Postaví se občané města Hradec Králové rázně proti Atolu?

Kde podepsat petici proti řádění společnosti Atol? – seznam míst, kde je možno podepsat petici proti současnému systému parkování v Hradci Králové.

Jinak než vydřidušstvím nemohu nazvat počiny firmy Atol, která pod nálepkou systému integrovaného parkování řádí v Hradci Králové. Filozofie Atolu je jednoduchá, chcete zaparkovat svůj vůz v centru Hradce, zaplaťte nám. Nezaplatíte, nezaparkujete. A když náhodou bez zaplacení zaparkujete, tak vám necháme nasadit botičku, nebo vás necháme odtáhnout. Nic hezkého. Zvlášť když v Hradci pracujete, vozíte tam děti do kroužků, čas od času něco potřebujete vyřídit na úřadě, nebo něco rychle nakoupit.

Samozřejmě, teď se mnoho lidí může ozvat, proč si vlastně stěžuji, mám auto, chci ho parkovat, tak ať platím. A když se mi to nelíbí, ať autem nejezdím a raději používám MHD, nebo klidně chodím pěšky. Částečně vám dám za pravdu, ano, mám auto a chci ho parkovat. A je moje chyba, že nechci platit za parkování horentní poplatky. Na druhou stranu se mám ale právo ozvat. A tak to činím. Skutečně se mi zpoplatnění veškerého stání v Hradci Králové nelíbí a byl bych rád, kdyby se proti tomu ohradila i většina obyvatel Hradce a jeho okolí.

Jsem zvědavý, zdali se občané města Hradec Králové rázně proti konání Atolu postaví.

Zatím jsem na webu zaznamenal jednu petici (dokument ve formátu .pdf): Petice proti stávajícímu systému parkování v Hradci Králové

A dále čtyry videa, které se situaci věnují:

Firma ATOL s.r.o. a Hradec Kralove

Parkování vs. Atol

Atol bez zábran

Lidovci proti Atolu

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

17 komentářů k “Postaví se občané města Hradec Králové rázně proti Atolu?”

 1. hurri napsal:

  Placení v centru za parkování je v pohodě, problém je, že vybrané peníze jdou Atolu.

 2. Trtkal napsal:

  si dělaj pr**l ne? jako to jsou nehorázný pálky … 30-100. V Turnově to vyjde na asi desetikačku. Jasně, je to menší město, ale stejně. Bych Atol i ty co to odhlasovali na 30 let hnal vydlema až za Jičín, ne teda mnohem dál, jelikož jinak by se mohlo stát, že by se tyhle mrchy uhnízdili v našem okolí.

  Stručně FUJ!!!

 3. V Teplicích máme systém, 1. hodina za 11,- KČ a každá další za 35,- KČ, od soboty 12:00 do nedělní půlnoci nic. Alespoň to vypráskalo spousty aut z centra, 10 minut od něj je bezplatné parkoviště. Peníze jsou víceméně městu, jen menšina zůstává firmě, co se o parkovací místa a hlídání stará.
  Asi jsem divný motorista, ale já to vítám. Kousek od centra jsou bezplatná parkoviště, tak proč se cpát na centrální náměstí.

 4. LuFa napsal:

  hurri: Placení v centru HK, které je ostatně velmi rozsáhlé, bude v pohodě tehdy, až se poblíž zprovozní nějaké to odstavné parkoviště se stáním zdarma.

 5. Štěpán F. napsal:

  Sežeň tu koncesní smlouvu, ať ji nemusím hledat na stránkách magistrátu, jak se hovoří ve druhém videu na konci, (kde už asi stejně není).

  Pak to bude na právníka, jestli náhodou ta koncesní smlouva neodporuje ústavě, jiným zákonům, nebo aspoň dobrým mravům.

  Nedivím se v HK ale už ničemu, Když má HK zmražené peníze na Islandu, musí nějak vydělat na platy zastupitelů. Určitě to bude zas jeden umě vymyšlený tunel.

 6. trpaslik napsal:

  No je to hrůza, šel jsem takhle na procházku městem a ty ošklivé přístroje jsem viděl všude, nedá se zaparkovat nikde, ani na hodinu. Je to příšernost, třeba takoví chudáci studenti

 7. tlampač napsal:

  Města kdysi byla místem pro život lidí spolupracujících, spolužijících a spolubyznysdělajících. Zakládali se pivovary, přádelny a jiné počiny a prachy šly buď městům nebo jejich vlastníkům. Tak by to mělo být.

  Boris (HK) co sedí v dozorčí radě má novej Mercedes, chraň Bůh já mu jej nezávidím, dostal from Atol rezidenční kartu a nejsem jist jestli ji uhradil, či to byl bonus. Jisté je, že Boris má kde zaparkovat a za dobrých podmínek. Jisté také je, že to pokání ve zpravodaji Radnice bylo od něj poněkud trapné. Možná uzavřel, a spolu s ním další, smlouvu s mafiánem co měl lepšího právníka a teď si neví rady, ale to pokání … Jo ono je vlastně před volbami!

  Tak jinak, nemohlo ono to mé pitomé, postbolševické město založit svou firmu na vybírání parkovného? Vždyť ty kačky, co by se vybraly, mohly sloužit třeba na dodělání neexistujících cyklostezek, a na ta zmiňovaná záchytná P, kde by se stálo třeba za 5.- Kč / den.
  Vytvořila by se tak pracovní místa a EU by na ně jistě nějaká ta Éčka přidala.

  Já vám nevím. Vlastně vím: Sbírám odvahu k odchodu s BolševikoAnarchoKapitalismoHáKáčka a budu své daně platit jinde. Už brzy. Věřím, že jsou města a obce, jež založena trvají pro blaho svých občanů.

  Kéž by to aspoň zasmrdělo kriminálem, aby se Yuppies z Magistrátu chvilku báli. Ne, mě stačí jejich starostma předčasně zestárlý ksichty, to je moje satisfakce. Vlastně ne, to ani není třeba, my idioti (100 000 osob) jež v HáKáčku žijeme, to tak chtěj. Jsme už na to léta zvyklí. Bejt občanem je totiž fuška a to u nás v líném, ospalém a nafoukaném Hradci nemáme rádi.

  Lufo: Chraň Tě ruka Pámbu, abyste s HK šli do holportu. Ať jsou vaše Měřice navždy Free! Jen byste si totiž nasrali do kecek. Vlastně bychom Vám za to poskytli velikou výhodu: Zajíždělo by k Vám MHD :)))))

  Zdař Tlampač

  PS nevlastním auto, jezdím na biku. Jsem z jednoho konečníku naší vísky(HK) na druhej cca za 20 minuten.
  Howgh.

 8. blanka napsal:

  a ja to mam uplne nejlepsi! v 60letech stoupnu na kolobrndu a uz to trandim po celem blbem hradci.tak jsem ho kdysi milovala.luky oni ti snad ta videa rusi ?nebo mam v SRN poruchu? neda se to poslouchat.mluvi tak,jakoby zpivali kánon Bratre Jene, Bratře Jene /jeden přes druheho/ vypnula jsem to. kup si po HK kolobezku a mas po atolovani a zlobeni mamka

 9. ohneta napsal:

  No já nevím, ale podle mě je zpoplatněné parkování v centru v pořádku. U nás to tak funguje už několik let a neslyšel jsem, že by na to někdo nadával. Nevím, jak máte v HK hustou sít MHD, ale určitě se s ní do centra dostaneš. Ad úřady: naše radnice vychází občanům vstříc v tom, že první půlhodina stání v samotném centru města je zdarma, což bohatě stačí k vyřízení formalit na poště, či rychlý nákup v nějakém krámku.
  Ad Trpaslík: proč chudáci studenti?

 10. LuFa napsal:

  Ohněta: Není centrum, jako centrum. V HK je velmi rozsáhlé a parkovací automaty jsou všude. Navíc s parkováním zdarma se nějak nepočítá. A i když budu parkovat na okraji centra, dávat 40,- kč každý den se mi moc nechce :-(. Zvlášť když jsem ještě před časem parkoval naprosto bez problémů a zdarma.

 11. spectrum napsal:

  Mno, dneska jsem schválně ještě mrknul na to parkování před stadiónem a co tam říkají v první reportáži – že musel Atol stáhnout parkovací automaty není pravda … Taky tam měli asi 3 auta botičky, takže městská policie se opravdu činí, aby zabránila těm prakticky nejhorším lidem (rozuměj, ti co nezaplatí a možná jsou schopni i zabít ..) odjet… No a holt budou prémie. :_(

 12. LuFa napsal:

  spectrum: první reportáž je staršího data. Atol parkovací automaty skutečně nejprve stáhl, nebo resp. je asi zakryl. Po čase mu však narostli růžky a přesto, že je pozemek státní je opět uvedl do provozu. Parkoviště prý vybudovalo město. Takže je to sporné.

 13. george napsal:

  Lufa: Zdravím a zároveň chci podotknout, že odkaz na petici ve formátu .pdf není funkční. Zřejmě se o to někdo s patřičným zájmem postaral. Nebo jen momentálně nefunguje, čemuž se mi věřit nechce.
  Moje otázka zní, jestli tady všichni budeme o PRASEČINÁCH FIRMY ATOL JEN ŽVANIT, nebo se společnejma silama pokusíme jim čelit ??
  Nevím jak to vnímáte vy, ale mě je z tý korupce radních na blití!

 14. LuFa napsal:

  george: Odkaz na petici upraven, chyba u mne, nyní funkční. Díky za upozornění. Napíšu teď Lence Trkalové otázku, jak si v boji proti Atolu stojí a kolik nesouhlasných se již na petici shromáždilo? Jak to jinak vidíš? Co navrhuješ dál?

 15. Formánek ML napsal:

  Nebojme se jich a pojďme před magistrát a pozvěme tam i společnost Atol páchání trestné činosti ve velkém tu politici i magistrát trpí a to jen z jednoho důvodu protože ztoho má někdo něco do kapsi tak to pojďme zakázat mi

 16. JakubS napsal:

  Ja od te doby, co se zpoplatnilo prakticky veskere parkovani uvnitr velkeho okruhu do mesta autem nejezdim. Nejezdim tam vubec. Do hypertesca a na postu to mam kousek a co jde delam pres internet (banka, urady, nakupy).Chodival jsem na obedy do Knihomola. Od te doby, co mne obed vyjde min o 30Kc draz (a to musim jist rychle) nebo o hodinu a pul dele (pokud se vypravim nhd), chodim jinam. Hrubym odhadem prisli obchodnici v centru od te doby co tam nejezdime tak o 12K obratu.Ono vyhnat auta z centra vypada na prvni pohled jako zasluzna cinnost, jenze, ten kdo ma penize, ma auto, a kdo ma auto, ten ma penize, a ten take penize utraci. Kdyz tihle lide do centra neprijedou a neutrati tam sve penize, prodelame na tom vsichni.

 17. petr napsal:

  at jde atol do pr….bydlim v ladovi ulici a rodice nemohou ani prijet na nastevu jelikoz siroko daleko neni stojan na zaplaceni.a me nepojizdne auto po nehode odtahly.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.