Atol se zřejmě chystá na válku s zadarmo parkujícími řidiči. Staví „barikády“ a město mu jde na ruku.

Úvodem svého krátkého příspěvku o velmi vykutálené firmě a městských demokraticky zvolených vládcích bych vás rád všechny naše čtenáře uklidnil, že se snad jedná na delší dobu o příspěvek s touto tématikou poslední. Chápu, že vás mimo hradecké může psaní o Atolu unavovat.

Ve svém posledním příspěvku Atol dál zabíjí Hradec, kdysi město pro život se zmiňuji o současné neutěšené situaci, kdy jsou řidiči nucení díky vysokým parkovacím poplatkům parkovat na místech, kde by nikoho před pár měsíci parkovat nikoho nenapadlo.

Přestože se nově nalézaná nezvyklá parkovací místa zdají celkem neškodná a nikomu by parkování vadit nemuselo, vadí a to dost. Atolu zřejmě utíkají peníze z drahých parkovacích míst, které z pochopitelných důvodu zůstávají pokud to jde prázdná a tak se snaží seč může, každé nově vytvořené bezplatné parkovací místo zarazit.

Například dnes byla na čísi příkaz v celkem fajn místě pro pár desítek aut vybudována jakási „barikáda“, kterou již jen tak žádný řidič nepřekoná.

Atol_stavi_barikady

Pozemek je městský, s mnoha panely, které na zemi zůstaly po nezdařené stavbě. Na panelech se tedy mohlo v pohodě, rok, dva parkovat. Pak se snad v stavění začne pokračovat.

Bohužel, parkování se dnešním dnem na onom místě znemožnilo a řidiči si budou muset nelézt další bezplatný plácek, nebo přistoupit na hru Atolu a začít za parkování draze platit. Vezmu-li v potaz nejlevnější sazbu 40 kč,- za den, dělá to cca. 800,- Kč měsíčně a 9600,- Kč ročně. Co to vlastně pro běžného občana je. Pro mnohé jeden měsíční plat čistého :-(.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

11 komentářů k “Atol se zřejmě chystá na válku s zadarmo parkujícími řidiči. Staví „barikády“ a město mu jde na ruku.”

 1. hurri napsal:

  Ještě zapomněli uzavřít přístup z druhý strany :)

 2. spectrum napsal:

  Njn, kolega jednou zaparkoval mezi hromadou dalších aut, ale protože to někomu vadilo, tak nakonec skončil s předvoláním u soudu za to, že „zabral veřejné prostranství“. Nakonec mu jenom domluvili… :-) Ono vždycky záleží na tom, jak se to komu hodí..

 3. Lemik napsal:

  Sice nejsem z HK, ale situace mě i tak štve. Ani ne tak ty ceny, nejsou až tak drakonické, ale spíš mě štve ta arogance, ze strany magistrátu a firmy Atol. Njn, když ruka ruku myje a brácha na bráchu…

 4. LuFa napsal:

  Lemik: sazba za parkování bohužel vysoká je. Příklad s 40,- kč za celodenní stání se týká jen pár automatů. Chtěj-li lidé tuto sazbu využívat, většinou to pro ně znamená jet kus autem a kus jít pěšky. U nás v těsné blízkosti práce máme místa v sazbě 10,- Kč za hodinu. Za pracovní dobu tedy souhrnný poplatek dělá cca. 100,-. Výsledek tohoto je, že takto zpoplatněná parkovací místa zejí prázdnotou, což je škoda. Před zpoplatněním se na nich v pohodě parkovalo a nikdo si nestěžoval.

 5. klárka napsal:

  Mozná je na magistrátu nekdo, kdo je zainteresovan v lokalni zeleznicni ci autobus dopravu. V pondeli jsem v mistni lokalce slysela:“Auto mi ted stoji v Sendrazicich pred domem, kdybych jela do HK autem, tak bych pak musela stejne jet nekam na sidliste zaparkovat a pak jet mestskou hromadnou do prace….v HK se ted nedá parkovat.“

  Bůh jim to vráti na detech a spatných milenkách.

 6. hurri napsal:

  Klara: V HK se právě parkuje dobře, například u nas u práce.

 7. TAKŽE: MOJE MĚSTO NYNÍ VEDE BANDA BUZERANTŮ. NEHULEJ, NEŠUKAJ, NECHLASTAJ … MAJÍ RÁDI JENOM SEBE A PRACHY. VŠUDE, KDE MŮŽOU (I TAM KDE PRO TO NIC NEUDĚLALI) STRČEJ PŘI FOCENÍ RYPÁK A ZUBĚJ SE DRAHÝMA OPRAVENÝMA CHRUPAMA NA NÁS, NA PLEBS. JDE MI O TO, ŽE JSME JAK ČURÁCI CINKALI KLÍČEMA PŘED PRÁVĚ 20 ROKAMA (BYLO MI 13 A CINKAL JSEM JAK O ŽIVOT)a nic naprosto nic se nezměnilo! všude jsou hovna vod lidí i vod psů, všude je bordel, jen se kácej stromy a přibejvá debilních obchodních center. Z náměstí zmizel Lenin a z druhýho GOTTwald :) a vlaky pořád jezdějí pozdě. Tuhle jsem otevřel ten plátek samochválnej, Radnice se to zove a tam že HK je město cyklistů, že prej síť cyklostezek všude a kamkoli. Tak to těžko, zkus po nějaký cyklostezce v centru někam dojet a neporušit pravidla nebo někoho ohrozit na chodníku. A proč MHD DP HK není alternativní, pročpa není zadara? Aha? To jen Švédi a Švýcaři(moje oblíbené měřítko) by prachy vybrané z přemnožené individuální autodopravy vrhli takovým směrem … U nás ALL TO THE ATOL — Prostě Hradec je Bolševikov a hotovo, je to Rusko na věčné časy. Na té bance U tanku už to není, ale ve městě tenhle duch stále přetrvává: SE SOVĚTSKÝM SVAZEM NA VĚČNÉ ČASY a taky: Kdo nekrade, okrádá rodinu(ATOL)…

 8. klárka napsal:

  Věřím, že si to na magistrátu přečtou. Pěkný feedback Jim Tlamkaraci dal:-) Jinak oni právě _ukaj (ale ne doma ale v práci) a chlastaj (doma i v práci).

  Tlamkaraci na Hrad!

 9. LuFa napsal:

  Klárka: A nejen na magistrátu, tady to čte spousta úřadů ;-).

 10. klárka napsal:

  Tímto vítáme pravdidelné čtenáře ministerstva spravedlnosti a ministerstva práce a sociálních věcí.Ač to tak nevypadá, i takových čtenářů si vážíme.

 11. spectrum napsal:

  LuFa: tak to jsi měl říct hned, to bych psal úplně jinak. Být úředníkem je můj sen, stačilo by mi pár let a už bych nemusel víc do práce. Takhle mě akorát čeká zítřejší vstávání za tmy, chjo…

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.