Guinness surprise, aneb konečně vím, co je to ten Widget

O víkednu jsem od bráchy, který se právě vrátil z cest, obdržel dárek v podobě dvou Guinnessů v plechovce.

Musím přiznat, že plechovkám moc neholduji, proto si je sám od sebe nekoupím. Nikdy jsem si tedy nekoupil ani Guinnesse. Když už ho mám ale takto doma, proč ho nezkusit? A tak jsem tedy zkusil. Z plechovky jsem si ho přelil do půllitru a když plechovku po vyprázdnění převracím, něco v ní štěrchá. „Co to?“ říkám si pro sebe a plechovku zkoumám. Pohledem do plechovky zjišťuji přítomnost větší kuličky. “

Že by nějaký výrobní error? Nebo zákaznická soutěž?“ Prohlížím si plechovku, nic o kuličce uvnitř nepíší. Škoda, žádná soutěž asi neběží, milión nevyhrávám. Plechovku rozřezávám.

Pak se dívám na net, co by mohla kulička v Guinnessu znamenat a na Wikipedii nacházím velmi překvapivé vysvětlení – http://en.wikipedia.org/wiki/Widget_(beer) . Pokud jste si kdy lámali hlavu nad tím, co je to ten widget, ano je to právě tato kulička ;-), patentovaná a poprvé použita Guinnessem. Udájně prý dělá pivo lepší a Guinness dobré pivo je.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

4 komentářů k “Guinness surprise, aneb konečně vím, co je to ten Widget”

 1. miki napsal:

  Já mám Guinesse od Robertsona… original už zařval, ještě zbývá draught :)

 2. LuFa napsal:

  Dobrou chuť, hned bych si dal taky.

 3. blanka napsal:

  A ja taky vcera dojela z cest – a tys dal Luky tátovi jako raritu to jedno londynske drahocenne pivo od brachy … tatka si ho ukryl za PC na roh pracovniho stolu, což jsem neviděla a když dnes rano na me zvonila listonoška , otevřu jako obvykle okno a vtom takova sprcha do ksichtu jako aerosol— říkám si: co je to venku za psi počasí a citim pivo. Jejda!! ted jsem si všimla te plechovky a uprostřed ní v boku dirka od rohu okna a z té to aerosoluje.To bude tati smutný až se večer vrátí z práce… Běžim pro sklenici a ten aerosol jsem do ni odchytavala—pohled do neváhej a toč—mam půl skleničky.Možna mi ji tati vyleje vzteky na hlavu.S O R R Y mamka neštastnice

 4. Homer napsal:

  Dal jsem si přesně takový Guinness, jako je na fotografii. žena mi jej dovezla z Británie. Už vím, proč je česká Plzeň v zahraničí tolik ceněná a proč naše pivovary skupovali Japončíci (Nomura). Tady ty jejich desítky (4,1% obj. alkoholu) se fakt nedají pít.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.