Gazpacho, Rimmer, Červený trpaslík a já

Kdybych byl býval pozorněji sledoval výborný britský sitcom Červený trpaslík, tak bych byl dnes býval věděl, že Gazpacho je polévka, která se podává zásadně studená, přesněji řečeno vychlazená. Tímto bych si ušetřil ostudu, kterou jsem si v očích svého přísedícího, Martina Šína, dnes na obědě utrhnul, když jsem se u číšníka začal málem dožadovat ohřátí, této jinak výborné polévky.

Gazpacho polevka
Mé dnešní „první“ Gazpacho

Pokud by mě totiž Martin nezarazil, tak jsem zřejmě v očích celého osazenstva restaurace a obsluhujícího personálu dopadl jako Rimmer (jedna z hlavních postav Červeného trpaslíka), který se o svém velmi ponižujícím zážitku, který mu dokonce zničil celou kariéru, zmiňuje v šesté epizodě Červeného trpaslíka. Cituji z ČERVENÝ TRPASLÍK Série I Epizoda 6, „Já na druhou“:

„RIMMER: Teď, když jsem odsouzen, tak ti to řeknu. Polévka gazpacho. Nejhezčí večer mého života. Pozvali mě ke kapitánovu stolu. A to jsem byl v podniku pouhých čtrnáct let. Šest důstojníků a já! Říkali mi „Arnolde“. Jako první chod byla polévka gazpacho. Nevěděl jsem, že se polévka gazpacho podává studená. Dal jsem si zavolat kuchaře a řekl jsem mu, aby ji odnesl a přinesl teplou. Udělal to! Výraz v jejich tvářích mě pronásleduje dodnes!!

(Brečí) A já myslel, že se smějou kuchaři, ale celou tu dobu se smáli mně, zatímco jsem jedl svou vařící polévku gazpacho! A pak už jsem nikdy nejedl u kapitánova stolu. To byl konec mé kariéry.“

Chudák Rimmer. Já jsem naštěstí díky Martinovi dopadl lépe a příště až jednou … až někde … třeba i v jiné galaxii … bude příležitost znovu výborné Gazpacho ochutnat, budu chytřejší a každému, kdo si bude chtít dát Gazpacho ohřát mile vysvětlím, ať to v žádném případě nedělá. Třeba by ho to mohlo stát celou jeho kariéru.

Na závěr si ještě neodpustím uvést pár odkazů na místa s receptem na tuto výbornou studenou polévku. To pro ty, kdo by na ní dostali nezvladatelnou chuť. Takže:

Recept na polévku Gazpacho z kuchařky Červeného Trpaslíka

Gazpacho z kuchyňského okýnka

Přeji vám dobrou chuť :-).

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.