Powerbocking, aneb skákací boty poprvé

Před pár týdny mi volal kamarád, jestli bych s ním nechtěl zkusit skákací boty. Nakoupil „hopsací“ poukázky na jednom ze slevových webů a do konce května je potřeboval udat. Protože jsem se již v minulosti několikrát na skákací botky díval, nabídku jsem přijal. Domluvili jsme se na neděli.

V neděli, v den D, jsme nadšeně vyrazili na Stříbrňák, kde pro nás hradecké mají půjčovnu. Skákací seance začala návlekem ochranných pomůcek. Chrániče na kolena, lokty, dlaně a helmu. Před tímto jsem si možnost případného úrazu nepřipouštěl, po navlečení chráničů jsem znejistěl. Skákací botky jsme si nasadili z přistaveného stolku. Jak se na boty vyšvihnout ze země si moc dobře představit neumím.První postavení a několik desítek metrů nejisté chůze jsem absolvoval s majitelem půjčovny. Byl to horor, kdy jsem přestával doufat, že se na skákadlech naučím alespoň samostatně chodit. Nakonec jsem se pustil a světe div se, chodil jsem samostatně. Nejdříve pomalu a velmi neobratně. S plynoucím časem jsem nabýval jistoty, až jsem začal chodit celkem obstojně. Pak jsem zkusil běh s prošlápnutím. Nic moc rychlý, skoky, spíš maličké skůčky, ale na první hodinu dobré. Ostatně, vše můžete vidět na videu.

Hradečtí si mohou skákací botky jak říká cedule níže zapůjčit k vyzkoušení, nebo proběhnutí na Stříbrňáku. Případně zakoupit. Google mi našel tuto prodejnu: http://www.poweriser.cz/.

Co se týká mého první pokusu, doufám, že nebude posledním. Skákaní mě celkem nadchlo.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

11 komentářů k “Powerbocking, aneb skákací boty poprvé”

 1. Vojtěch Audy napsal:

  No a pro snídani bys mně nemohl s těmi botkama zaskočit? :D

 2. LuFa napsal:

  Vojtěch: Ale jó, mohl ;-).

 3. Gabča napsal:

  ideální na takové to domácí skákání po dvorku- aneb přeskočíte i kuřince

 4. blanka napsal:

  No Lukynku až dojedu 17.5 do Čech, tak spolu zajedeme na Stříbrnák a ja si taky zaskáču…jestli mi ale v 63 letech ty botky ještě půjči.Je to dlouho můj sen.Když už jsem skákala z 1000m padákem dolů,tak si můžu skočit i půl metru zase nahoru,ne? Co ty na to ? Zvládnu – nebo zlámu(kosti)??? Ahoj a dik za video,už jsem se na to těšila.Mamka

 5. LuFa napsal:

  Maminečko, zvládneš, půjdeme, stane se z tebe na chvíli klokanka ;-).

 6. Klara napsal:

  Koukám, že pobyt v Asii prospěl tvé postavě, nebo je to optický klam, jak jsi s botama vyšší? :-)

 7. blanka napsal:

  Jo tesim se mamka

 8. Stepan Tympan napsal:

  Také jsem si to na Stříbrňáku tak před rokem vyzkoušel, ale protože mám slabé nohy v kolenou, tak jsem se bál, že se mi noha v kolenu zlomí na druhou stranu, když špatně našlápnu. Takže po půl hodině jsem děkoval, že si ty čertovy boty mohu sundat a už po této věci netoužím. Ale velmi dobře se z toho trhaly třešně, když člověk povyrostl o 40 centimentrů.

 9. LuFa napsal:

  Klára: Tak půl na půl, Asie i klam ;-). Každopádně, měl bych jezdit častěji.

 10. Lenka H. napsal:

  Na skákacích botách jsem stála, takže musím zhodnotit, že ti to dost jde!

 11. LuFa napsal:

  Lenka H. Díky ;-).

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.