Plugoo, online chat na váš blog

Dnes jsem díky Standovi (www.stavnaty.net) dozvěděl o nové službě Plugoo, díky které je možno dostat instant messengera (kecálka) až na blog, takže pro nikoho z návštěvníků takového blogu by neměl být problém rychle se v reálném čase spojit s jeho autorem.

Nebyl bych to snad ani já, kdyby mě tato služba nezaujala, hned bych ji nevyužil a na blog si ji neumístil. Jak můžete vidět, jsem to já a online kecálek je umístěn v pravé liště hned pod kategoriemi. V budoucnu zřejmě jeho polohu změním. Zatím mě však žádná vhodnější nenapadá.

Kecálek u mě vypadá takto:

plugoo

V případě, že jsem online, indikátor vlevo nahoře svítí zeleně, není problém mi napsat. Zpráva se píše do políčka, v které je na obrázku nápis Your message. Při psaní taktéž doporučuji vyplnit políčko pro přezdívku, či jméno, které je na obrázku označeno nápisem Your nickname.

Pro přesun kecálka do samostatného okna, klikněte do pravého horního rohu. Více o kecálkovi v samostatném okně v příspěvku Plugoo v samostatném okně.

Postup jak si Plugoo zprovozníte na vlastním blogu

Zprovoznění služby Plugoo na vlastním blogu, či webu není nijak složité. Takže jak na to?

1. Navštivte webové stránky http://www.plugoo.com/.

2. Z obrázku pod nápisem Get your Plugoo klikněte na ikonu klienta, kterého pro komunikaci používáte.

Get you Plugoo

Já si samozřejmě klikl na ikonku žárovky, která je určena pro Jabber.

3. Poté zadejte svůj nick pro IM, a emailovou adresu.

4. Nakonec zadejte heslo, které si pro službu Plugoo přejete používat a odsouhlasíte podmínky používání služby.

5. Po vyplnění všech údajů zmíněných výše vám bude zaslán na zadanou emailovou adresu email, v kterém je potřeba kliknout na odkaz a tím potvrdit, že skutečně vy a mail existujete.

6. Po potvrzení služby pokud jste v IM online vás Plugoo požádá o autorizaci a do vašeho seznamu se přidá jako kontakt. Kdokoliv vám pak bude ze stránek psát, bude vystupovat pod tímto kontaktem.

7. Jako registrovaný uživatel se na stránkách služby Plugoo nyní dostanete na konfigurační obrazovku kde si určíte vzhled a chování kecálka.

Konfiguracni obrazovka Plugoo

8. Nyní si jen v sekci Automatic installations zkopírujte vygenerovaný skript a vložte si ho na své stránky.

Tolik vše. Přeji vám se službou Plugoo šťastné pořízení.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

5 komentářů k “Plugoo, online chat na váš blog”

 1. marek napsal:

  …a k čemu to je teda jako dobrý? :D né nebudu kazit radost.. :) dokonce bych to to napsal i do toho okýnka, ale jseš zrovna offline.. hmm to je už tolik hodin jo? :(

 2. LuFa napsal:

  marek: Díky, tak tedy příště ;-).

  Jinak v případě, že jsem offline, lze Plugoo bezvadně využít i pro pohodlné zanechání zprávy.

 3. Betty James napsal:

  hi
  auulqd733cz5mukd
  good luck

 4. honza napsal:

  ahoj Lukáši,chci tě poprosit o radu.Strašně rad hraju hry na internetu a nejvic kulečnik.Zaregistruji se,pak kliknu na kulečnik a hra se mi nerozjede jenom diky tomu že se nechce nahrat kecalek.čekal sem i pul hodiny a nic.Pokud mi mužeš pomoci budu ti moc vděčný.předem děkuju za pomoc.Honza

 5. Michal napsal:

  ahoj chtel bych se zeptat na Plugoo ja jmse se tam registrovla poslali mi kod a ja to dal na stranku a nic skousel jsem to dat do menu a do clanku a vubec nic mohl by jsi mi poradit prosim.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.