Carcassonne – třetí rozšíření Princezna a drak – první dojmy

Carcassonne - Princezna a drak - obal
Tak jsme si dnes celá rodinka udělali radost a dopoledne si v Tescu za 399,- Kč koupili třetí rozšíření ke hře Carcassonne (psal jsem zde) Princezna a drak.

Po večeři, někdy kolem sedmé hodiny, jsme pak všichni zasedli ke hře a odehráli první hru. Přestože jsme ještě nevstřebali všechna pravidla a zákonitostí rozšíření, jsou naše pocity ze hry velmi kladné.

Do hry nám přibylo třicet nových kartiček, čímž se o nějaký čas hra samotná prodloužila a dvě figurky. Drak a víla.

Co se nových kartiček týká, obsahují nové důmyslné prvky, díky kterým hra nabývá dalšího rozměru. Kartička ze sopkou přitahuje draka, takže je nucen létat po celém hracím poli. Kartička s princeznou zas může protihráče připravit o cenného rytíře v hradu. Tajná chodba dokáže hráčovu postavičku přemístit kam je libo. A tunel protáhne cestu, nebo louku pod hradem, čímž nedojde k přerušení.

Figurka draka si zase za jistých podmínek dokáže létat po hracím poli a vyhazovat panďuláky, kteří mu přijdou do cesty. Víla zas dokáže figurky bránit.

Tolik první dojmy z rozšíření. Zítra večer plánujeme odehrát další hru. A pak další a další a další :-).

Až nám pravidla přejdou více do krve a naučíme se i něco strategie, napíši o tomto rozšíření více. První dojmy jsou výborné, takže jestli o tomto rozšíření uvažujete, koupí určitě chybu neuděláte.

Carcassonne - Princezna a drak - hrajeme

Abych ale jen nechválil, jediné co mi na tomto rozšíření trochu vadí, je jeho cena. Přeci jen za 30 kartiček a dvě dřevěné figurky se mi 399,- Kč zdá trochu dost. Bohužel, o moc levněji se to nikde neprodává, tak co se dá dělat. Každopádně, hra je to úžasná.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.