Někdy je fakt lepší nechat problém vyhnít

Tak nevím, kolik z vás si toho všimlo, ale téměř celý víkend byl blog rozbitý. Naštěstí ne celý. Pouze přestal fungovat seznam stránek, který vidíte v hlavičce a výpis kategorií v boční liště. Chybka pro čtenáře jistě zanedbatelná. Ne tak ale pro mě, když se o celý systém starám a najednou nemám ani zdání, proč něco jen tak bez zjevné příčiny přestane fungovat. Navíc nejistota, že by se to něco mohlo v budoucnu rozlézt do větší nefunkčnosti mi na klidu nepřidala.

V sobotu jsem na opravu čas neměl. Ráno dospávání z koncertu Hustýho Wimpyho. Večer pak návštěva středověké krčmy v Dětěnicích. Problém jsem tedy začal řešit v neděli ráno.

Důkladná analýza problému a přesné zjištění toho, co přesně mi nefunguje mi zabrali téměř celé dopoledne. Pátrání potom, jak nefunkčnost opravit pak část odpoledne. Bohužel, k příčině chyby samotné jsem se toho moc nedozvěděl. Nakonec jsem jel došel k tomu, že chyba není vůbec na moji straně, ale na straně hostingu. Podíval jsem se na WordPress blogy přátel, kteří hostují u stejného poskytovatele a narazil jsem na stejnou nefunkčnost. Toto mě ujistilo, že chyba bude skutečně na straně hostingu, tak jsem se rozhodl, napsat provozovatelům v pondělí ráno mail.

Než jsem se k napsání mailu dostal, vše začalo na blogu fungovat jak má. Kde byla přesná chyba nevím. Pouze si říkám, že v tomto případě by bylo lepší, nechat problém na blogu vyhnít a věnovat se přípravě a zveřejnění nedělní foto hádanky (kvůli popsaným technickým problémům bude později).

A proč vyhnít? Párkrát jsem se již s tímto termínem v souvislosti s neodkladnou potřebou některé problémy řešit setkal. Nech to vyhnít, říká se a myslí se tím, však ono se to samo vyřeší. Občas to zafunguje, občas ne?

Jaký je váš názor na to, nechat věci vyhnít? Čekáte u některých problémů, že se samy vyřeší? Jak dlouho?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

8 komentářů k “Někdy je fakt lepší nechat problém vyhnít”

 1. Já to tušil, že to bylo hostingem. :-)

  Stalo se mi to už 2x u webmailu. Najednou jsem neměl k dispozici složky s maily, prostě nebyly. Psal jsem na jejich podporu a nikdo neodpověděl. Běhěm několika hodin však problém byl vyřešen. Nicméně se to ještě jednou opakovalo, a tak jsem pro jistotu změnil poskytovatele.

 2. LuFa napsal:

  Ředitel Zeměkoule: To jsi mohl říct včera :-). Problém se jinak řeší zde: http://podpora.dgx.cz/wordpress/viewtopic.php?id=3285

 3. Já ti to říkal a ty na to jen „LOL.“ :-) Jojo, četl jsem.

 4. LuFa napsal:

  Ředitel Zeměkoule: Oki.

 5. Anonym napsal:

  a co ta hádanka? Uz bude skoro utery

 6. LuFa napsal:

  Bohuzel,od vcera lezim.Teplota 39,7.

 7. Problémy se stanou, za kluky z Klenot.cz bych skorem dal ruku do ohně. Možná dělali údržbu a to holt sebere nějaký čas, lepší je dělat ji o víkendu, kdy je provoz tak nějak menší (dobře blogy jsou trochu opak, ale na komerčních webech vidím provoz menší).

 8. Forrest napsal:

  Vidis ja te varoval, nejez syrove maso, ale ty neee.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.