České dráhy dostávají na prdel

Opět jsem si přečetla zajímavý zážitek z cesty vlakem.

V sobotních novinách na mě vypadla reklamní strana o tom, jak jsou České dráhy dobré, co vše dělají pro cestující a jak se zinovovaly. Taková stránka v sobotních novinách, ta musela být drahá. Dozvíte se že do Milovic začal jezdit citielefant, kolem Boleslavi jezdí Regionovy, že máte cenového asistenta, který vám navrhne nejvýhodnější jízdenku,….

Tak se podíváme co asistent nabídne. Cesta z Phy do HK, dospělý člověk bez jakýchkolik slevových dokladů. Cena 149 Kč.

Tak se podívejme i bez asistenta, co nám nabídne někdo jiný. Stále platí, že se SA dostanete za hoďku a něco za 70 Kč.

Jelikož jezdím vlakem odmalička, ani mi nepřijde, jak jsou vlaky hnusné, špinavé a že je lepší čůrat někde za nádražím do křoví, něž ve vlaku nebo v nádražní budově. Často je ve vlacích přetopeno, nebo zase nezatopeno.

Nechci aby ČD zkrachovaly, vlaky mám ráda, ale teď si už vážně říkám. Jak tohle skončí?

Související články:

České dráhy, průser v železniční dopravě

Proti proudu času s ČD

Žluťáci jezdí už i do Hradce

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

3 komentářů k “České dráhy dostávají na prdel”

 1. LuFa napsal:

  Kde jsou ty časy, co jsem z HK do Pha a zpět jezdil vlakem. Dnes se mi to již skutečně nevyplatí a to jsem držitel zákaznické karty. Ani do jiných měst to není vlakem o mnoho lepší, je to škoda.

  Abych ale nebyl k vlakům pouze negativní. Jediné plus spatřuji v tom, že vlaky jezdí i pozdě večer, kdy už žádný autobus nejede. Vlak tedy občas využiji. Skutečně ale jen velmi zřídka.

 2. Gaucman napsal:

  Vlakem jezdím do práce. Ano, někdy přijedou vlaky vymrzlý, nebo naopak se mění v saunu. Jen bych ocenil trochu novější soupravy, nebo spíš – aby jich bylo více. Ty starý dreky, myslím, že mají označení Bdmtee, tak v nich je strašně málo místa, pokud sedí dva lidi naproti sobě, taky často smrdí, připomíná mi to kombinaci spálených brzd a veřejných záchodků.
  A ano, mohlo by to být o kousek levnější. Na jednorázovku to jde, ale při pravidelné dopravě se nedivím, že se pár lidí domluví a jezdí do práce autem.

  Ale co mě poslední dobou nakrklo, tak je opětovná změna jízdních řádů. Posunuli odjezdy vlaků o minuty – vlak místo 5:03 jezdí 5:04 a ta minuta je rozhodující čas na to, abych stihnul poslední linku MHD, abych nepřišel pozdě. Takže musím jezdit o půl hodiny dřív a tu půlhodinu zbytečně smrdím naprázdno v práci.
  Stejně posunuli odjezd vlaku (tentokrát na cestu domů) o minutu dřív. Opět rozhodující minuta, abych ten vlak stihnul, ujede mi doslova před nosem.
  Pochopil bych posuny o deset minut, ale o minutu? Proboha proč?

 3. Lenka H. napsal:

  České dráhy dostávají na prdel, za chvíli s nimi nebude skoro nikdo jezdit, ale kdo to zaplatí? Zase daňoví polatníci – vždyť drahám o nic nejde, tak proč by se o něco snažili?
  Vlakem jsem taky občas jezdila ráda, oproti autobusu to má svoje výhody. Teď ale pomalu jezdím jen trasy, kam autobus vůbec nejezdí (HK–Český Brod).
  Myslím, že celou politiku ČD vystihl jedem rozhovor v rádiu, kde zástupce Českých drah prohlásil, že „chystají rozsáhlejší zdražení, ale zlepšení služeb nechystají“!
  Taky nás pobavil nějakej nádražák v TV, kterej povídal o tom, jak vlaky miluje (proti tomu nic), akorát že ta podpora od státu vázne!!! Některý nádražáci maj důchod větší než doktoři, ale podpora státu asi vázne… nevim, co by si eště představovali.
  A dokud tam budou dělat samý takovýhle lidi, nic se nezmění.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.