Pojďte, zahrajeme si na stát

Pojďte, zahrajeme si na stát.

A jak se to hraje?

Půjčíte mi spoustu peněz, které vám nikdy nevrátím.

Některé věci fakt nepochopím. Před chvíli se v médiích objevila zpráva Vláda schválila rozpočet na příští rok a já nevím, co si o tom myslet. Co rozpočet, to schodek. Nyní se počítá schodkem ve výši 38,1 miliardy korun. A příští rok se zas bude počítat se schodkem. A ten další taky. A další taky. A tak dále a tak dále.

Je to vůbec normální? Neměly by se dluhy někdy splácet? Na čí úkor to vlastně žijeme?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

4 komentářů k “Pojďte, zahrajeme si na stát”

 1. Heron napsal:

  Jenom 38? ČSSD měla několik let kolem 100mld. Také záleží za co se utrácí.

 2. hurri napsal:

  Nic Ti nebrání, hospodařit se schodkem, jako vláda.

 3. Heron to napsal správně, plánovaný schodek je výrazně nižší, než byly ty za vlády ČSSD, a to jej vláda ČSSD většinou nedohlídala a realita byla drsnější. Schodek je především proto proto, jaký podíl mají nejrůznější „sociální výdaje“.
  Sice nejsem vzděláním ekonom (no dokonce já nemám žádné odborné vzdělání), ale vidím, že cesta změn daňového zatížení a postupné restrukturizace výdajů smysl má. Všichni musím příjmout to, že je třeba zaplatit dluhy, díky nimž jsme se za vlád ČSSD měli jako prasata v žitě.
  Moje názory znáš, viš, že jsem proti zadlužování, a to libovolnému a nejen státnímu, ale bohužel ve státě to nejde jako v domácnosti, že skokem useknu zadlužování.

 4. LuFa napsal:

  MaReK, Heron: Schválený rozpočet je sice výrazně menší než v minulých letech. Ostatně se to píše i v odkazovaném článku. Bohužel nikde není jistota, že neporoste. Myslím, že v průběhu roku naroste. Další miliardy může ČR prohrát v jakých si soudech, což nám občanům ČR také neprospěje.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.