Nesmyslné vrácení Windows Vista II. – prudím tedy jsem (hloupý spotřebitel)

Achich ouvej a je to tu zas. Stejně jako v předchozím příspěvku Vrácení Windows, aneb mnoho povyku pro nic od hloupých spotřebitelů objevil se dnes na scéně další NCKHŽSZ (Nevím Co Kupuju Hlavně Že Si Zaprudím), který na linuxovém serveru ABC Linuxu zveřejnil příspěvek Vrácení licence Windows Vista u HP.

Téměř ta samá situace jako minule. Človíček si za své penízky koupil něco co nechce (nebo možná chtěl a pak si to rozmyslel) a pak se to pokouší pracně vrátit. Zde znovu opakuji, má na to právo, ale má cenu kvůli své „hlouposti“ prudit desítky lidí kolem, když si může ten samý notebook koupit bez Windows? Myslím, že nemá a pokud někdo Windows u notebooku nechce, má si koupit notebook bez nich. Lépe tak pro prodávajícího a kupujícího.

Takže lidi, prosím před nákupem počítače myslete a nechcete-li ho s Windows, tak ho s nimi nekupujte. A pokud vám počítač bez Windows někde neprodají, běžte jinam.

Tolik vše. Musel jsem to napsat ;-). Více už s touto tématikou zdržovat nebudu. Rozumní doufám pochopili.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

7 komentářů k “Nesmyslné vrácení Windows Vista II. – prudím tedy jsem (hloupý spotřebitel)”

 1. LuFa: Trefa? Mám za to, že tento byl zřejmě asi opravdu mimo, protože HP je, pokud si pamatuji, koupitelné bez OS. HP 550 jsem bez OS našel a pochybuji, že by jedna konfigurace téhož počítače tuto možnost měla a jiná ne.
  Myslím, že teď už tohle téma tolik neprotlačí do všech zpravodajství, jako Kamil. Ono už koupě počítače v takovýchto marketech je dost prapodivná, prostě tuto techniku nakupuji u odborníků, respektive u našeho firemního dodavatele.

 2. Klara napsal:

  HP se da koupit, bez OS, mám:-)Linux je nádhera!

 3. LuFa napsal:

  MaReK Olšavský: Myslím, že chování autora odkazovaného příspěvku potvrzuje, co jsem psal minule. Zákazních si schválně koupí notebook s Win a pak jen tak ze sportu, protože je to IN, zkouší uplatňovat nárok plynoucí z EULA. V tomto případě je to navíc naprosto zřejmé, protože HP své stroje bez OS skutečně prodává.

  Klára: Díky :-).

 4. spectrum napsal:

  Moje-Vista, Tvoje-Vista, Jeho-Vista…

 5. Gaucman napsal:

  Ano, je to z jeho strany možná rejpání, ale na druhou stranu udělal to, co 99,99% kupujících nedělá – přečetl si licenční ujednání a našel tam něco, s čím nesouhlasí (je jedno s čím) a našel tam i řešení toho svého problému. On tedy licenční ujednání dodržel, zato ostatní části obchodního systému (Tesco, HP) zřejmě sami nevědí, jak mají co prodávat (tedy tu licenci Windows). Z celého toho článku cítím, že nejde ani o to se zbavit licence, ale o to, že to snad ani nejde. Myslím, že takovýmto situacím by se zabránilo, kdyby byla EULA k dispozici tištěná ke každé licenci, než si ji vlastně koupím. Každou jinou smlouvu mám možnost si přečíst před podpisem a zaplacením, avšak u Windows je to celý naopak – kup a pak to (možná) vrátíš.

 6. Jiří Voseček napsal:

  Jestliže byl produkt běžně dostupný (tj. ne v jednom z tisíce e-shopů) i bez Windows Vista, tak je to blbost kupujícího. Bohužel ale většinou nelze koupit požadovaný model bez OS. To byl případ Kamila Párala.

 7. crysman napsal:

  Promiňte, ale Váš článek je zavádějící. „Prudím, tedy jsem“ je nějaký Váš konstrukt, ještě k tomu paušalizující. Velmi pochybuji o tom, že to lidi dělají „ze sportu“. Pokud někdo ano, bude to výjimka.

  Sám jsem se pokoušel vrátit MS Windows u ACERu, viz zde:
  http://crysmanovo.blogspot.cz/2012/08/jak-jsem-se-pokousel-vratit-ms-windows.html

  A rozhodně to nebylo „ze sportu“. Vaše rada „A pokud vám počítač bez Windows někde neprodají, běžte jinam“ je totiž nefunkční. „Jinam“ neexistuje…

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.