Microsoft pokurvil kurvítko a teď má problémy

O tom, že se moderní spotřebiče a výrobky obecně osazují kurvítky (výborné pojdenání o kurvítku od neznámého autora najdete přiložené na konci textu), je dnes všeobecně známá, nikým moc nepopíraná, věc. Výrobky, které vydrží dvacet a více let, na které byli zvyklí naši rodiče, již u firem nejsou populární. Co taky s výrobkem, který vydrží věky. Lépe když se výrobek pokazí měsíc po skončení záruky a spotřebitel si je nucen koupit nový.

Ono se však lehce řekne, „pokazí se měsíc po skončení záruky,“ ale hůř zařídí. Ono vymyslet dobré kurvítko není totiž věc kdoví jak jednoduchá, zvlášť když NIKDY, skutečně NIKDY nesmí dojít k tomu, aby se kurvítko začalo u věcí projevovat v době jejich záruky. Takže „obyčejně nastavená“ kurvítka se u věcí začnou projevovat pár měsíců, či let po záruce.

Nebyla by to však jedna z nejbohatších společností, která věci dotahuje dle svých mnohých prohlášeních k dokonalosti, aby se nesnažila o vývoj i těch nejdokonalejších kurvítek.

Bohužel, jak se v jednom přísloví říká, i mistr tesař se někdy utne, stalo se a Microsft pokurvil kurvítko, kterým od počátku osazuje svou herní konzoli Xbox 360.

Jak se píše v článku Microsoft přiznává: všechny Xboxy 360 jsou vadné, který byl zveřejněn na odborném serveru www.cdr.cz, veškerá produkce Xboxu 360 je chybová. V kontextu s tím co jsem psal výše se kurvítko, které Xbox 360 obsahu začíná projevovat dříve než uplyne doba záruky.

Finanční ztrátu, kterou tímto pokurveným kurvítkem Microsoft utrpí udává v odkazovaném článku server www.cdr.cz následovně:

Cituji: „Firma totiž odhaduje, že náklady na opravy Xboxů vyjdou na 1,05 až 1,15 miliardy USD (tedy zhruba 100 USD na každou prodanou konzoli).“

Více o technických problémech s Xbox 360 naleznete na Wikipédii v tomto článku: Xbox 360 technical problems.

Dle nejnovějších zpráv Microsoft své herní konzole s pokurveným kurvítkem dále prodává a následně pak kladně vyřizuje reklamace. Aby se ubránil reptajícím zákazníkům, prodloužil ještě záruční dobu ze dvou na tři roky a modlí se, aby v této záruční periodě přežilo Xboxů co nejvíce.

Nyní slíbené pojednání o kurvítku, které mi před lety přišlo mailem. Autora bohužel neznám. Velmi zajímavý je konec pojednání o kurvítku, na který bych vás ještě rád upozornil. Jak jinak, vystupuje tam firma Microsoft J.

Kurvítko – autor neznámý

Určitě jste si všimli že pokud nějaké zařízení rozeberete a zase složíte, zbude na stole jedna součástka, která nikde neschází a přitom vše normálně funguje.

Po čase jsem přišel na příčinu. Ta věc, co zbyla, se nazývá kurvítko a slouží k tomu, aby se zařízení rozbilo přesně týden po skončení záruky. Takže pár dní před koncem záruční doby stačí mašinku rozebrat a znovu složit, kurvítko zahodit a je na dlouhou dobu klid.

Musím říci, že to platí zvláště u zahraničních výrobků asijské a severoamerické produkce. Faktem ovšem je, že i naše výrobky jsou dnes zhusta osazovány někdy až několika kurvítky v jednom zařízení!

Patrně jde o nejdůležitější součást kdejakého výrobku, neb kurvítko je skutečně všude!

Pokud máte dojem, že ve VAŠEM zařízení není, tak jste ho dosud zřejmě nenašli nebo ještě nedoběhla záruční lhůta!

Ovšem pozor i na servisy! Řada z nich spolupracuje na osazování kurvítek s výrobcem, takže po záruce staré kurvítko nahrazuje novým, které se projevuje hned po skončení záruky na opravu! Jedinou cestou je pak opravit si věc sám, či využít služeb opraváře, který kurvítka nepoužívá. Problém je v tom, že ti obyčejně rychle zkrachují.

Nákup nového výrobku nemá cenu, neboť ten je stejně „kvalitní“ jako ten starý, a liší se pouze tím, že kurvítka, která už znáte, byla nahrazena těmi, co ještě neznáte!

Toto se ovšem zhusta objevuje i u počítačů a počítačových programů. Největší počet kurvítek pak obsahují produkty Microsoftu, jejichž počet obyčejně narůstá s cenou produktu. Ten se pak opravuje tím způsobem, že tři stará odhalená kurvítka jsou nahrazena pěti novými, což VY zaplatíte jako „upgrade“…

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

7 komentářů k “Microsoft pokurvil kurvítko a teď má problémy”

 1. M4r3k napsal:

  Nemůžu si pomoct, ale tohle mi příjde, jako že je to osobní proti MS. Vždyť už od dob i386 snad každý procesor Intelu i AMD obsahuje nějakou bugu z nichž některé se sice dají ošetřit softwareově (což je v podstatě jen záplata, kterou Intel i AMD vydávají jen pro jeden konkrétní OS) ale jsou i takové, které se nedají a v těch počítačích prostě jsou a kdyby to neřešili kompilátory nějakými workaroundy tak by z toho důvodu mohly aplikace padat, nebo co je ještě horší se tyto chyby dají zneužít k dostání se do chráněné části paměti kde program nemá co dělat. Pak se jedná o závažný bezpečnostní problém. Ať si myslíte co chcete, současné počítače jsou už tak strašně složité, že je nemožné se na ně dívat jako na celek a odhalit problémy, které můžou při spojení určitých částí vzniknout. Současný vývoj probíhá tak, že jednotlivé týmy vývojářů řeší určitou, poměrně malou část a pak se to jen dá dohromady a občas se stane, že určité části k sobě nesedí tak jak by měli, ale to je bohužel cena za komplikovanost a zpětnou kompatibilitu. Nemyslím si, že existuje způsob jak to jednoduše odstranit. Respektive dalo by se toho dosáhnout, ale znamenalo by to podstatné zpomalení vývojového cyklu a to si nepřejí jak spotřebitelé, tak ani výrobci.

 2. LuFa napsal:

  M4r3k: Zřejmě jsem to v článku dostatečně nezdůraznil, ale chyba u Xbox 360 se netýká nějaké matematické chyby, která by se dalal ošetřit nějakým patchem, ale týká se chyby smrti přístroje (více v příspěvcích na které v článku odkazuji).

  V praxi toto znamená, že si jako spotřebitel koupíte svou vysněnou herní konzoli a ona mu za pár měsíců přestane fungovat. Copak toto je normalní. Dát víc jak deset tisíc za přístroj, s kterým se po pár měsících rozloučíte?

  Co se týká chyby, která je zřejmě způsobena přehříváním přístroje, což je třeba dáno nevhodným designem, asi skutečně lehce toto odumírání přístroje spotřebitelům odstranit nepůjde. Takže MS nezbývá nic jiného, než aby svůj vysoce poruchový Xbox 360 prodávalo dál.

  A nyní otázka na závěr: je správné prodávat věci o kterých víte, že je pravděpodobné, že se v brzské době porouchají? Koupil byste si jako spotřebitel takový výrobek.

 3. Ruziklan napsal:

  Ten clanok o Kurvitku bol pred rokom a pol na Zvedavcovi
  http://www.zvedavec.org/humor_1505.htm
  a ma aj pokracovanie
  http://www.zvedavec.org/humor_1873.htm
  Pravda, neviem, nakolko bol vtedy originalny…

 4. web page napsal:

  Je sսis venue sur cе site internet par chancee : jje
  ne le regrette ƿas du tout !

 5. On va te dire que ce n’est pas absurde !

 6. traînée cul napsal:

  L’ensemble de ces posts sont réellement plaisants

 7. Hum êtes vous sûr de ce que vous avancez ?

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.