Křesťané mají také svoji muziku

Je až s podivem, kolika lidem vyvolá vyslovení hudebního stylu, jakým je křesťanský rock, křesťanský hip hop, křesťanský pop a další, podiv, či úsměv na tváři.

„A co to vlastně ta křesťanská muzika je?“ ptají se leckdy mnozí zvídavě. „A to se jako hraje v kostele? To bych teda chtěl slyšet“

Dnes jsem se tedy rozhodl na Youtube nějakou tu křesťanskou moderní muziku pohledat. Pokud pominete slova, zjistíte, že se od světské muziky nijak moc neliší. Na kvalitu obrazu u klipů nehleďte, ta je u mnoho skladeb mizivá. Důležitější je muzika a zpěv.

Jednotlivé písničky jsou roztříděny podle stylů. Mými oblíbenými kapelami, které rozhodně k poslechu doporučuji jsou Petra, američané, kteří křesťanský rock hrají víc jak 33 let. Dále pak česká křesťanská punk-rocková skupina Veselá zubatá.

Ani ostatní písničky, které jsem do výběru zařadil nejsou špatné. Takže je k průběžnému poslechu doporučuji.

Křesťanský rock

Petra – Creed

Matt Redman – Nothing But The Blood

Casting Crowns – praise you in this storm

Veselá Zubatá – Svatozář

Křesťanský hip hop

Banging for Christ Jesus Christian Rap Hip-Hop

QGODFEAR – (Christian Rap, Holy Hip Hop) TURN IT UP

The Oath Christian Blaizer

Křesťanský pop

Kathy Troccoli – Tell Me Where It Hurts (Music Video)

Point of Grace – Blue Skies

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

14 komentářů k “Křesťané mají také svoji muziku”

 1. hurri napsal:

  Jak se odlišuje křestanská hudba od nekřesťanské?
  Jak si poznal že veselá zubatá je křesťanská kapela?
  Díky za vysvětlení.

 2. LuFa napsal:

  hurri: Velmi podstatnou odlišnost v otázce křesťanské vs. nekřesťanské hudby vidím u samotných hudebníků a interpretů. Křesťanskou hudbu dělají křesťané. Z tohoto pak pramení zaměření jejich textů a vůbec celého hudebního vyjádření. Myslím, že z textů skladeb, které jsem vybral je toto znát.

  Jak jsem poznal, že Veselá zubatá je křesťanská kapela? Upřímně řečeno, než jsem kdy měl sám možnost toto poznat, bylo mi to řečeno bráchou, když mi před lety dával jejich první CD 328 z Tlustýho. Od té doby produkci této kapely sleduji a rád poslouchám. Pokud by mi to však bratr neřekl, myslím, že by mi to bylo z jejich textů jasné.

 3. hurri napsal:

  Tak to není hřích koukání na „křesťanské“ porno – tam slyšet „oh my god“ skoro pořád. :)

 4. LuFa napsal:

  hurri: LOL, pobavil jsi me a to dost, ale tak to není ;-).

 5. karin napsal:

  A co POD (Payable on Death) a Matisiyahu (ortodoxní žid jako hip-hoper?) – jedno z nejlepších, co znám

  http://www.youtube.com/results?search_query=Roots+in+stereo&search=Search

 6. LuFa napsal:

  2 karin: Díky moc za odkaz. Tebou jmenované interprety neznám. Poslechnu si. Jen ortodoxní žid nebude asi křesťan.

 7. karin napsal:

  Hm, zvláštní, když Kristus byl žid jako poleno, a křesťanství pochází od něj… Judaismus jako základ křesťanství… Takže se to dá pojmout i takto. A co víc si přát, než když si metaloví křesťani v pohodě zanotujou ze židem?

 8. LuFa napsal:

  karin: Nevím, nevím zdali byl Kristus žid. V Bibli se o něm píše jako o synu božím. Stejně tak to dle Bible o sobě Ježíš prohlašoval a křesťané ho jako na syna božího berou.

  Jinak rozdíl mehi judaismem a křesťanstvím je v chápání Ježíše Krista. Zatímco křesťané Ježíše chápou jako syna božího, žide mu jeho božství odpírají.

  Co se týká muziky, kde se sejdou křesťan a žid, nevidím v tomto nic špatného.

 9. wawinka napsal:

  Ahojky chci se zeptat jestli mas tuhe musiku treba v pc jestli by jsi mi ji mohl poslat abych ji mohla poslouchat??moooc diky pro pripad me icq 357899264 díky wawinka

 10. pozdnipitva napsal:

  Ježíš byl Žid jako řemen, dodržoval všechy živovské zákony, slavil svátky, vyznal se v písmu…prakticky i proti němu farizeové nemohly také nic najít. Díky tomu je ve skutečnosti celé křeestanství postaveno na základu judaismu i když jde o dvě odlišné věci, i když od sebe prakticky neoddělitelné. o to se už křestané jednou v historii pokoušely. Nemluvě o tom, že Matysiayhu zpívá hlavně žalmy…

 11. pozdnipitva napsal:

  njn a také existují něcojako mesiánští židé…jestli ti to něco říka..už jich takdy v ČR také pár mame…

 12. Šárka napsal:

  potřebovala bych kdybyste mi poradili někdo kde se dá sehnat CD skupiny MATISIYAHU popřípadě stáhnout díky

 13. Ježíš přišel právě proto aby tyto židovské tradice změnil a vybudoval tak základy křesťanství.. Ježíš nedělal všechno podle tehdejších židovských zákonu. Například to když Ježíš Kristus uzdravoval nemocné v sobotu atd.

  Jinak určitě super článek a přidám snad ještě jeden odkaz na českou křesťanskou skupinu nebo spíše Gospel protože jich je kolem čtyřiceti Říkají si Paprsky najdete je na http://www.paprsky.cz a jejich písně jsou nádherné, velice povzbuzující.. Najdete tam prvky Jezzu, POPu, Rocku a také klasického černošského Gospelu. Opravdu moc doporučuji, mě zaujalo hlavně album Za Světlem.

 14. Mir-I-am napsal:

  Já nechápu, co všichni máte proti křesťanství a proti Ježíši! Vždyď je to krásné být božím díťetem a milovat Boha!! Kdybyste byli věřící, tak byste poznali jak je to krásné ♥

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.