Aquarobic – zkusili jste všichni…

…jen jste nevěděli, že to ráchánání, cákání a blbnutí ve vodě je aquarobic.

Co je aquarobic

Pod vedením vyškolené instruktorky proniknete do tajů vodního prostředí, kurz je vhodný pro mladé, starší i staré, muže i ženy, cvičení při hudbě ve vodě má posilovací, protahovací a hubnoucí efekt, zatěžuje rovnoměrně všechny svalové partie a omezuje zatížení kloubů.
Zacvičí si i ti, kteří mají různé pohybové omezení a cvičení na souši je pro ně obtížné, nebo nemožné.

Zdroj

Aquarobic mi připomněl „blbnutí“ ve vodě, na které jsme v základní škole dostávali 10 minut vždy na konci hodiny plavání. Těšili jsme se na to nejvíce a na mé základní škole to tak funguje dodnes. Jedná se o skákání, skotačení ve vodě, s destičkami, hady, ale i za pomoci držení se se spolužáky.

Je to cvičení ve vodě, pohyb ve vodě je ztěžován jejím odporem, který nám i zeslabuje otřesy při skákání, čímž chrání klouby. Voda je většinou po ramena, záleží na bazénu a výšce cvičenek.
Cvičení je velice vhodné pro všechny, kteří se stydí, z vody jim kouká jen hlava, takže nikdo nevidí, co pod vodou vlastně děláte a jak se vám daří.

Na břehu stojí cvičitelka, a předcvičuje. Jelikož cvičí na suchu, je její pohyb o hodně rychlejší, a vy si pak můžete připadat strašně nevýkonní:-) Ke cvičení hraje hudba.
Jak jsem psala v příspěvku O spisovatelských rituálech, voda působí uklidňujíce a relaxačně. Pro mě je aquarobic balzám na duši a ještě k tomu spojený se sportem.

Pozitiva:
• Mohou ho cvičit ženy a muži každého věku, začátečníci i sportovci, stydlíni – je vidět jen hlava, lidé obézní, lidé od přírody líní – nemáte ani pocit, že cvičíte, jen tak si pohráváte s vodou:-)
• Má rehabilitační účinky
• Relaxační účinky
• Voda masíruje
• Nehrozí bolest svalů

Negativa:
• Voda, někomu se může zdát studená
• Chlor nemusí dělat dobře exematikům, alergikům, můžete si přinést bradavici
• Možnost křeče ve vodě
• Cena – ke cvičení jsou potřeba plavky (vcelku), cena 1 lekce stojí cca 100 Kč.

Co vím a vyzkoušela jsem, tak se cvičí v Hradci Králové, v pondělí od 19:30 (radši ověřte v pokladně), dále v Praze v YMCE a to velice často, dále v Jičíně, ale troufám si říci, že v každém městečku, které má krytý bazén.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

5 komentářů k “Aquarobic – zkusili jste všichni…”

 1. hurri napsal:

  To mne zaujalo:
  Pod vedením vyškolené instruktorky proniknete do tajů vodního prostředí

  Nebyla by fotka té instruktorky?

 2. LuFa napsal:

  Díky Klárko za článek a cenné info, že se cvičí i v Hradci. Asi se sice na aquarobic neodvážím a zůstanu jen u plávání, ale co kdyby přece ….. . Jeden nikdy neví. Kolik tak v Praze, nebo kam chodíš, cvičí mužů?

 3. sam napsal:

  Dal jsem se na aquanaerobic taky není marné :)

 4. Klárka napsal:

  LuFa:Je pravda, že jsem tam ještě chlapa nepotkala. V HK se na ně ani nemyslí, prodej vstupenek je totiž nahoře, před ženskými šatnami, pánské šatny jsou dole.
  Když jsem byla na gymplu nechodili chlapy ani na aerobic – klasický, a ted už se tam občas jeden, dva objeví, často jsou na power joze, tae bu,….

 5. Lenka H. napsal:

  Rochtání ve vodě je super! Bohužel v Hradci v hlavím bazénu je tak studeno, že to moje klouby zatěžuje :) Naštěstí jsem našla v Hradci i jinej bazén, kde se aquarobicuje!

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.