Srpen 1968

Dnes se opět v novinách objevily staré černobílé fotky spolu se vzpomínkami na 21.srpen 1968. Kdo to zažil, má asi lepší přehled co vše se tenkrát stalo, kdo nezažil, každoročně vidí ty černobílé fotky s tanky, dokumenty, či filmy, kde se tato tématika objevuje – Báječná léta pod psa.
Ve škole to patří v hodinách dějepisu k posledním kapitolkám, na které většinou vůbec nedojde, nebo jen zběžně. Navíc, v srpnu jsou vždy prázdniny (což možná přestane být tradicí), proto se nedají vyzdobit nástěnky a na výtvarce malovat tanky. Jinými slovy, děti i někteří dospělí mají problém s dotazem, co se vlastně stalo.

Pěkné vysvětlení se objevilo na dětském webu Alík.cz

Pamatujete si co jste tehdy dělali?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

6 komentářů k “Srpen 1968”

 1. blanka napsal:

  ja zacala prave/1.7.68/po maturite delat na porodnici v Hradci Kralove a toho 21.8. jsem rano v5.45 vyrazila s radiem na ranni.na vsech stzanicich mluvili jen rusky ja myslela ze se radio misto rannich dechovek zblaznilo.az me pan na chodniku rekl,ze nas prepadli a tankama ohrozuji rusove.neverila jsem mu.xco to povidate za blbost. a ostatni chodnikaři mu to potvrdili a ja v tu chvili zapomela ze soku mluvit rusky. .rodicky v praci na sale zapomely ani nemohli tlacit tak to bylo hrozne. za 6 let se tam narodil luky faltynek ahoj blanka

 2. blanka napsal:

  oprava mam po nocni a ted ctu zpet muj clanek a vidim hrubky 1:rodičky zapomněly a nemohly tlačit
  2. ve všech stanicich

 3. Lenka H. napsal:

  Podobně něvěřícně jako paní Blanka jsme sledovali v televizi 11. září.
  Pustili jsme telku a mysleli, že jde sci-fi film. A najednou hlásili, že se to stalo dneska…

 4. hurri napsal:

  Prej nějakej sraz tankistů a letadel – slyšel jsem to v rádiu.

 5. Hospodynka napsal:

  To jsem byla na houbách.

 6. tlampič napsal:

  Já jsem už jako spermijeéé neměl rád ty východní dršky zasraný a nezlobte se, ta nenávist je genetická. Všechny ruský atomovky maj v sobě uran z Ralska a z Příbrami. Viděl bych to na pěknejch pár ukrdenejch miliard. Russian go home!!!

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.