Češi jsou štědří

Vypadá to že jsme po dlouhé době pozitivně překvapili. Téměř každý den je slyšet, že Češi jsou neobyčejně štědří co se týče příspěvků pro Haiti. Dokonce jsme z bývalého socialistického bloku nejštědřejší.
Ten podiv je tak velký a častý, až mám strach, aby to tu naši štědrost nezastavilo. Abychom neusli na bobkovém listu.

Co nás k tomu vede?
Určitě osvěta, informovanost. Obrázky a zprávy, to je to čemu se nevyhnete, pokud se připojíte na internet, vyskočí na vás bud titulky hlavních zpráv, nebo bannery. V rádiu taktéž. Noviny, a možná i televize.

Vypadá to, že se konečně vytříbyli organizace, které pomáhají při katastrofách. Jsou 3 – 4, které informují, které vybírají. A my jim asi věříme.

Adra vybrala dovčerejška 8 850 000 Kč.

Organizují se koncerty, či jiné kulturní akce. Ve čvrtek vzbudila ohlas serie koncertů po Haiti. Organizoval pražský magistrát, Český rozhlas a Česká televize. Koncert byl v pražské La Fabrice. V jeho průběhu přišlo cca 4,2 mil korun ve formě DMS. Spolu s přislíbenými dary to pro Člověka v tísni dělá celkem 30 mil Kč.

Na neděli je tu další akce Praha pro Haiti. Jedná se o serii vystoupeni, provázáno s dražbou uměleckých děl. Koná se v Hush Café, v Lublaňské ulici. Vstupné 50 Kč.

Opět je vidět, jak se rozjíždí charitativní marketing.
Jenže já si tak říkám, zda to prvenství není způsobeno ještě něčím jiným. A to současným stavem nás, našich těl a našich duší:-)

Myslela jsem si, že naopak to, že lidé nemají práci, že to bude špatné i pro charitativní projekty. Jenže ona se u nás asi objevuje jakási víra. Pomůžu já, bude mi pomoženo. Již se nedá věřit státu, nedá se věřit šéfovi, můžeme věřit pouze v obecné principy.

Nebo proč myslíte, že jsme v dnešních dnes tak štědří?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

7 komentářů k “Češi jsou štědří”

 1. jobova zvest napsal:

  Ten bobkovy list jsem nepochopil, mel jsem za to, ze se rika usnout na vavrinech.

  Jinak rozhodne zajimava myslenka, jsem tehoz nazoru.

 2. LuFa napsal:

  Také jsem něco málo Adře poslal. Na druhou stranu, po tom co jsem náhodou viděl něco včera, nebo předevčírem, nyní nevím, nemám z toho úplně dobrý pocit. Rabování, pomoc se dostává jen k pár nejsilnějším. Ano, nejsilnější přežijí.

  Naprosto mně pak zaskočila historka o tom, jak z jakéhosi humanitárního vozidla spadli tři pytle rýže. Jakýsi Haiťané je sebrali a byli hned zastřelení za krádež. Těžko říct, jak to skutečně bylo. Každopádně, svět je krutý :-(.

 3. MIKES napsal:

  Ono na druhou stranu,proc jim pomahat,jsou premnozeny,jejich denni cinost je valet se ve stinu a nic nedelat,maji hromady deti o ktery se nestaraji a cekaji co jim kdo da,pripomina to jednu skupinu v čr.

 4. tlampatch napsal:

  PROČ TAK RÁDI DÁVÁTE NA NĚCO, CO SE STALO x – TISÍC KILOMETRŮ DALEKO? NEBÝT TV A OBECNĚ MÉDIÍ ASI BYCHOM DÁLE V KLIDU SPALI, TADY SE NIC NETŘÁSLO …:)
  V PROJEVU PREZIDENTA KLAUSE NA NOVÝ ROK BYLA SLOVA O TOM, ŽE BYCHOM SE MĚLI DÍVAT NA TO, KOLIK LIDÍ TADY U NÁS DOMA POTŘEBUJE POMOC …NENÍ JICH MÁLO A NENÍ TO JENOM O PRACHÁCH, HLAVNĚ O LIDSKÝCH RUKOU .PROČ TI,
  CO OTROKY Z AFRIKY NA OSTROVY V TICHOMOŘÍ DOVEZLI JIM NEŘEKLI JAK SE MÁ ŽÍT – ŽE NENÍ JEN CHLASTÁNÍ, ŠUKÁNÍ, ZEVLOVÁNÍ, JE TŘEBA STAVĚT JINAK BARÁKY A VŮBEC TAK JINAK ŽÍT A NA NĚCO BÝT PŘIPRAVENEJ A PANU PREZIDENTOVI HAITI VZKAŽTE, ŽE JESTLI SE MU ZDÁ ŽE POMOC JEHO ZEMI VÁZNE, TAK AŤ ZVEDNE PRDEL A ZAČNE SE TROCHU SMEKAT …
  MŮJ NÁZOR JE KONTROVERZNÍ ALE O TO PEVNĚJŠÍ …
  PS :PRACUJI S SOC. SLUŽBÁCH

 5. jobova zvest napsal:

  tlampatch: kontroverznejsim nazorum se nikdo myslim nebrani, ale i kontroverzno se da vyjadrit alespon trochu inteligentne.

  Souhlasim s tim, ze je potreba mene skuhrat a zacit neco delat. Ze vsech medii vidam obrazky, jak Haitane “v soku“ sedi v rohu a placou, narikaji, ale vubec nic nedelaji (vetsina z nich). At to je obrazek ze 3 dnu po nestesti, at je to obrazek ze dneska. Samozrejme ten sok je neco, co si nedokazu predstavit, ale beru naprosto za prirozenou reakci odtahnout mrtva tela nekam na hromadu – jim to vsak bylo naprosto jedno, i kdyby zili ve vetsim bordelu, tak nejaka pomoc ze severu a zapadu to za ne udela, tak proc se snazit. Radeji budeme skuhrat a nadavat, jak dlouho na nas svet nemyslel.

  Ale tohle je problem mnoha zaostalych narodu. Proto jsem pro opetovne zavedeni kolonialniho systemu.

  Jinak sam dam cas od casu i neco „nam domu“, ale rozhodne nevidim duvod, proc nepodporit i obeti nestesti odjinud. A proc? Slovicka jako solidarita, empatie ci pocit lidske sounalezitosti ti nic nerikaji, co?

 6. dena napsal:

  to jobova zvest:
  bobkový list rovná se vavřín :)

 7. jobova zvest napsal:

  dena: no jo, jako malej jsem se málo motal v kuchyni, díky :).

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.