Koho volit do Evropského parlamentu?

Volby jsou téměř za dveřmi a já se musím přiznat, že ač se o volby trochu zajímám, nemám stále jasno, zdali k volbám jít a pokud jít, koho volit. Stejně jako jako pan prezident Klaus smýšlím čím dál víc o tom, že volby do Evropského parlamentu jsou zbytečné (Klaus označil volby do EP za zbytečné). Každý národní parlament má své demokraticky zvolené poslance, tak proč by nemohl rozhodnout koho do Evropského parlamentu nominuje? Takto mi tyto volby přijdou jako zbytečně vyhozené peníze.

Další můj postoj je euroskeptický pohled na celou EU a rýsující se Lisabonskou smlouvu. Když už někoho do Evropského parlamentu volit, tak toho, kdo je proti vytvoření Evropského super státu s výkonnou mocí, která by nám do ČR diktovala, co všechno máme a nemáme dělat. Kde takovou stranu ale hledat. ČSSD je jasně pro EU. ODS je v tomto po posledních několika vystoupení pana Topolánka dosti nečitelná. Spíš ji ale vidím pro EU a lisabonskou smlouvu. Poslední strana, která reálně k úvaze přichází a která kritériu eurokeptičnosti vyhovuje je KSČM. Jenže tu zas volit nechci. Další pidi strany pak také ne.

Takže co s tím? Pokud volit, poraďte prosím jakou stranu, jaké lidi a proč.

Krajní a možná i rozumnou možností může být také nevolit. Možná tedy, že tuto možnost využiji a nakonec k volbám vůbec nepůjdu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

9 komentářů k “Koho volit do Evropského parlamentu?”

 1. David aka Merencin napsal:

  Zkus se zamyslet nad Fajmonem a Strejčkem. Ti jsou z ODS nejčitelnější a nejEUskeptičtější.

 2. Karel napsal:

  já osobně Edvarda Kožušníka http://www.kozusnik.eu/ ODS sedmička na kandidátce

 3. klárka napsal:

  a co třeba Pracujeme-nepolitikaříme

  http://www.starostove-nezavisli.cz/

  hlava 22

 4. Docela by ses divil, kolik legislativy se připravuje v EP. Předpokládám, že Lisabonskou Smlouvu nakonec podepíše a když ne, může jej přehlasovat Poslanecká Sněmovna Parlamentu České Republiky. Pak zbývá Irsko a lokální parlamenty budou dělat jen místní části zákonů, kdežto na úrovni EP se bude dělat obecná legislativa. Jsou věci, které se mi v LS dost nelíbí, to je ale na delší debatu.
  Neřekl bych, že ODS je euroskeptická, to špatně koukáš. I z vedení slyšíš euroskeptiky i eurooptimisty (nejsme totalitní strana, kde je povolený jeden názor). ČSSD není proevropská, ta je ještě víc, eurohujerská, ale jen když se jim to hodí. EU beru jako sňatek z rozumu pro všechny státy, která v ní jsou, našel jsem víc výhod, než nevýhod.
  Docela zajímavou alternativou je SSO, docela věřím tomu že projdou a drtivá většina programu je velmi rozumná, alespoň pokud jsi pravicově smýšlející.

 5. spectrum napsal:

  Otázka není koho volit, ale kdy volit… Ne, že bych u voleb ještě nebyl, ale jen tak zkusmo (jestli se něco nezměnilo ;-)) jsem chtěl najít informace o tom v jakém čase volby probíhají, zatím bezúspěšně. A co vy, dokážete najít tuhle zásadní informaci?

 6. LuFa napsal:

  spectrum: stačí se zeptat strýčka Googleho:

  Volby v České republice se budou konat tradičně v pátek a v sobotu 5. až 6. června. V pátek jsou volební místnosti otevřeny od 14:00 do 22:00 hodin, v sobotu od 8:00 do 14:00 hodin.

 7. spectrum napsal:

  No vidíš, včera strýček neměl náladu a tak mi nevyhodil žádný relevantní dotaz. Je zajímavé, že třeba taková stránka http://volby.cz/ mi je v tomto směru zcela k ničemu. :_( Fakt nevím kdo to dělá ..

 8. Spectrum: No jeden by řekl, že ten web dělá „Český statistický úřad“, zvláště když je to dole napsané, a máte tam výsledky voleb za poslední roky. ČSÚ není vyhlašovatelem voleb, proto považuji za vcelku logické, že tam časy a místa dalších voleb nejsou.

 9. maňas napsal:

  Ransdorf ! Ten je taky celej nakřivo.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.