Šardické sklepy dokořán, aneb příjemně strávený víkend s vínem

„Víno tady, víno tam, všude kam se podívám.“ Zhruba tak mohu v rychlosti charakterizovat právě prožitý víkend. Z pátku na sobotu Valtice – Valtické vinařské slavnosti (košt kvalitního vína s cimbálem v prostorách Valtické zámecké jízdárny).

Ze soboty na neděli pak Šardice – Šardice sklepy dokořán. Akce se mi líbila, nadchla mě, a tak bych se o ní s vámi ve stručnosti podělil a případně vás tak inspiroval k její možné návštěvě příští rok.

Akce odstartovala v 11:00 zakoupením vstupenky v ceně 400,- Kč na autobusové zastávce. V ceně vstupenky byla nádherná koštovací sklenička, ano, jako suvenýr ji mám doma, dále pak poukaz na zakoupení vína od kteréhokoliv vinaře v hodnotě 100 Kč a co je nejdůležitější, celodenní koštování a občerstvování se.

Jak je z mapky na vstupence vidět, koštu se aktivně účastnilo 20 Šardických vinařství. Pokud baj oko každé nabízelo pět vzorků bílého vína a pět vzorků červeného vína celý košt zahrnoval krásných 200 vzorků. I když jsem počet vzorků nepočítal, myslím, že jich bylo ještě o něco více.

Kompletní seznam vinařů si můžete prohlédnout na vstupence z druhé strany.

V každém vinařství panovala dobrá nálada a samozřejmě nechybělo výborné občerstvení. Mimo tradiční chléb a sýr nechyběly nakrájené klobásky, sádlo s škvarky a solí, buchty, zelenina a ovoce.

Vina bylo dostatek.

Tak se koštovalo, koštovalo a koštovalo. Kdo byl při slině, nekoštoval, ale pil a pil a pil.

K dopravě z vinařství na jedné straně Šardic k vinařstvím na straně druhé sloužil tradiční koňský povoz. Celkem byly do akce zapojeni povozy dva. Chudáci koně, zvládali to ale statečně.

K dobré zábavě pak hrála cimbálová muzika.

Pokud byste se chtěli akce příští rok, doporučuji vzít si dalekohled a přelouskat drobným písmem popsaný průběh akce z posledního obrázku. Najdete v něm mnoho užitečných informací. No, berte je s rezervou.

Košt se vydařil. Do druhého dne se bez úhony vystřízlivělo na vyhrazeném travnatém plácku u hřiště v těsném sousedství vinařství.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 komentářů k “Šardické sklepy dokořán, aneb příjemně strávený víkend s vínem”

  1. blanka napsal:

    Luky,dik za info. Je to zajimave.mamka

  2. franta napsal:

    Proč chudáci koně,zas těch lidí tolik nevezou,víc by stejně nezvládli a ty dvě hoďky co s nima jezdil je nemohlo zabít.Jako pravidelný host si pamatuji na první ročník,kdy domácí kočí jezdil od oběda skoro do půlnoci s velkým vozem plným lidí a koním se nestalo vůbec nic

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.