Žluťáci jezdí už i do HK

Informaci o tom, že konečně dostal Radim Jančura rozum a zavedl novou linku Praha – Hradec, jste asi zaregistrovali v tisku. Ti co mají schránku v HK, dostali i letáček.

Pan Jančura dlouhá léta odmítal. Argumentoval absencí dálnice. Když byla dálnice, nebylo autobusové nádraží. Možná ho vyprovokaly Eurolines, kteří nabízí podobný servis a rychle se to mezi cestujícími rozkřiklo.

Od listopadu tedy nemusíte své zaměstnance posílat na služebku do Prahy autem, obzvláště pokud jede sám. Kupte mu otevřenou jízdenku a pošlete ho na terminál. Za 70 minut bude na Černém mostě, po cestě může pracovat (wifi připojení), dostane jeden horký nápoj zdarma, a denní tisk. Jako firmu vás přijde jedna cesta na 70 Kč plus ušetřená doba, kdy může zaměstnanec telefonovat a pracovat se vzdáleným přístupem.

Žluťáci jezdí každou hodinu, zatím jsou hodně prázdní, protože jezdí teprv od pondělka. Nestihli vytisknout jízdenky, takže pro ty, kteří nejeli žluťákem na jiné lince to může být hodně zmatečné. Místo jízdenky dostanete jakýsi papír s kodem. Přesnou linku si můžete zarezevovat přes internet nebo sms. Že to jde přes sms ale nikde není napsáno, protože na papíru, který vám dají nejsou kody novych destinací. To si ale Radim a spol asi brzo vychytá.

Pozor – za zavazadla neplatíte.

Do busu můžete dát i děti, poslat je na víkend k babičce a ani ji nemusíte vidět. Stačí dítě posadit do busu, možná poprosit stewardku o vyšší péči, pak zavolat babičce v kolik a kam ratolest dorazí a máte doma klid:-) A to za 45 Kč na kus.

Více info

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

7 komentářů k “Žluťáci jezdí už i do HK”

 1. Lukáš Vacek napsal:

  no musím říct, že po přečtení nadpisu v RSS jsem se lekl, že jste zaměřen proti vietnamské menšině :-D a právě proto jsem tento článek roklikl. byl to účel? ;)

 2. hurri napsal:

  To jsou mi ale hloupý nápady, cesta žluťákem mi zabere cca 120 minut a autem 75 (z garáže do garáže), takže nebrat v žádným případě. A dělat se v buse stejně nedá – málo místa.

 3. Gabča napsal:

  Já teda jela stejnou trasu s Euroline a přesto, že jsem jinak milovnice vlaků, musím uznat, že kromě rychlosti , levnější ceny ve srovnání s vlakem za plný+poloviční z HK do Prahy- Černý most za 135kč, milé obsluhy jsem byla jako matka s 2dětmi spokojená i s možností použití toalety, při zpáteční cestě jsme jeli linkou se sice zabudovaným, ale zamklým WC, žlutáka určo brzy otestujem

 4. klara napsal:

  tak i v busech student agency jsou zachody k pouzití:-)

 5. Lenka H. napsal:

  Klári, máš někd napsaný, jak se to přesně rezervuje přes sms?
  Ráda STUDENT AGENCY někdy využiju, takhle vyjde cesta do Prahy i s jídenkou na MHD do stovky a to už je fakt dobrý…

 6. klara napsal:

  Kody na cestu z HK do Prahy, tedy kody mest jsou HK a CM. Nyní snad již jízdenky jsou a presný návod je napsán na jejich straně.

 7. Klára napsal:

  Od ledna cena kreditovych a otevrenych jizdenek – 50 Kč za cestu. Venku postávají řidiči od konkurence a pokrikují, že kdo jede na Florenc, může jet i s nima. Už nekřičí zakolik a čím…

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.