Andělé na kolejích – první skutečně amatérský celovečerní film v profesionální kvalitě

V pátek jsme s ženou navštívili projekci amatérského filmu Andělé na kolejích, která se odehrávala v hradeckém kině Centrál a z kterého jsem stále tak nějak nadšený.

Jak roky běží, pomalu jsem přestával věřit, že je možno v amatérských podmínkách natočit film dosahující profesionálních kvalit. Konečně, první vlašťovka je zde, amatérský film Andělé na kolejích, který se nemusí stydět vůbec za nic. Děj, výkony herců, technické zpracování, vše je uvěřitelné, vše působí dojmem standardně točeného profesionálního filmu.

Jsem tomu rád, konečně někdo dokázal, že natočit dobrý film v dobré kvalitě jde i bez milionových rozpočtů. Rád bych, pokud se najdou další nadšenci a počin tvůrců Andělů na kolejích budou následovat. Tak jako je po světě mnoho skvělých hudebních kapel, mohlo by být i filmařských týmů. Ano, natočit kvalitní film je o dost těžší, než vyprodukovat kvalitní film, ale jde. A to je hlavní.

Nyní když pominu své nadšení z realizace celého díla, zkusím, tak abych neprozradil mnoho z děje, film přiblížit. Použiji k tomu oficiální text distributora:

Společně s filmem se vrátíte do dob svého dětství, rošťáckých potyček a parních strojů. Píše se rok 1934 a vzpomínky na dětství jsou hřejivé a hravé. S příběhem poznáte, co všechno se změní s příchodem války. Hlavní dějová linka se totiž odehrává v roce 1944. Výpravný film Vás zavede do života dvou bratrů Martina a zaostalého Michala. Vypráví příběh o jejich vztahu, radostech a těžkostech. Film se natáčel v malebné krajině Východních Čech a pro spolupráci si získal srdce a pomoc mnoha lidí.

Pokud mám být trochu kritický, abych byl objektivní budu, jediné mínus filmu vidím v několika ne zcela dokonale zaostřených scénách. Naštěstí takových scén je pomálu.

Jak film hodnotí ostatní diváci se můžete dozvědět na CSFD – Andělé na kolejích.

Pokud budete mít možnost film Andělé na kolejích shlédnout a to ať už v kině, televizi, DVD nebo kdekoliv jinde, určitě tak učiňte.

Přidat se můžete i do Facebook skupiny.

Odkazy:

Odkaz na stránky filmu: Andělé na kolejích

Odkaz na CSFD: CSFD – Andělé na kolejích

Odkaz na Facebook skupinu: Facebook skupina Andělé na kolejích

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 komentářů k “Andělé na kolejích – první skutečně amatérský celovečerní film v profesionální kvalitě”

  1. blanka napsal:

    luky, videla jsem i plagaty v HK asi to bude fakt zajimave ,s tatou se pujdeme podivat az to budou zase davat mamka

  2. blanka napsal:

    luky uz napis neco jineho, andele jsou uz dlouho na kolejich jeste je prejede vlak pa mamka

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.