Osudy Spejbla a Hurvínka ve 21. století

Taťulda s Hurvajzem si v Plzeňském parku žijí již několik let, občas se za nimi staví nějaká ta mánička, a potahá malého Hurvajze za ruku. Když byl Hurvajz malej, v parku moc Mániček nebylo, nyní je jich v parku tolik, že ho to netěší, či naopak, není tam klid, je tam smrad a lidi co tam chodí přejmenovali park na špekpark, z čehož je nadšenej akorát tak Žeryk. Navíc Máničky už nejsou co bývaly, neustále se všemu smějou, nenosí šaty, mají barevné vlasy, spousty kovových přívěšků, podobných těm co nosí Žeryk na obojku. Jenže máničky je mají na těle, na oblečení, na puse, všude.

p4020173a

Žeryk je v novodobém parku ve svým živlu, všude samý špek, ta vůně ho přivádí do stavu nirvány. Občas si při běhání za vůní něco vrazí do tlapky, trošku to píchne, ale je to dobrý. Moc hezky se mu v parku žije.

Hezky se tam žije i máničkám, hlavně o víkendu a proto se jednoho dne musel Hurvajz s Taťuldou schovat do budky. Žeryk se do budky nevešel, ani mu to ze začátku nechybělo, později pochopil, když potřebuje svou rodinu více a více a oni mu ji zavřou do vězení. To je zvláštní, dřív se lidi zavírali za to, že provedli něco, co se nemá, a dnes se zavírají za to, že nedělají to co ostatní. To nás to asi ve škole učili špatně, divil se Žeryk.

Žeryk smutní a chřadne. Už ani na špek nemá chuť. Opadávají mu chlupy, na těle má boláčky, už ani vůně špeku ho netěší.
Jednoho dne si postěžoval jedné Máničce, která ho vzala na veterinu.

„Žeryku, žeryku, že ty jsi se stýkal s kým jsi chtěl, kdy jsi chtěl a nepoužíval jsi ochranu?!?!“ Říká zadumaně pak doktor Heriot.

„Ne, celej život si pobíhám po parku. Máte pravdu, bez vodítka, ale Taťulda s Hurvajzem na mě dohlíželi, teda do doby, než je zavřeli.“ Odvětí Žeryk.

„No po našem, špekparku…jsem běhal“ Dodává.

„To ti Taťulda neřekl, že park už není co bejval, a hlavně, že již není bezpečný?“

„Neříkal, dlouho jsem ho neviděl, je ve vězení. Ale všiml jsem si, tu a tam si do pacičky zapíchnu jehlu, co jich leží plno v trávě.

Žeryku, Žeryku, výdledky testu ukázují, že jsi HIV pozitivní.


(Faktická poznámka: Hurvajze s Taťuldou ne vždy uvidíte, občas ho dávají do budky, takže uvidíte jen budku v jejich velkosti.)

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

5 komentářů k “Osudy Spejbla a Hurvínka ve 21. století”

 1. Manicka napsal:

  Vždyť to tam není tak strašný. Pravda, posedává tam většinou dost různých skupinek (od sympatických po méně), ale alespoň se v tom parku žije, lepší než koukat na nějaký kytky a nemoct se ani projít ;-)

 2. mrtvocich napsal:

  přesně tak!!

 3. mrtvocich napsal:

  jako k tomu, co napsal Manicka

 4. Klára napsal:

  Já myslela, že Mánička je holčička!?!

 5. Vanila napsal:

  Příběh, myšlenka se mi líbí. Ale je to dost smutný. Navíc to tam opravdu není tak strašné a už vůbec se tam neválí stříkačky. Špatné světlo na špekpark.. Plzeň se o park hodně stará a ví o tom, že tam běhají i malé děti a dle toho se o park pečuje.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.