tam vzájemně respektují, vyhýbají se, nepřekáží si, přehlížejí se, ……. Stejně i na internetu je dnes velké množství lidí. Tolik lidí, že ne ní možné všímat si jeden druhého. A tak i když na sebe člověk něco prozradí, nemusí se bát, že si toho každý hned všimne a hned to zneužije.

Taktéž jako na sebe člověk dbá v reálném životě, měl by o sebe dbát i na internetu. Na ulici nikdo neleze zvlášť neupravený, s pytlem přes hlavu. Takže co brání lidem, upravit se a prezentovat slušně na internetu? Snad jen falešná obava, že dojde ke zneužití poskytnuté prezentace. Pro nadměrné množství informací však nedojde.

Jednou z možností prezentace o které bude v tomto příspěvku řeč je přiřazení obrázku ke vaší osobě. Využití obrázku pak můžete používat třeba u svých komentářů. Přiřazení obrázku ke komentáři pak může vypadat následovně.

gravatar_priklad

Jak tohoto přiřazení obrázku k emailové adrese a jeho následného zobrazování dosáhnout? Je to jednoduché.

K přiřazení slouží služba Gravatar (Globally Recognize Avatar.), kterou naleznete na adrese: http://site.gravatar.com/.

Prvním krokem,který musíte udělat je registrace. Tu provedete na adrese: http://site.gravatar.com/signup zadáním emailové adresy, ke které chcete obrázek přiřadit a kterou ve svých komentářích budete uvádět. Po zadání emailové adresy vám na zadaný email přijde kontrolní odkaz, na který kliknete a službu tak aktivujete.

Potom se do systému přihlásíte, nahrajete obrázek pod kterým chcete v komentářích vystupovat, potvrdíte ho a je to. Zobrazovaní obrá

Váš obrázek by měl mít rozměry 80x80px. Pokud bude obrázek větší, služba umožní jeho oříznutí.

V budoucnu pak můžete obrázek kdykoliv dle vašeho uvážení změnit.

Pokud byste měli se službou Gravatar jakýkoliv problém, napište ho do komentáře, pokusím se vám odpovědět.

Nyní se už jen těším na vaše ikonky ;-).

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

18 komentářů k “Být na internetu anonymní je OUT. Buďte IN. Řekněte o sobě více obrázkem.”

 1. Pravda, s tímto souhlasím, myslím si, že když se na internetu člověk chová stejně slušně jako kdekoli jinde tak se nemusí bát vystupovat třeba pod svým jménem. Kolik informací o sobě pustí ven, je jenom na něm.

  Možná by nebylo špatné mého gravatara vyměnit za něco mně se víc podobajícího :)

 2. Je sice pravda, že internet se dnes podobá ulici plné lidí, kteří někam jdou, ale na internetu si vás v tomto davu může kdokoliv vyhledat, proklepnout.

  Dá se ta služba využít i jinak než na blog? Protože, abych se registroval jen proto, abych pak byl viděnej na blozích, kde je tohle naimplementováno, to mi přijde tak trochu na jednu věc. Ideální by bylo, kdyby existoval něco jako standard personalizační karty na webu – vizitka. Jako standard by se dal využít takřka všude. Ale možná, že něco takového existuje.

 3. LuFa napsal:

  Ředitel Zeměkoule: dle zápisku Your gravatar: it’s not just for web pages any more! se dá v současné době gravatar mimo webové stránky využít na platformě Mac v kontaktech. O dalším jeho užití pak nevím. Dá se ale předpokládat, že by se mohl například u kontaktů objevit i v dalších systémech.

 4. LuFa: No, a to už by smysl mělo! :-) Teda ne že teď nemá. :-)

 5. gravatar napsal:

  (Nepřiměřený výraz vymazal LuFa)

 6. eMDi napsal:

  imho, mam uz gravatar, ale akosi mi ho nezobrazi … :(

 7. LuFa napsal:

  eMDi: Já ho zobrazený vidím. Jinak pokud jsi ho aktivoval před chvílí, pár desítek minut po přiřazení může trvat, než se začne zobrazovat.

 8. eMDi napsal:

  aha, myslel jsem si :) tak je to pak OK :) jenom jeste dodam, ze http://lukas.faltynek.com/2007/12/30/byt-na-internetu-anonymni-je-out-budte-in-reknete-o-sobe-vice-obrazkem/#comment-5519 tohle stale obsahuje vulgarizmus … zacinajici na k… :)

 9. LuFa napsal:

  eMDi: no, to hrozné, co jsem smáznul bylo ještě za tím k… . :).

 10. eMDi napsal:

  aha :) ale mohl bys tenhleten take smaznout :)

 11. LuFa napsal:

  eMDi: smazano :-).

 12. eMDi napsal:

  dik, ted uz je to hezci :D

 13. ja taky chci foto az budu doma -udelas? dik mamka

 14. Jont napsal:

  Gravatar už mám docela dlouho, ale stejně to moc webů nepodporuje.

 15. Blanka napsal:

  Ahoj, tak už mám taky svůj obrázek.

 16. cover72 napsal:

  Hezké. Až na to, že např. ředitelé personálních oddělení si budoucí uchazeče nejdříve proklepnou googlem. To je běžná praxe.
  A pokud se jim nelíbí prezentované názory? Smůla. Nepřijat.

  Jak víte, že se vaše názory (vč. politických) budou líbit zaměstnavateli, resp. jeho personálímu oddělení?

  Krásný to svět, kde ví každý všechno na všechny. Proč rovnou neuvádět i adresu? Aby pak někdo mohl přenést virtuální svět do reálného a jít vám rozbít ústa, až ho naštve něco, co si na vašich stránkách přečte. I tací jsou…

  Takže ne, díky. Zůstanu v anonymitě – a to, že to někdo považuje za „out“, je mi naprosto jedno. Hodnotím avatary podle toho, co píší a jak se prezentují – tedy podle obsahu – ne podle formy.

 17. Hospodynka napsal:

  Zkouším, co z toho vyleze.

 18. LuFa napsal:

  Vylezl Gravatar ;-). Bezva.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.