Není všechno zlato co se třpytí

Co mu asi tak koupit k Vánocům? Všechno má. Vlastně neví co má a co ne, moc se teď nevídali. Minule se rozplýval nad jejími novými karbonovými hůlkami. Že by? Jo, riskne to, koupí mu je. Jsou sice hodně drahý, ale Ježíšek je Ježíšek a chodí jednou za rok.

„Jéé, to jsou hůlky jako máš ty! To je fajn, chtěl jsem si je koupit v jarních výprodejích. Tak kdy je pojedem otestovat?“

Tak se trefila, fajn. Vypadá to, že má radost, ne jako když mu dávala svetr, mikinu, nebo parfém. Tentokrát fakt zažila jak to vypadá, když má z dárku radost.

p1010087a

Jede se pěkně, přesto se staví v horské chatě na občerstvení. Na polívku a svařáček a pak dolů a domů.
Rozsedí se, začíná se rychle stmívat.
Vybíhají ven, nazouvají lyže, vyráží na cestu.
Zastaví se: „No to snad ne? Si děláš prdel? Tos mi ty vyměnila?“

V šeru nevidí, neví o čem mluví, ale cítí, že je hodně naštvaný. Radši se otáčí a vrací k němu. Když je u něj, vidí, že drží bambusové hůlky, podobné těm z muzea lyžování. V duchu si říkala, že jsou moc pěkný, že by se jí líbily jako dekorace.

Věděla, že to nemůže říci nahlas.
„Ty pojedeš směrem tam a já směrem tam, když ho chytneš, zastav ho a zavolej mi.“ Rozděluje pokyny.
Idylka skončila, setmělo se, přituhuje, svaly bolí. Její milý ji posílá kamsi do tmavého lesa. Samotnou, honit zloděje.

Jede pomalu, bojí se, ani neví, kam to vede. Tak to vypadalo jako pěkný vánoční dárek, kdyby mu dala svetr, nebo pyžamo, tak tu teď nejede sama nočním lesem nevěda kam.

************************

Děda si dal dvě piva, narazil zmijovku a vyrazil zpátky do údolí. Už se stmívá a piva již cítí. Měl by se vrátit. Nazuje lyže a jede. Jede se mu dobře, lehce, připadá si jako vítr. Ta piva dělají divy. Přijíždí k chalupě, rozsvítí, ukládá lyže a tu si všimne podivných hůlek.

„No sakra co to je za čínský křápy? Nějakej hajzl mi ukradl moje historické bambusky, který mám ještě po otci!“ Je rozčílen, rozlítostněn. Ty lidi jsou dnes hrozný, vůbec si neuvědomí, jak mohou člověka ranit. Takový lehký šunty mu ten zloděj nechal. Stačí jednou spadnout, jakože teď padá hodně, a je po nich. No jo, Made in China.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

4 komentářů k “Není všechno zlato co se třpytí”

  1. LuFa napsal:

    Bezvadný konec Klárko. Nečekal jsem ho. O to víc jsem se zasmál. Díky.

  2. Forrest napsal:

    Je to rafinovanější než nafta.

  3. Super! Vlastní zkušenost? :-)

  4. bicarbona napsal:

    opravdu dobré

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.