Bobule – nevinnÄ› o vínÄ›

Jak jsem psala před pár dny v příspěvku U mě dobrý, podařilo se mi neplánovaně navšívit dva nové české filmy, za cenu jednoho.

Film Bobule byl pro mě tím příjemnějším filmovým zážitkem. Najít se v něm může každý z nás, a to diváci oceňují.
Film se nejprve odehrává v byznysovÄ› tvrdé Praze, ale velice brzy se posune na Jižní Moravu, kde jsou lidé srdečnÄ›jší, přátelÅ¡tÄ›jší….Možná bylo inspirací k tomu to filmu neustále dohadování Moraváků o tom, jak jsou lidé v ÄŒechách, popřípadÄ› přímo v Praze nelidÅ¡tí.(Proč nepracovat ve Å kodÄ› auto?)

A co ve filmu jde? No asi o nic, a o tom to asi je. Jsou tam běžné historky ze života, hezké hlášky, a krásné pohledy na vinohrad, víno, sklípky. Film dokáže navodit tu pravou letní atmosféru.

Honza je sympatický inteligentní podvodníček, který se rozhodl splnit životní sen svému nemocnému dÄ›dovi – zařídí mu cestu do svÄ›ta. A aniž to tuší, splní si tím i svůj sen – najde to, co hledal, po čem toužil, ale to na začátku netuší. PříbÄ›h je potvrzením moudra, že když už se moc v životÄ› plácáš, je nejlepší se vrátit ke koÅ™enům.

Perfektně tam hraje pan Václav Postránecký. Pokud byste slyšeli jen zvuk a né obraz, budete si myslet, že tam hraje Jiří Langmajer, po otevření očí zjistíte, že postava vypadá trošku jinak, ano je to jeho bratr Lukáš.

Jinak zaručenÄ› dostanete chuÅ¥ na víno, jak na hroznové, tak na „lahvové“.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.