Occupy Frankfurt – fotopříspěvek

15. října se v několika velkoměstech rozhodly menší i větší skupiny lidí protestovat proti systému současné společnosti.V říjnu jsme viděli fotky i spoty z několika měst. Nejčastěji se jednalo o Occupy Wall Stret.

Protesty jsou cílené především na velké korporace, díky lokalitám protestů je vidět, že se jedná hlavně o finanční instituce. Protestující viní politiky a korporátní společnosti z ekonomické recese, poukazují na zvětšující se rozdíly mezi chudými a bohatými, v podstatě odmítají kapitalismus.

Occupy Wall Street se rozhodli protestovat tím, že budou žít na Wall Street, v nedalekém parku si postavili stany, a tam žijí.

Přiznám se, že mám pocit, že to bude již 6 měsíců a „popularita“ nějak utichla. Jaké to asi je, žít od října ve stanu v centru města?

Celá iniciativa se mi nyní připomněla ve Frankfurtu, několik stanů je stále rozprostřeno mezi vysokými bankovními domy. Lidé posedávají venku, hrají na různé hudební nástroje, někdo si tam i vysadil jarní kytky a zasel zeleninu a bylinky – hned vedle chodníku, kudy denně chodí finančníci do práce. Příbytky zdobí různé nápisy, obrázky, kresby. „Tábořiště“ je volně přístupné, a místo nevypadá nijak nebezpečně.

Jak myslíte, že to bude dál?

Můžete nechat komentář, nebo trackback z vaši webové stránky.

Jeden komentář k “Occupy Frankfurt – fotopříspěvek”

  1. LuFa napsal:

    Díky Klárko za příspěvek. O dění u našich sousedů jsem neměl ani potuchy. Média o tomto raději neinformovala. Stejně tak několik týdnů, možná měsíců přehlížela dění ve Španělsku. A ostatně i demonstrace v půlce března u nás. Informovala o nich až poté, co se tisíce lidí sešlo na náměstích.

    Jak to bude dál? Těžko říct. Přeji si, aby lidé dostali rozum, méně kradli, mlátili prázdnou slámu hubou a více pracovali a vytvářeli hodnoty.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.