Tip na návštěvu zábavního parku Freizeit land geiselwind v Bavorsku

Poslední prázdninovou neděli jsme celá rodinka plus děda strávili v zábavním parku Freizeit land geiselwind v Bavorsku. Tip a dva lístky na tuto úžasnou zábavu popsanou níže jsme dostali od mamky, za což ji děkuji ;-).

01_Freizeit_land_geiselwind

Zábavní park naleznete na dálnici A3 v úseku Nürnberg – Würzburg. Bližší info získáte kliknutím zde: Kudy do Freizeit land geiselwind v Bavorsku.

02_Freizeit_land_geiselwind

Vstup do parku je jednorázový. Atrakce uvnitř pak zdarma. Velká většina bez front. Jednoduše si vyberete atrakci, přijdete a za chvíli jedete ;-)

03_Freizeit_land_geiselwind

V parku si na své přijdou jak děti, tak dospělí. Některé z atrakcí jsou pouze pro děti. Tomu jsou uzpůsobena i sedátka. Kopie dospěláckých, jen menší.

04_Freizeit_land_geiselwind

Děti si své atrakce pořádně užívají.

05_Freizeit_land_geiselwind

Pokud na obdobnou atrakci zatouží jít dospělý, má samozřejmě také možnost.

06_Freizeit_land_geiselwind

Krom mnoha úžasných věcí je součástí parku i menší, leč moc hezký dinopark. Podrobněji ho zmíním proto, že jsem již o jednom psal a dalších snad ještě napíši.

Venkovním areálem dinoparku projíždí mašinka ve tvaru ještěra.

07_Freizeit_land_geiselwind

Cestou dinoexpresu dostávají pasažéři info o jednotlivých dinosaurech. Bohužel, info je v Němčině, tak jsem z něho mnoho nepobral.

08_Freizeit_land_geiselwind

Venkovní dino expozice je nádherná.

09_Freizeit_land_geiselwind

Děti byly nadšené.

10_Freizeit_land_geiselwind

Venkovní sochy dinosaurů jsou statické, tj. bez pohybu. Součástí parku je však i krytá dino budova, v které tvůrci vdechli prazvířátkům život.

Velmi roztomilá jsou i dino mláďátka.

11_Freizeit_land_geiselwind

Největší atrakcí parku pro mě a myslím, že nejen pro mě, ale pro spoustu dalších technicky orientovaných návštěvníků bylo 4D kino. 4D kino, je vlastně 3D kino + simulace vjemů prostředí. Naklápěcí sedadla, regulovaná intenzita větru, deště.

Při naší návštěvě byla simulována jízda na horské dráze kdesi ve vesmírném prostředí. Po absolvování (byl jsem 2x ;-) ), musím uznat, že jsem se cítil, jak na skutečné horské dráze. Smyslový vjem dokonalý. Těším se na další obdobné projekce.

12_Freizeit_land_geiselwind

O penězích až na konec ;-). Celkem zajímavě vypadá dvoudenní vstupné. Na příští rok uvažuji nalézt nějaké ubytování, nebo kemp (Máme auto, máme stan, snadno dojedem až k vám).

13_Freizeit_land_geiselwind

Loučení s parkem bylo těžké. Doufám, že se ještě v budoucnu uvidíme. Projížďku na horské dráze v pozadí jsem absolvoval taktéž dvakrát.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 komentářů k “Tip na návštěvu zábavního parku Freizeit land geiselwind v Bavorsku”

  1. blanka napsal:

    Moc pekny parcik. Luky to sis s timto clankem hezky zapracoval moc ti diky. s tatou se tam urcite pojedeme podivat a ja se tam v 61 letech pekne vyřádim. mrzi me ze jsem tu nedeli musela delat a nemohla jet s vami. vsak zivot jeste nekonci.doufam ze se tam do 80let jeste juknu. mamka.A diky za fotecky z toho parku i za video mladat
    Hezky den

  2. Chlupatý Kaktus napsal:

    Chudáci děti, co jsou narozeni v zimě, ti se tam nikdy zdarma nedostanou…(tedy jestli není park otevřen celoročně-to bych se pak mýlil). Těch vašich se to však netýká, tak už asi tak na 50 % tuším termín vaší návštěvy v tomto parku. Tedy tušil bych, kdybych si pamatoval, kdy mají vaše 2 děti narozeniny.

    :-)

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.