Pražské kešky

Pokud se podíváte na mapu kešek v Praze, zjistíte, že jsou skoro všude, což má výhodu, že si během jedné vycházky na lov ulovíte kešek více.

Všimnete si ale i jiných odlišností, které přináší hledání pokladů ve městech.

První keška nás zavedla k zákoutí mostu, kde večer dávají bezdomovci dobrou noc. Cestou je několik psích a možná i lidských exkrementů, tmavé fleky na zdech, odpadky a smrad.
„Tady to někde má bejt.“ Hlásí krabička.

„Prdíme na to.“ Rozhodli jsme se rychle. Utíkáme bez kešky.

Druhá má být u Karlova náměstí, kde jsou svatojánské slavnosti, všude spousta lidí, taxikáři a poldové. No a hledejte si „nenápadně“ poklad. Hledali jsme zkoumali lampy, koše, značky a o to více se na nás taxikář zaměřil. Čekala jsem každou chvíli rande s poldama, protože jsme byli podezřelí. Kešku jsme našli, jenže jak to udělat, aby nás nikdo neviděl? Poslední mudlové, kteří byli zapsáni na kešlogu tam byli hodku před námi. No nazdar, tak tady bejvá rušno. Odnášíme poklad o kus dál, ale stejně jsme nenápadný jak sáňky v létě. V Praze opravdu hrozí, že na jedny kešce potkáte více mudlů a jak to pak zamudlit?

Faustův dům

Faustův dům

Zlatý rybník v lese, vzpomínala jsem, žádná hovna, jen hadi, žádný taxikář, polda, ……

Do 5ti minut máme další, zde se podivuji nad využitím fyzikálních zákonů, při vymýšlení upevnění kešky. Tak ten byl chytrej a asi se ve škole hodně učil. I zde mám pocit, že jsme strašně podezřelý, motáme se kolem kulturní památky, neobdivujem ale stavbu, výhledy ani park, ale lezem do křoví a hledáme……

Emauzy

Emauzy

Další kešky nás zavednou na místa, kde jsem nikdy nebyla, přinesou nám krásné výhledy, poznání Prahy. Něco najdem něco ne, byl už večer a vrata památek, či parků byly zavřeny, což je taky nevýhoda oproti hledání ve volné přírodě.

Potkáváme kolegy mudly, kolik najdou kešek, tolik si daj večer piv, a kdyby to bylo málo, vydaj se ještě na noční kešku. Což je prý něco jako odrazky na stromech, či svítící lepítka, která zavedou ke keši ve tmě.

Vyšehrad

Vyšehrad

V Praze jsou kešky všude, ne všude ale na hezkém, romantickém místě, často je to v místech provozu, pohybu turistů a státních zaměstnanců. Musím říci, že lovení kešek mimo město je větší relax, pokud ovšem nehrajete na skore, ve městech máte vyšší počet výskytů v kratším čase.

No a pokud nejde najít kešku, nebo ji dychtivý kolega najde než se rozhlédnete, můžete najít i něco jiného, pro štěstí. Hodně zdaru!

Štěstí

Štěstí

Související články:
http://lukas.faltynek.com/category/geocaching

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

7 komentářů k “Pražské kešky”

 1. LuFa napsal:

  Poslušně hlásím, přes víkend nalezeno 5 pokladů ;-).

  Jinak Praha je na poklady zlatá. Spousta pokladů na jednom místě. Někdy se tam budu muset vypravit :-).

 2. Lenka napsal:

  Praha je na poklady zlatá, dokud nešlápneš do ho…
  To je pak víc štěstí než z čtyřlístkovýho pole:)

 3. Lenka napsal:

  Ale i tam se určitě dají nalézt zajímavé kešky (podzemní cesty, vodní kešky atd.), ale musel by si člověk vybírat podle hodnocení, refencí a logů.

 4. David aka Merencin napsal:

  Tedy, to je trochu nečestné a nesportovní, řekl bych. Jakožto pražský kačer musím říci, že z těch mnou pár set zde ulovených, je k Tobě popisovaným podobných pár desítek.

  Lukáš má na mne kontakt. Až příště do matičky zavítáš, rád Ti ukáži i tu lepší většinu. ;-)

 5. Lenka H. napsal:

  Lukáši, napiš nám kontakt na Davida…
  Občas v Praze jsem, tak budu ráda, když získám doporučení na nějaké podařené kešky!

 6. David aka Merencin napsal:

  Pro Lenku: Můžeme se spojit přímo přes GC.com. Nick je Merencin.

 7. Sessy napsal:

  Tak nevím..zajímala jsem se o GC kroužky pro mládež a náhodou narazila na tento článek..Nerozumím jedné věci – vy se věnujete geocachingu a nazýváte se „mudlové“? Mudla je neinformovaná osoba, která nic netuší – nezasvěcený (viz Harry Potter, odkud je výraz převzat).

  Zdravím a přeji hodně zdaru. S.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.