Za měsíc budou všichni slušní občané přivázání za dlouhý řetěz k boudě ;-(. Situace je vážná.

Průšvih a to větší, než malý :-(. Po přečtení článku Jedete k moři? Schránku s sebou, nebo hrozí oplétačky s úřady jsem zhnusen. Od 1. července začíná platit novela občanského soudního řádu podle které je bude úřední obsílka do vlastních rukou po deseti dnech považována za doručenou. Občanům se tedy doporučuje, aby při delším pobytu mimo domov, tj. víc než 10 dnů, nahlásili úřadům přechodnou adresu, kam jim budou případné zásilky zasílaný. Další možností je pak využít datových schránek a ty si vybírat přes internet. Soudy si od této novely slibují, že dopadne zejména na ty, kteří se obsílkám od soudu vyhýbají.

Bohužel opak je pravdou a novela dopadne především na všechny slušné občany, kteří si rádi jednou za čas vyjedou někam na cesty. Oni, občané, kteří se soudním obsílkám vyhýbají určitě vymyslí tisíce fint, jak se jim vyhýbat dál a bude jim to procházet. Věřím tomu. Jen my slušní občasné budeme jako paka při delších cestách myslet a chodit úřadům hlásit své přechodné adresy, nebo si zřídíme datovou schránku a pak budeme pracně shánět bezpečné připojení k internetu.

S platností této novely a své nové občanské povinnosti hlásit úřadům místo přechodného pobytu, nebo se pravidelně připojovat do své datové schránky si začnu připadat, jako velmi dlouhým řetězem uvázaný k boudě. Při každém své delší cestě, výletu budou mít úřednici 100% přehled, kde se nacházím. Zdá se mi to jako velký zásah do osobní svobody. Toto se mi skutečně nelíbí.

Docela by mne zajímalo, jaký názor na toto máte vy?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

7 komentářů k “Za měsíc budou všichni slušní občané přivázání za dlouhý řetěz k boudě ;-(. Situace je vážná.”

 1. Lukáši, mám za to, že je tam klauzule, kterou nějak opomenuli zmínit, že fikce doručení neplatí, pokud prokážeš, že jsi byl opravdu mimo místo bydliště a něco takového je i u datové schránky.

 2. hurri napsal:

  Jestli chces, tak Ti retez zkratim. A zadarmo!

 3. LuFa napsal:

  MaReK: Že tam nějaká taková klauzule bude jsem předpokládal. Proto mě těch deset dnů neděsilo.

  Nyní, po přečtení MF Dnes článku a věty „Existují výjimky. Obesílaný může postup soudu napadnout, pokud byl například dlouhodobě v nemocnici.“ se domnívám, že svévolný pobyt mimo bydliště (dovča, výlet) se nebude brát jako korektní důvod pro možnost napadnutí postupu soudu.

 4. Hospodynka napsal:

  To je zase blbost! Už teď mám problém, jak donesu na ÚP jakýsi pofiderní papír, když budu na dovolené.

 5. spectrum napsal:

  Konečně bezva zpráva, když mě nezastihnou doma, a to že mě nezastihnou, když celý den trávím v práci, tak mě to po deseti dnech sami hodí do schránky a já si to konečně přečtu, aniž bych musel někoho posílat na poštu s plnou mocí…

  Jsou to **** a ****, tomu se holt říká svoboda cestování, aneb konečně můžeme jezdit kamkoliv a kdykoliv, že. :-D

 6. Lara napsal:

  Všichni občané včetně nemluvňat budou muset povinně odevzdat své biometrické údaje, oznamovat i kam hodlají odjet na dovolenou, to vše za současného šmírování všemi prostředky a není daleko doba povinného čipování, ve Francii chystají povinné očkování proti zcela směšné prasečí nemoci, kterou světe div se žádné prase netrpí. Proměňujeme se v ještě větší otroky, ve stádo bezprávných sviní určených na porážku. Tento stav je neúnosný a vyvolá světovou vzpouru otroků.

 7. Viero napsal:

  Já jim na to seru, pst, že mi zrovna něco pošlou z úřadu když budu pryč, je mizivá.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.