Co si takhle v březnu vyrazit na pár dní do Thajska?

Tak mě včera ráno po přečtení článku Thajsko po nepokojích láká turisty, ušetřit mají i Češi napadlo, že by nebylo vůbec špatné, vyrazit si na pár dní (dva týdny) do Thajska. Letadlem je to kousek a teplo se teď v zimě hodí.

První a zatím jedinou věc, kterou nyní řeším, jsou letenky. Ideální cenu zpáteční letenky bych viděl tak kolem 12 000,-. Bohužel nevím, zdali se za tuto cenu dá letenka na druhou půlku března sehnat. Nemáte někdo s letenkami do Thajska nějaké zkušenosti?

Dál pak už asi bude vše v pohodě. Předpokládám, že s sebou krom něco peněz asi mnoho člověk nepotřebuje. Ubytování, jídlo, případné oblečení apod. se zajistí na místě.

No, zatím je vše tak 50/50. Pokud byste měl někdo podobný nápad, můžeme se třeba domluvit na společném výletě. A jestli máte někdo k Thajsku užitečné tipy, sem s nimi ;-). Díky.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

14 komentářů k “Co si takhle v březnu vyrazit na pár dní do Thajska?”

 1. Kobliha napsal:

  Doporučuji jídelny nad obchoďáky – je tam levné jídlo a neuvěřitelně velké porce :)

  Taxíky ve městě jsou výhodnější „hromadné“ – nalezeš tam a když budeš chtít vystoupit, houkneš a pošleš po spolucestujících řidiči pár drobných :)

  Připrav se na časté zouvání bot před chrámy :)

  Kdybys potřeboval cokoli konkrétního, ozvi se :)

 2. LuFa napsal:

  Kobliha: Díky za odpovídku. Pokud bude letenka, určitě se ozvu.

 3. hurri napsal:

  Určitě jeď:
  THAJSKO A SEX
  Ale nevím jestli není 14 dní málo.

 4. boris napsal:

  no tak to si nabalíš ladyboye

 5. Lenka napsal:

  My jsme kupovali loni letenku za 20 tisíc, letěli jsme z Berlína. Ale to ještě nebyly nepokoje, tak teď mohly ceny spadnout.
  Pokud pojedeš „hromadným taxíkem“ (songteo), tak rozhodně domluv cenu předem, drobáky posílají jenom místní, cizincům se účtuje mnohdy i desetinásobek.
  Levné jídelny jsou všude, i na ulicích, ale lepší jsou ty kryté, většinou mají aspoň lístek v angličtině. Ale i bez angličtiny se dá najíst:)
  Vozit s sebou jídlo je samozřejmě nesmysl, je všude strašně levné (krom restaurací pro anglány). Porce většinou spíš menší, ale není problém si dát dvě jídla, i když občas nejdřív nebudou chápat, co po nich žádáš:))
  Ale úplně bych nespoléhala na to, že tam koupíš cokoli, třeba boty v evropských velikostech moc nemají.
  Sehnat ubytování není problém, je dobré si ho předem prohlédnout.
  Celkově se nám v Thasjku hodně líbilo, i když člověk občas narazí i na nepříjemné věci.

 6. LuFa napsal:

  Lenka: Díky za komentář. Letenka za 20k z Berlína + doprava do Berlína je pro mne na případných 14 dní pobytu drahá. Včera jsem o Thajsku objevil bezva fórum – http://exotika.orbion.cz/thajsko/diskuse/, tak tam ohledně letenek položím dotaz.

 7. Lenka napsal:

  Chápu, že pokud to bereš jako dovolenou „na skok“, je to vysoká cena. My jsme se na tu dovolenou chvíli chystali.
  Z Čech to v létě bylo ještě dražší, okolo 27 tisíc :(

 8. LuFa napsal:

  Lenka: přesně tak, uvažuji o tom jen jako o takovém lehčím výletu. Proto se mi vyšší cena rozhodně nevyplatí. Jak dlouho jste tam jinak byli?

 9. blanka napsal:

  let radeji do new yorku my tam s tatou byli za 19tisic zpatecni letenka. lepsi civilizace.mamka

 10. LuFa napsal:

  blanka: Do Novýho Jorku jsou dnes letenky kolem 10k. Bohužel horší, agresivní, válečnická civilizace. Tam raději ne.

 11. blanka napsal:

  co to je 10 k? mas pravdu .vedle chodniku se tahne 10cm vrstva bordelu a u zdi sedi bezdomovci, ale stejne ty mrakodrapy me zaujaly a v jedne cukrarne nas obsluhovala brnacka.pa mamka

 12. Lenka napsal:

  Lukáši, byli jsme tam na tři týdny, za tu dobu už jsme docela něco procestovat stihli (hory na severu, džungle, Bangkok, pevnina a ostrov na jihu).

 13. LuFa napsal:

  Lenka: Na tři týdny jste toho fakt stihli dost. U mne zatím fáze shánění letenky nic moc. Případné snížení letištních poplatků jak psali na Aktualne.cz, se zatím nijak neprojevilo. Nejlevnější možný let jsem zatím sehnal z Berlína za 16,790 společností Qatar Airways. Pokud si k tomuto ještě připočtu dopravu do Berlína, nevychází to zrovna nejlépe. No, ale ještě je něco času.

 14. tlaskač napsal:

  já do Thajska? Určitě ne! Když pominu fakt, že se bojím létání, je tu má snaha nezvětšovat si zbytečně svou ekostopu. Svůj globální nektar. Pardon, hektar.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.